کد خبر: ۷۱۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
سمنان- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان واکسیناسیون مربیان فنی و حرفه ای را ضروری دانست.

به گزارش آرانیوز:سید حسین شاهچراغ بعدازظهر سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ملی مهارت به میزبانی سالن کنفرانس اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای سمنان ضمن بیان اینکه با شیوع بیماری کرونا آموزش‌ها در پلتفرم‌های مجازی شکل تازه‌ای به خود گرفت، ابراز داشت: متأسفانه اکثر رشته‌های فنی و حرفه‌ای باید به‌صورت عملی گذرانده شود اما با این تفاسیر در رشته‌های که امکان آن فراهم بود دوره‌های مجازی برگزار شد.

وی ضمن بیان اینکه بیشترین آسیب کرونا در حوزه آموزش رقم خورده است، افزود با توجه به‌احتمال حضوری بودن آموزش‌ها در سال تحصیلی پیش رو این مهم می‌طلبد تا واکسیناسیون مربیان مراکز فنی و حرفه‌ای استان سمنان نیز در اولویت گروه‌های حساس قرار گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان بابیان اینکه باوجود همه مشکلات مذکور طی سال گذشته ۱۷۵ دوره آموزشی در مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی برگزارشده است، ابراز داشت: طی مدت مذکور بیش از ۵۰ درصد از دوره‌ها سفارش محور بودند و همچنین ۵۰ درصد از کارآموزان استان سمنان نیز جذب بازار کار شدند.

شاهچراغ بابیان اینکه برای توسعه مراکز جواز کارگاهی بنگاه‌های اقتصادی واقع در قطب صنعتی استان یعنی گرمسار می‌بایست مشارکت فعال داشته باشند، تصریح کرد: تعداد مراکز جواز کارگاهی از ۱۱ مرکز سال گذشته به ۱۷ عدد طی سال جاری رسید که ارتقا آن تا ۲۵ عدد و همچنین توسعه آن‌ها برای شش‌ماهه دوم سال جاری در دستور کار قرار دارد.

وی ضمن بیان اینکه سال گذشته ۴۲۰ حرفه در ۴۳ گروه آموزشی سطح استان آموزش داده‌شده است، افزود: به‌روزرسانی تجهیزات مراکز فنی و حرفه‌ای، مهارت افزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اعتبار کافی برای ارتقا تجهیزات آموزش از راه دور مهم‌ترین دغدغه‌های فنی و حرفه‌ای است که امیدواریم در آینده نزدیک برطرف شوند.

 در سال گذشته ۱۳ هزار و ۳۸۱ نفر معادل یک‌میلیون و ۹۱ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه‌ای دریافت کردند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار