کد خبر: ۶۸۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
خرم‌آباد- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به نرخ بالای بیکاری در لرستان، بر ضرورت ارتقای ظرفیت‌های حوزه گردشگری این استان تاکید کرد.

به گزارش آرانیوز:عبدالناصر همتی روز سه شنبه در سخنانی در شبکه افلاک لرستان با بیان اینکه امروز شرایط اقتصادی کشور مطلوب نیست اظهار داشت: اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند، ممکن است که نتایج بدتری داشته باشد چرا که در حال حاضر مردم گرفتار بیکاری، معیشت، رفاه، آسایش زندگی و… هستند.

وی با تاکید بر اینکه فشار اقتصادی دشمن به مراحل نامطلوبی رسیده و ریل اقتصادی کشور نیازمند بازنگری در نگرش است تصریح کرد: مسائل اقتصادی در کشور و به ویژه در استان‌ها تحت تأثیر نگاه سیاسی است و متأسفانه نتوانسته‌ایم از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه نگرش اقتصادی در بین مسئولان کم است ادامه داد: برای آخرین فرصت باقی مانده برای اصلاح اقتصاد وارد صحنه شده‌ام و در صورت رئیس جمهور شدن، اقدامات مهم اقتصادی را انجام خواهم داد.

همتی با تاکید بر اینکه راهبردی ملی برای توسعه اقتصادی استان‌ها نداریم بیان داشت: به دلیل تمرکز بر تهران و شهرهای بزرگ، استان‌های دیگر به حاشیه رفته‌اند و کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه توسعه استان‌ها مدنظر من است و در این راستا از ظرفیت نخبگان و جوانان استفاده خواهم کرد افزود: استان‌ها پتانسیل قوی برای پیشرفت دارند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مهم لرستان در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: استان‌ها باید توسط نخبگان و بر مبنای شایسته سالاری اداره شوند.

همتی با تاکید بر ضرورت توجه به حوزه گردشگری استان‌ها و اختصاص تسهیلات بانکی به طرح‌های این حوزه تصریح کرد: لرستان مسائل خاصی دارد، اما بیکاری در همه استان‌ها و همچنین لرستان مشترک است و در این راستا می‌توان با توجه به موضوع تمرکز زدایی و اختصاص امکانات و تسهیلات مسائل اقتصادی لرستان را حل کرد.

وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی اقشار محروم و اصلاح روند پرداخت یارانه در کشور عنوان کرد: دولت باید حداقل دستمزد را افزایش دهد چرا که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رسیدگی به کشاورزان و روستاها را یکی از برنامه‌های جدی خود عنوان کرد و افزود: لرستان با نرخ بیکاری بالایی روبرو است و این امر قابل تحمل نیست، باید از ظرفیت‌های لرستان برای جذب گردشگر در این استان استفاده کرد.

همتی با اشاره به تعطیل و نیمه تعطیل بودن کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی لرستان تصریح کرد: باید اقدامات جدی برای رفع مشکلات این حوزه انجام داد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار