کد خبر: ۷۱۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور درباره باز کردن دریچه خروجی سدهای خوزستان گفت: این فرآیند به‌گونه‌ای مدیریت شده که در پاییز با مشکل کم‌آبی در خوزستان مواجه نباشیم.

به گزارش آرانیوز:حمیدرضا جانباز پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز معاینه منابع آب تهران در جمع خبرنگاران درباره مصرف آب مشترکان در سراسر کشور اظهار کرد: طی روزهای گذشته با افزایش درجه حرارت در بیشتر نقاط کشور مواجه بودیم اما به گونه‌ای اقدام شد که در حال حاضر در بیشتر شهرها مشکل نداریم.

وی افزود: در ۳۰۰ شهر تولید و مصرف آب برابر است که نشان می‌دهد مشکلی نیست اما اگر حادثه‌ای رخ دهد و تولید آب کاهش یابد، تراز منفی خود را نشان می‌دهد.

معاون وزیر نیرو با تأکید بر اینکه ۸۰۰۰ روستا در کشور با تانکر آبرسانی می‌شود، افزود: ۵۲ سال اخیر خشک‌ترین و گرم‌ترین سال رقم خورده است اما روزهای اخیر اعتبارات مناسبی را از خزانه‌داری کل کشور جهت تقویت شرکت‌های آبفای استان‌ها دریافت کردیم.

جانباز درباره مشکل آب خوزستان گفت: در خصوص استان خوزستان بعد از کم‌آبی که به دلیل مدیریت مخازن سدها اعمال شد و ما در پایین‌دست کاهش دِبی آب رودخانه‌های استان را داشتیم و عمده مشکلات برای روستاها و اراضی کشاورزی رخ داد، دو اتفاق خوب رقم خورد؛ اول آنکه با برنامه‌ریزی انجام شده، دِبی خروجی سدها طوری تنظیم شد که برای تأمین آب استان خوزستان در پاییز امسال اطمینان داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: اتفاق دوم این بود که آب ۷۰۲ روستا که مشکل فرسودگی شبکه یا تأمین آب داشتند، با همکاری وزارت نیرو و بنیاد برکت، بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کاری کردیم که مشکل تأمین آب حدود ۵۰۰ روستای استان خوزستان تا پایان امسال به طور کلی رفع شود.

جانباز در پاسخ به این سوال که آیا قطع آب مشترکان تهرانی صحت دارد یا خیر؟ افزود: تاکنون در این زمینه اقدامی نکرده‌ایم و بیش از ۸۰ درصد مشترکان آب تهرانی مطابق الگو مصرف می‌کنند.

وی ادامه داد: البته در سنوات گذشته با ابزارهایی که در اختیار داشتیم، آب مشترکان پرمصرف را قطع می‌کردیم ولی مشکلی که در استان تهران داریم، این است که برخی از آنها انشعاب مشترک دارند که امکان شناسایی واحدهای کم و پرمصرف در یک انشعاب، پایین است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در خصوص تأثیر قطعی برق بر تأمین آب تهران گفت: در ابتدای شروع به برنامه قطعی برق در سال جاری، طی هماهنگی که با حوزه برق وزارت نیرو داشتیم و پس از یک هفته اعمال شد، برق فیلرهای حساس شبکه آب تهران قطع نشد ضمن اینکه ۲۷ درصد دیماند برق شبکه آب کشور با دیزل ژنراتورها تأمین می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

کوت عبدالله یکی از شاهرگهای ورودی کلانشهر اهواز و با جمعیت ۵۶۲۵۲ نفرمحسوب می شود/شهرداری کوت عبدالله به کارگاه عمرانی تبدیل می شود. و شورای شهر با سید سعید باب المراددر میدان/اعتماد،مهره تایید اعضای شورای شهرو استقبال چشمگیر مردم ولایتمدار، مدیران و کارکنان شهرداری کوت عبدالله( شهرستان کارون) از انتخاب متخصص با برنامه، مرد عمران،مدیر جهادی میدانی و مردمی از سید سعید باب المرادبه عنوان شهردار کوت عبدالله/حکم‌ سعید باب المراد گزینه منتخب شورای شهر کارون در کارتابل استاندار خوزستان/ شاه کلید شهرداری کوت عبدالله در دست مردی از جنس مردم و یک انتخاب طلایی و چشم اندازی روش در انتظار شهرستان کارون/مردم‌‌شهرستان کارون در انتظار دمیدن روحی تازه در کالبد شهرداری کوت عبدالله هستند /مدیریت شهری جای آزمون و خطا نیست/نوید نشاط در شهرستان کارون احساس خواهد شد./ باب المراد:سرمایه گذاران باید به سمت مناطق محروم هدایت شوند و یک برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت به استقبال شهرداری کوت عبدالله آمدم./دیدار باب المراد گزینه منتخب شورای شهر و نشست با برخی نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استان بر جذب اعتبارات ملی واستانی خبر داد./ عملکرد باب المراد در منطقه یک شهرداری اهوازدر سالهای اخیر بر کسی پوشیده نیست و نمونه آن ساماندهی خیابان امام خمینی (ره) است