کد خبر: ۶۸۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
سخنگوی دولت گفت: دولتی قادر خواهد بود مسائل عظیمی مثل آثار تحریم، تورم ناشی از تحریم و محدودیت‌های فراقانونی بر حقوق مدنی را حل کند و محدودیت‌های ظالمانه بین المللی را رفع کند که با مشارکت بالای مردم به قدرت رسیده باشد.
 
ربیعی: نیازمند مشارکت حداکثری مردم هستیم
 
 
 
 
 

به گزارش خبرنگار حوزه دولت  آرانیوز، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با رسانه‌ها اظهار داشت: راه مشارکت بالا و غافلگیرکننده مردم در پای صندوق‌های رای می‌تواند همه جریان‌های مخالف ایران را در برابر اراده شکست‌ناپذیر مردم تسلیم کند. مردم ما با مشکلات زیاد ناشی از تحریم‌ها، دست و پنجه نرم می‌کنند که سزاوار آن نیستند و مطالبات بر حقی دارند که تامین آن یک اولویت فوری و ضروری است اما دولتی قادر خواهد بود مسائل عظیمی مثل آثار تحریم، تورم ناشی از تحریم و محدودیت‌های فراقانونی بر حقوق مدنی را حل کند و محدودیت‌های ظالمانه بین المللی را رفع کند که با مشارکت بالای مردم به قدرت رسیده باشد.

وی افزود: در طرف دیگر، این واقعیت کتمان‌پذیر نیست که تنها دولتی که با مشارکت بالا در صندوق‌های رای تشکیل شده، به مردم پاسخگو خواهد بود. مشارکت حداکثری هیچ معنای دیگری جز این ندارد که مطالبات قانونی مردم مطابق با آرمان‌های انقلاب و حقوق مندرج در قانون اساسی تعطیل‌پذیر و دورزدنی نیست و این قوی‌ترین و رساترین پیامی است که مردم ما می‌توانند با حضور در انتخابات و نقش بر آب کردن نقشه‌ی بدخواهان مخابره کنند.

سخنگوی دولت گفت: به عنوان کسی که در 5 دهه گذشته، همچنان به آرمان اصلاح و ترقی بر مبنای ارزش‌های انقلاب اسلامی متعهد و کوشا بوده‌ایم، می‌گویم که مشارکت حداکثری و تلاش برای بارورکردن بذرهای امید، تنها راه اصلاح خردمندانه و ماندگار است. از صمیم قلب امیدوارم که روز جمعه یکبار دیگر ثابت کنیم که اجازه نخواهیم داد عده‌ای روزنه‌های امید ما را ببندند و عده‌ای دیگر با این مصیبت، سور و سات پایکوبی خود را در کنار ظالمان، علیه ایران فراهم کنند.

ربیعی هم‌چنین اظهار داشت: هیات وزیران در مصوبه‌ای به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین نامه اجرایی طرح اقدام ملی مسکن را به تصویب رساند. به موجب آیین نامه مذکور، برای تأمین مسکن گروه‌های کم‌درآمد به میزان کمک و یا ما به التفاوت نرخ سود 5 درصد تسهیلات مشارکت مدنی ساخت و فروش اقساطی تا سقف سود مصوب تسهیلات بخش مسکن از محل اعتبارات مندرج در جدول مصارف تبصره (14) قانون بودجه سنواتی با ارائه تضامین لازم توسط دستگاه یا نهاد متولی پیش‌بینی می‌گردد.

وی هم‌چنین تشریح کرد: در مصوبه دیگری دولت به منظور تسهیل سفر زائران ایرانی به عراق به ویژه در ایام اربعین حسینی، برقراری مقررات لغو روادید 45 روزه برای دارندگان گذرنامه عادی بین دولت‌های دو کشور به شرط عمل متقابل را به تصویب رساند.

ادامه دارد...

انتهای پیام/

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار