کد خبر: ۶۸۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳
رشت- مدیر عامل آبفای گیلان با اشاره به پیش بینی بروز تنش آبی در ۳۱۳ روستای استان، گفت: آماده تأمین آب آشامیدنی در صورت بروز بحران هستیم.

به گزارش آرانیوز:سید محسن حسینی بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری با موضوع تنش آبی گیلان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه در سال آبی جاری با کاهش ۴۰ درصدی نزولات جوی مواجه هستیم.

وی به آمادگی آبفای گیلان در قالب ستاد پایش تنش آبی اشاره کرد و افزود: در صورت بروز تنش آبی چهار دستگاه بسته بندی آب شرب با ظرفیت هشت هزار لیتر در ساعت آمادگی بسته بندی آب شرب و انتقال آن به روستاها و مناطق مورد نیاز به صورت رایگان را دارد.

حسینی با اشاره به اینکه هزار و ۷۱۸ روستا تحت پوشش آبفای گیلان است، تاکید کرد: پیش بینی می‌شود در ۳۱۳ روستا تنش آبی به وجود آید اما آبفای گیلان تمهیدات لازم را برای مدیریت بحران در دستور کار خود دارد.

وی با تأکید به ضرورت همکاری بیش از پیش دهیاران با مجموعه آبفا در مدیریت تنش آبی در روستاها، تصریح کرد: یک میلیون و هشت هزار مشترک در سطح استان وجود دارد که از این تعداد ۹۵۵ هزار مصرف کننده خانگی بوده و ۶۵۴ حلقه چاه نیز در سطح استان فعال است.

حسینی با اشاره به وجود ۵۷۶ دهنه چشمه و ۱۳ تصفیه خانه در استان، اضافه کرد: تأسیسات بسیار گسترده‌ای در استان وجود دارد که بزرگترین آن تصفیه خانه گیلان با ظرفیت ۶ متر مکعب استان است و بعد از آن شهرستان آستارا و رودسر بزرگترین تصفیه خانه‌ها را دارند.

مدیر عامل آبفای گیلان همچنین گفت: ۶۲۰ ایستگاه پمپاژ در استان وظیفه تأمین فشار برای استفاده مشترکین را دارد.

وی با بیان اینکه هزار و هزار و ۱۴۸ مخزن در گیلان وجود دارد که حجم این مخازن به ۵۳۲ هزار متر مکعب می‌رسد، ادامه داد: علاوه بر آن ۳۱ آزمایشگاه وظیفه کنترل بر کیفیت آب مردم را بر عهده دارند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار