کد خبر: ۷۰۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
شاهرود- فرماندار شاهرود با اشاره به خشکسالی و کاهش تولیدات کشاورزی شهرستان، گفت: یکی از معضلات و چالش‌های امروز شهرستان در کنار خشکسالی تغییر کاربری اراضی مولد کشاورزی است.

به گزارش آرانیوز:ابوطالب جلالی ظهر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مسئولان سابق و کنونی دادگستری و همچنین معارفه دادستان جدید شهرستان شاهرود به میزبانی سالن جلسات این اداره با بیان اینکه امروز چالش‌های بزرگی پیش روی شاهرود است که دستگاه قضائی می‌تواند برای کاهش آنان پیشگام شود، تاکید کرد: خشکسالی و کم آبی معضلات بزرگی پیش راه توسعه شهرستان هستند.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی مولد کشاورزی چالش بزرگ در شاهرود است، تاکید کرد: فقدان اراضی کشاورزی قطعاً تأثیرات نامطلوبی را بر حوزه کشاورزی و تولید شهرستان شاهرود می‌گذارد که باید دستگاه قضائی به این زمینه نگاه ویژه داشته باشد.

فرماندار شاهرود با بیان اینکه باید در نظر داشت که بخشی از کشاورزان شهرستان نیز به دلیل کمبود آب مجبور به تغییر کاربری زمین‌های زراعی شدند، ابراز کرد: تأمین آب نقش حیاتی در توسعه شهرستان شاهرود با ظرفیت‌های عظیم تولیدی به خصوص در بخش‌های کشاورزی دارد.

جلالی خواستار همراهی همه دستگاه‌های قضائی، اجرایی، دولتی و خدماتی و… در زمینه کاهش آثار مخرب خشکسالی و کم آبی شد و گفت: در سال‌های اخیر به دلیل کم بارشی، بسیاری از زمین‌های کشاورزی دچار مشکلات عدیده شده‌اند.

وی با بیان اینکه کمبود آب سبب شده تا کاهش سرمایه گذاری نیز در شهرستان شاهرود رقم بخورد، تاکید کرد: از این منظر متأسفانه شاهد هستیم که فرصت‌های شغلی یکی پس از دیگری در این شهرستان اتلاف می‌شوند در نتیجه موضوع آب در واقع ماجرای حیاتی برای شاهرود محسوب می‌شود.

به گزارش مهر، در این مراسم ضمن تقدیر از روح الله اسماعیلیان، احمد مطهری نسب به عنوان رئیس جدید دادگستری شاهرود منصوب شد همچنین حجت الاسلام پارسا منش به جای جواد پارسا فر به عنوان دادستان جدید شاهرود آغاز به کار کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

کوت عبدالله یکی از شاهرگهای ورودی کلانشهر اهواز و با جمعیت ۵۶۲۵۲ نفرمحسوب می شود/شهرداری کوت عبدالله به کارگاه عمرانی تبدیل می شود. و شورای شهر با سید سعید باب المراددر میدان/اعتماد،مهره تایید اعضای شورای شهرو استقبال چشمگیر مردم ولایتمدار، مدیران و کارکنان شهرداری کوت عبدالله( شهرستان کارون) از انتخاب متخصص با برنامه، مرد عمران،مدیر جهادی میدانی و مردمی از سید سعید باب المرادبه عنوان شهردار کوت عبدالله/حکم‌ سعید باب المراد گزینه منتخب شورای شهر کارون در کارتابل استاندار خوزستان/ شاه کلید شهرداری کوت عبدالله در دست مردی از جنس مردم و یک انتخاب طلایی و چشم اندازی روش در انتظار شهرستان کارون/مردم‌‌شهرستان کارون در انتظار دمیدن روحی تازه در کالبد شهرداری کوت عبدالله هستند /مدیریت شهری جای آزمون و خطا نیست/نوید نشاط در شهرستان کارون احساس خواهد شد./ باب المراد:سرمایه گذاران باید به سمت مناطق محروم هدایت شوند و یک برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت به استقبال شهرداری کوت عبدالله آمدم./دیدار باب المراد گزینه منتخب شورای شهر و نشست با برخی نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استان بر جذب اعتبارات ملی واستانی خبر داد./ عملکرد باب المراد در منطقه یک شهرداری اهوازدر سالهای اخیر بر کسی پوشیده نیست و نمونه آن ساماندهی خیابان امام خمینی (ره) است