کد خبر: ۷۱۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹
مشهد ـ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آمار بیماران بستری در سطح خراسان رضوی به صورت تصاعدی در حال افزایش است.

به گزارش آرانیوز:مهدی قلیان با بیان این‌که در پیک پنجم کرونا آمار بیماران به شکل تصاعدی در حال افزایش است، اظهار کرد: متأسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم افت کرده است.

وی با اشاره به این‌که در موج‌های قبلی کرونا به حداقلی از تعداد بیماران می‌رسیدیم و موج بعدی آغاز می‌شد، ادامه داد: در موج چهارم متأسفانه هنوز تعداد بیماران کاهش نیافته بود که موج پنجم آغاز شد؛ کادر درمان هیچ استراحتی نکرده و به‌صورت مداوم با حجم بالای بیماران روبرو هستند که این خستگی می‌تواند در روند ارائه خدمت خللی ایجاد کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که آمار بیماران بستری در سطح استان خراسان رضوی به صورت تصاعدی در حال افزایش است، بیان کرد: در حال حاضر میزان بستری در استان خراسان رضوی به ۱۴۰۰ مورد رسیده است و روزانه در کل کشور حدود ۲۰۰ نفر از این بیماران جان خود را از دست می‌دهند.

قلیان با اشاره به این‌که علی‌رغم شرایط رشد شیوع این بیماری، درصد رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم به شدت افت کرده است، بیان کرد: مراقبت از بیماری کرونا مانند مراقبت از قند و فشار خون بالا به خودمان برمی‌گردد بنابراین برای حفظ سلامت شخصی هم که شده باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی با بیان این‌که وقتی هر فردی به خودی خود پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند، نیازی به بازرسی از مکان‌های پر ازدحام وجود ندارد، خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی در پیک‌های قبلی کرونا میزان بروز و شیوع پایینی داشت اما متأسفانه در این پیک، استان خراسان رضوی با صدر جدول فاصله‌ای ندارد و آمار مبتلایان سرپایی و بستری روز به روز در حال افزایش است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

کوت عبدالله یکی از شاهرگهای ورودی کلانشهر اهواز و با جمعیت ۵۶۲۵۲ نفرمحسوب می شود/شهرداری کوت عبدالله به کارگاه عمرانی تبدیل می شود. و شورای شهر با سید سعید باب المراددر میدان/اعتماد،مهره تایید اعضای شورای شهرو استقبال چشمگیر مردم ولایتمدار، مدیران و کارکنان شهرداری کوت عبدالله( شهرستان کارون) از انتخاب متخصص با برنامه، مرد عمران،مدیر جهادی میدانی و مردمی از سید سعید باب المرادبه عنوان شهردار کوت عبدالله/حکم‌ سعید باب المراد گزینه منتخب شورای شهر کارون در کارتابل استاندار خوزستان/ شاه کلید شهرداری کوت عبدالله در دست مردی از جنس مردم و یک انتخاب طلایی و چشم اندازی روش در انتظار شهرستان کارون/مردم‌‌شهرستان کارون در انتظار دمیدن روحی تازه در کالبد شهرداری کوت عبدالله هستند /مدیریت شهری جای آزمون و خطا نیست/نوید نشاط در شهرستان کارون احساس خواهد شد./ باب المراد:سرمایه گذاران باید به سمت مناطق محروم هدایت شوند و یک برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت به استقبال شهرداری کوت عبدالله آمدم./دیدار باب المراد گزینه منتخب شورای شهر و نشست با برخی نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استان بر جذب اعتبارات ملی واستانی خبر داد./ عملکرد باب المراد در منطقه یک شهرداری اهوازدر سالهای اخیر بر کسی پوشیده نیست و نمونه آن ساماندهی خیابان امام خمینی (ره) است