کد خبر: ۷۰۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
قزوین-نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین است.

به گزارش آرانیوز:آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تجلیل از عوامل برنامه سروش آسمانی با تبریک دهه امامت و ولایت اظهار کرد: رسول گرامی اسلام (ص) پیام غدیر را با امکانات و ظرفیت‌های آن زمان در قالب رسانه منتقل کرد و همانطور که یکی از رسالت‌های رسانه‌ها انتقال اخبار و پیام است، تلاش کرد با ظرفیت آن زمان پیام غدیر به نسل بعد منتقل شود.

وی تصریح کرد: هر چه می‌گذرد، ماندگاری و اثرگذاری غدیر را بیشتر شاهد هستیم و این گوهر درخشش بیشتری پیدا می‌کند و همین شیوه‌ای که رسول خدا (ص) برای انتقال پیام غدیر به کار برد، نقطه آغازین رسانه بود.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: رسول خدا (ص) خطاب به جمعیت حاضر فرمودند پیام غدیر را به نسل‌های بعد منتقل کنید و امروز این رسالت برعهده رسانه‌ها قرار دارد و صدا و سیما نقش ویژه‌ای در راستای انتقال پیام غدیر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تقدیر از مدیرکل و عوامل صدا و سیمای قزوین در تهیه و پخش برنامه سروش آسمانی بیان کرد: پای کار بودن شما عزیزان را ستایش می‌کنم و شاهد بودیم که در سرما و گرما همواره پای کار این برنامه بودید و همه در روز جمعه در خدمت نماز جمعه آمدیم و این توفیق الهی بود که پای کار مأموریت‌های الهی در روز جمعه باشیم.

وی افزود: بیش از یک سال همواره با دقت این برنامه اجرا شد و می‌دیدیم که پشت صحنه این کار ارزشمند، عوامل زیادی قرار دارند که بعضاً با استرس کار را پیش می‌بردند و البته اتفاقات شیرینی هم در طول این مدت افتاد که خاطرات معنوی شیرینی برایمان به یادگار گذاشت.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: اینکه در زمان نماز جمعه برنامه سروش آسمانی به صورت زنده پخش می‌شد، بسیار کار ارزشمندی بود و در کمتر استانی مشاهده کردیم که این کار به این شکل انجام شده باشد و از این حیث بسیار ویژه بود.

امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه نیازمند پرورش ظرفیت‌های استان هستیم، خاطرنشان کرد: بسیاری از آرمان‌های ملی می‌باید در صدا و سیمای قزوین، متجلی شود و به گوش مردم برسد اما در هر زمینه‌ای می‌باید به مسائل استانی نیز توجه شود و سروش آسمانی که شما عزیزان مبتکر آن بودید، برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان است.

وی با بیان اینکه خیلی جاها نیازمند برجسته کردن هویت استانی هستیم، عنوان کرد: اگر هویت‌های استانی نادیده گرفته شود، افکار نا امیدکننده در استان القا می‌شود، در حالی که هویت‌های استانی ما بسیار نشاط‌آفرین است و باید جلوی تحقیر مردم استان با پاسداشت هویت‌های استانی را بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: اگر هویت‌های استانی را جدی بگیریم، مسئولانی که برای استان قزوین انتخاب می‌شوند، افراد توانمند و با تجربه‌های مدیریتی ارزشمند خواهد بود و افراد بی تجربه و ناتوان برای استان قزوین انتخاب نمی‌شوند که تحقیر و خسارت به بار آورد.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: صدا و سیما، هویت‌های استانی را برجسته‌سازی کند چرا که استان قزوین گنجینه گرانقدری از هویت‌های بومی در اختیار دارد که در عرصه‌های مختلف تحول‌آفرین و اثرگذار است.

سعید انبارلویی مدیرکل صدا و سیمای قزوین نیز در این مراسم بیان کرد: سروش آسمانی برنامه مستمری بود که به نماز جمعه قزوین اختصاص داشت و در مدت بیماری کرونا و عدم برگزاری نماز جمعه این برنامه به صورت زنده در زمان نماز جمعه به روی آنتن می‌رفت و مباحث نماز جمعه توسط نماینده محترم ولی فقیه در استان در آن مطرح می‌شد. در این مدت صدا و سیما به عنوان یک رسانه محوری در خدمت نماز جمعه قزوین بود و اگر شرایط جامعه، شرایط متغیری باشد رسالت ما تغییر نمی‌کند و کار انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در دستگاهی کار می‌کنیم که اهمیت بالایی دارد و مصداق و تعبیر امام خمینی (ره) درباره رادیو و تلویزیون تعبیر دانشگاه عمومی است چرا که با این دانشگاه می‌توان تربیت جامعه را پیش برد.

مدیرکل صدا و سیمای قزوین ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز به همین تعبیر اشاره می‌کنند و می‌فرمایند تبدیل صدا و سیما به یک دانشگاه عمومی جزو آرمان‌هایی است که باید دنبال کنیم و به آن برسیم و این تفسیر و تعبیر نشان می‌دهد این دستگاه رسانه‌ای عظیم است که مأموریت خیلی مهمی دارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار