کد خبر: ۷۱۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
سخنگوی فراکسیون مستقلان جزئیات جلسه این فراکسیون درباره مسائل جاری کشور را تشریح کرد.

غلامرضا نوری سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی آرانیوز، با به جلسه اخیر این فراکسیون اظهار داشت: در این جلسه موضوعات و مسائل جاری کشور مورد بررسی قرار گرفت و اعضا فراکسیون نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای حل انها را مطرح و در برخی از موارد به جمع بندی‌هایی رسیدیم.

وی در تشریح موارد مطرح شده در این جلسه بیان کرد: موضوعاتی همچون ناآرامی‌های اخیر در برخی از استانها و شهرها، قطعی برق، گرانی اجناس و کالاهای اساسی، موضوع تشکیل کابینه سیزدهم و همچنین شیوع مجدد کرونا از جمله مواردی بود که در جلسه اخیر فراکسیون در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد.

سخنگوی فراکسیون مستقلان با اشاره به موضوع کرونا، گفت: در این جلسه مطرح شد که  متاسفانه در برخی استان‌ها جایی برای بستری بیماران کرونایی نیست، لذا باید راهکاری برای حل این مسئله پیدا شود و همچنین بر تسریع در واکسیناسیون تاکید شد.

نوری با بیان اینکه در این جلسه درباره قطعی برق که موجب نارضایتی مردم شده بود نیز نکاتی مطرح شد، افزود: اخیرا در دولت تصمیم گرفته شده که برق خانوارها قطع نشود لذا به برخی صنایع از جمله تولیدکنندگان سیمان فشار آمده و تولید آنها دچار اختلال شده است. بخشی از افزایش قیمت این اقلام در بازار به همین دلیل می‌تواند باشد البته بخشی از این گرانی‌ها ناشی از اختلالات مدیریتی و نظارتی است اما این قطعی برق هم اثرات منفی به جا گذاشته است.

وی بیان کرد: در این نشست همچنین با اشاره به گرانی اجناس و کالاهای اساسی تاکید شد تا دولت جدید در جهت تدبیر و ساماندهی و معیشتی مردم گام جدی بردارد.

نماینده بستان آباد در مجلس بیان کرد: در این جلسه نقطه نظرات نمایندگان در مورد تشکیل کابینه سیزدهم نیز مطرح شد که نظر اعضا بر این بود که رئیس جمهور منتخب بر اساس وعده‌ای که به مردم داده در انتخاب افراد به شایسته سالاری توجه کند و اگر چنانچه افراد کارآمد فارغ از گرایش سیاسی معرفی شدند، با تمام توان از آنها حمایت کند زیرا شرایط فعلی کشور نیازمند افراد توانمند است.

نوری در پایان تاکید کرد: در این جلسه از سوی اعضای فراکسیون  مستقلان پیشنهاد شد که جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی ها، یک جلسه به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن مجلس تشکیل شود.

انتهای‌ پیام/

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار