کد خبر: ۶۸۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۳
سنندج- حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان در بیانیه ای اعلام کرد: حماسه ای دیگر برای تحقق مردم سالاری دینی در راه است.

به گزارش آرانیوز:حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم جهت حضور در انتخابات، از ۲۸ خرداد به عنوان حماسه‌ای دیگر برای تحقق مردم سالاری دینی یاد کرده است.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بنام خداوند سبحان

مردم فهیم کردستان

هنرمندان و نخبگان استان

نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران بر پایه دو اصل جمهوریت و اسلامیت بر پا شده که بر اساس اصل ششم قانون اساسی که میثاق ملی و تنها منبع وثیق قدرت و اقتدار مردم و کشور است «امور کشور باید به اتکای آرای عمومی از راه انتخابات و یا همه‌پرسی اداره شود»، بنابراین پایه‌های اساسی مشارکت سیاسی شهروندان در تمامی سطوح، از صندوق‌های رأی آغاز ولی به آن ختم نمی‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: تحقق و نهادینه شدن مشارکت سیاسی واقعی در تمامی سطوح از طریق شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست‌جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراها، مقدمه و شرط ضروری تحقق اصل جمهوریت بوده و این فرایند در کنار معیارهای اسلامی موجب گردش نخبگان در نظام سیاسی، انسجام ملی و توازن معقولی بین اقتدار دولت و حکومت از یک طرف و قدرت ملی از طرف دیگر خواهد شد.

این بیانیه می‌افزاید: حماسه‌ای دیگر برای تحقق مردم سالاری دینی در پرتو حاکمیت دین رحمانی، عقلانیت، خرد جمعی، ارزشهای اسلامی و ایرانی در ایران اسلامی در حال رقم خوردن است. در حالی که جهان نظاره گر شیوه حضور دوباره مردمان سرزمین اسلامی در تعیین سرنوشت خودمی باشد دشمنان با امید نفوذ در باور مردمان این سرزمین با بهره گیری از ابزارهای مختلف و هزینه‌های فراوان با زدن ماسک همراهی با مردم درصدد ایجاد یأس و ناامیدی در مردمی هستند که با گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی در ۳۷ انتخابات در تعیین سرنوشت خود دخیل بوده اند و با مشارکت بالای خود و پشتیبانی از نظام مردمی انقلاب اسلامی تمامی توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: امسال نیز ۲۸ خرداد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخاب شوراهای شهر و روستا را پیش رو داریم که گرمای حرارت تحقق خواست و اراده مردم منجر به ذوب شدن یخ‌های جنگ سرد در سیاست داخلی و خارجی شده و با آزاد نمودن انرژی جوانان این کشور دوران نوینی را همسو با بیانیه گام دوم انقلاب شاهد خواهیم بود.

دوران نوینی که آغاز آن با انسجام هر چه بیشتر ملی همراه با تشکیل دولتی نخبه گرا و متخصص و به دور از شعار و تند روی باشد. دولتی که با پشتوانه رأی ملت تلاش نموده و باعث خوشحالی و اعتلای نام ایرانی در دنیای کنونی و گره گشای مشکلات شهروندان ایرانی باشد. دولتی که بتواند در کنار دو قوه دیگر به تحقق آمال و آرزوی تمامی ایرانی‌ها در داخل و خارج کشور بپردازد و سایه رکود اقتصادی، تورم، نا امنی سیاسی و اجتماعی را از این مرز و بوم دور کند.

حوزه هنری استان کردستان با امید به آینده‌ای مملو از موفقیت و سربلندی برای ملت عزیز ایران در سایه توجهات حضرت حق و رهبری فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) با دعوت از آحاد مردم همیشه در صحنه استان کردستان جهت حضور در این انتخابات سرنوشت ساز این اطمینان را می‌دهد که هنرمندان و فرهیختگان این دیار نیز همچون گذشته با حضور در صحنه‌های مهم انقلاب در این دوره نیز شورآفرینی کرده و در رقم زدن صحنه‌ای سرشار از امید و زیبایی برای کشور عزیزمان ایران با انتخاب اصلح‌ترین فرد برای ریاست جمهوری و اصلح‌ترین افراد برای مدیریت شهر و روستا شریک ملت بزرگ ایران اسلامی خواهند بود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار