کد خبر: ۷۰۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
حجت الاسلام قمی با تاکید بر اینکه مجموعه‌های مردم نهاد باید تقویت شوند، گفت: باید برای تمدن‌سازی نیرو پرورش داد.

به گزارش آرانیوز،حجت‌الاسلام محمد قمی در دومین روز از نشست کانون‌های فرهنگی تبلیغی کشور که با موضوع محرم و اربعین در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در جمعی هستیم که مسأله ملی را مرور کرده و باری را از دوش نهضت بر می‌دارد؛ انتظار می‌رود از این جمع، ثمره‌ای محسوس و چشم گیر به جا گذاشته شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه باید واقع‌بینانه به توقعات از دولت پیش‌رو نگاه کرد، ادامه داد: می‌توان از همت مجاهدانه شما، برکات آن و کسانی که در دولت پیش‌رو زحمت می‌کشند انتظار داشت که موانع راه ما کم شود؛ اکنون شأن شما مسئولیت کانون‌های کشور است، باید مشکل‌یابی صورت گیرد تا گام مؤثری رو به جلو برداریم، علت اصلی حضور بنده در این جلسه، شنیدن نکته نظرات و تشکر از فعالیت شما عزیزان است.

وی پس از شنیدن انتقادات، پیشنهادات و نظرات مسؤولان کانون‌های فرهنگی تبلیغی ۳۱ استان، با تاکید بر اینکه باید منصفانه جمع حاضر را ارزنده و قدر دانست تشریح کرد: ما فاصله ذهنی زیادی با هم نداریم و باید توانمان را با یکدیگر پیوند بزنیم.

قمی تصریح کرد: نباید رویکرد منفعل داشت بلکه رویکرد ما باید رو به جلو باشد؛ ذات انقلابی‌گری متفاوت از انفعال است و بر ما روا نیست که از این وادادگی با پوششی زیبا دفاع کنیم، رویکرد ایجابی درست است و اگر سازمان این رویکرد را در جایی لحاظ نکرده باید به بنده منتقل کنید.

ارزیابی واقعی پشتوانه توان رزمی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: ارزیابی نقطه به نقطه کانون‌ها کار خوبی بود و توان رزم ما منوط به ارزیابی واقعی است؛ ارزیابی را حتی می‌توان به مقام معظم رهبری منتقل کرد، ما در مقابل پیشبرد انقلاب مسئول هستیم و اهتمام به کانون‌ها همان کم کردن بار پیشبرد انقلاب است.

باید برای تمدن‌سازی نیرو پرورش دهیم

قمی خاطرنشان کرد: گاهی برای امور خود راه میان‌بر باید پیدا کرد، به وفور باید برای تمدن‌سازی، نیرو پرورش دهیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه ما به دنبال تأمل برای گره‌گشایی هستیم، ادامه داد: حضرت آقا، زمانی که می‌فرمایند گام دوم، از یک بلوغ ۴۰ سالگی و قدم مؤثر، پیش‌برنده و تغییردهنده معادله صحبت می‌کنند؛ باید مردم‌سالاری دینی واقعی در کشور محقق شود؛ مسأله ما سربازان انقلاب، تعظیم شعائر حسینی است.

وی متذکر شد: ما همان کانون فرهنگی هستیم که باید کار انقلاب را پیش ببریم؛ انتقاد به رئیس سازمان تبلیغات و تزلزل ایجاد نکردن وظیفه است؛ ما با هیچ‌کدام از شبکه‌ها رقیب نیستیم؛ سربازان خمینی کبیر (ره) به سمت قله‌های کرامت و بزرگواری می‌روند.

قمی با تاکید بر اینکه مجمع کانون‌ها را تقویت کرد، گفت: کانون‌ها حتماً به دولت‌ها کمک خواهند کرد، مجموعه‌های مردمی بیشترین کمک را می‌توانند به دولت انجام دهند، اگر مردم به میدان آمدند کار تمام است و سدها شکسته می‌شود، تفاوت‌های فکری و عقلی اینجا اهمیت پیدا می‌کند تا هر دستگاه بنا به عقلانیت خود با مشکلات و موضوعات برخورد کند.

وی افزود: ما مجمع کانون‌ها اصلاً رقیب کسی نیستیم و اگر بتوانیم به بسیج کمک کنیم حتماً این کار را می‌کنیم، بسیج شجره طیبه و دست‌ساز امام است؛ ما خودمان هم بسیجی هستیم؛ به حضرت آقا می‌گوئیم باری که بر دوش انقلاب است را ما می‌توانیم برداریم.

قمی با بیان اینکه این اراده نیرومند شما باید تحولی رقم بزند، ابراز کرد: در آینده نه چندان بلند باید ثمره را در انقلاب شاهد باشیم و اگر این ثمره به وجود نیامد از بی توفیقی ماست.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار