کد خبر: ۷۰۹۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس گفت: انتظار می رود دولت منتخب با به‌کارگیری همه ظرفیت‌های کشور در راه تحقق اهداف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نظام گام برداشته و مسائلی از جمله معیشت مردم، اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان را محور اساسی کار خود قرار دهد.

دولت منتخب پرداختن به معیشت مردم و اشتغال را محور امور قرار دهد

به گزارش خبرگزاری آرانیوز ابراهیم متینیان در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 4 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای کشورمان، گفت: ملت تاریخ ساز ایران، علی رغم انبوه مشکلات اقتصادی و تحریم‌های انتخاباتی از سوی دشمنان قسم خورده و همچنین جریانات معاند و مخالف، نشان دادند در بزنگاه‌های مهم و حساس تاریخی با الهام از رهنمودهای رهبر فرزانه و تاسی از خون پاک شهیدان، پای آرمان‌های انقلاب و نظام ایستاده اند و با حضور هوشمندانه در انتخابات 28 خرداد برگ زرین دیگری از دفتر وفاداری به نظام و انقلاب را ورق زدند.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک انتخاب رییس جمهور منتخب، اظهار کرد: انتظار می‌رود دولت منتخب آیت الله رئیسی با بکارگیری همه توان و ظرفیت‌های کشور و با هماهنگی سایر قوا و دستگاه‌ها در راه تحقق اهداف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نظام گام برداشته و مسائلی از جمله معیشت مردم، اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان را محور اساسی کار خود قرار داده و برای تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گام‌های موثری برداشته و به اقتصاد فلاکت بار حاکم بر جامعه سامان دهد.

وی ادامه داد: خوزستان با دارا بودن ظرفیت‌های فراوانی، دومین استان صنعتی کشور است؛ خوزستان حدود 75 درصد درآمد کل کشور را تامین می‌کند؛ این استان با احتساب نفت، رتبه دوم تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است و رتبه نخست تولید محصولات کشاورزی و رتبه دوم صادرات کالاهای غیرنفتی را دارد اما شرم آور است که این استان زرخیز و این گاوصندوق ارزی و پولی کشور، از فقیرترین، محروم ترین و ازعقب افتاده ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس افزود: اجرای طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در این استان می‌تواند کلیه مواد غذایی کشور را تامین کند اما افسوس که با نگاه غلط دولتمردان به خوزستان، این طرح سالها روی زمین مانده است.

متینیان گفت: درد اینجاست که این دولت بیش از دولت‌ها به موضوع حفاظت از محیط زیست دم زده است اما در عمل بجای دفاع از حق آبه رودخانه‌ها، به طرز فجیعی نقش تسهیل گر اجرای پروژه‌های غارتگر آّب را ایفا کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتقاد دارد حیات خوزستان و حتی استان‌های جنوب و جنوب غرب  به حیات رودخانه‌های خوزستان بسته است؛ مرگ کارون، کرخه، دز و غیره، مساوی با مرگ خوزستان برابر بوده و مرگ این استان مساوی با مرگ ایران است.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی خطاب به روحانی، اظهار کرد: مردم خوزستان در استقبال از دولت در سال 96 گفتند "ما که هوا نداریم اما هواتو داریم" اما شما چه پاسخی به این احساسات پاک داده اید و طی 8 سال چه تدبیری برای خوزستان کردید؟ کدام شعله امید را در دل جوانان این استان روشن کردید؟ چه تدبیری برای استقلال، اشتغالزایی جوانان بیکار در استان خوزستان انجام دادید؟.

وی خطاب به روحانی، ادامه داد: آبروی از دست رفته دولت بی تدبیر شما در سفر معاون اول‌تان به خوزستان برنمی گردد؛ آبروی دولت شما در سیل خوزستان در فروردین سال 98 و هم اکنون نیز در دوران بی آبی در تابستان 1400 باز نمی گردد.

این نماینده مردم در مجلس افزود: مردم خوزستان فرق بین خودی و غیرخودی را خوب می‌دانند و به رغم توطئه‌های دشمنان و معاندین، با امید و نشاط پای آرمان‌های انقلاب و خوی شهیدان ایستاده اند و اجازه نخواهند داد مخالفین و معاندین به خواسته شوم خود در این استان برسند.

متینیان گفت: مردم خوزستان در زمین دشمن بازی نمی کنند، زیرا 8 سال دفاع مقدس حافظ اسلام، انقلاب و نظام هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم حوزه انتخابیه اش، تصریح کرد: مردم خوزستان مطمئن باشید مجمع استان و مجلس انقلابی با روی کار آمدن دولتی انقلابی و عدالت محور، وظیفه دارد برای عزت و سربلندی‌تان از هیچ کوششی دریغ نکند.

انتهای پیام/

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار