کد خبر: ۶۸۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۶
زاهدان- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از اولویت‌های دولت مردمی ما عدالت در بکارگیری جوانان و نخبگان بومی منطقه در مناصب مدیریتی است.

به گزارش آرانیوز:حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر پنج شنبه در ویژه برنامه انتخاباتی که از شبکه استانی هامون پخش شد، اظهار داشت: چهره استان سیستان و بلوچستان چهره وحدت و همدلی است، ارتباط از طریق بندر اقیانوسی چابهار و شرق دنیا ظرفیت‌های بسیار ویژه ای در حوزه سرمایه گذاری دارد.

وی افزود: به برکت مرزداران غیور سیستانی و بلوچستانی این استان از امنیت مطلوبی برخوردار است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: فقر و بیکاری، زیبنده استان سیستان و بلوچستان نیست و باید اقتصاد این استان فعال شود.

وی گفت: معادن بسیار خوبی در استان سیستان و بلوچستان و استان خراسان جنوبی وجود دارد که می‌توان از آن فرآوری و صادرات انجام داد.

رئیسی ادامه داد: حاشیه نشینی و فقر باید آسیب شناسی و رفع شود و در این زمینه کار کارشناسی و برنامه ریزی ویژه ای صورت پذیرد و و این مهم با کمک جوانان بومی بلوچ و سیستانی که می‌توانند نقش آفرینی کنند از اولویت‌های دولت مردمی است.

وی افزود: چندین سال خشکسالی مستمر در استان سیستان وجود داشته از همین رو در زمینه بازپرداخت اقساط خشکسالی دولت باید مساعدت ویژه ای داشته باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: یکی دیگر از الویت‌های دولت مردمی ما عدالت در بکارگیری جوانان و نخبگان بومی منطقه سیستان و بلوچستان در مناصب مدیریتی است.

وی افزود: گاهی ما با یک جوان عزیز سیستانی یا بلوچ صحبت می‌کنیم در حالی که فرهیخته، تحصیل کرده و دارای دانش خوبی است و می‌توان در حوزه‌های مختلف از وجود او استفاده کرد اما همچنان بیکار است.

رئیسی با تاکید بر اینکه استفاده و جذب نیروی انسانی باید عادلانه باشد، ادامه داد: اجرای عدالت در سخنرانی نیست، بلکه عدالت در تقسیم عادلانه ظرفیت‌های کشور بین مردم کشور است.

نهضت مسکن سازی در سیستان و بلوچستان باید به صورت جدی دنبال شود

وی عنوان کرد: مسئله مرز که با سوخت بری و کوله بری دچار آسیب‌های اجتماعی رو به رو است قابل قبول نیست، ساماندهی مرز با سهولت و آسانی امکان پذیر است و مرز نشینان باید ساماندهی شوند و این از برنامه‌های دولت ما است جهت رفاه حال مناطق مرزی

رئیسی گفت: موضوع تأمین آب و آبرسانی با تانکر باید تغییر کند و این مسئله از روزهای آغازین دولت مردمی ما خواهد بود، گاز رسانی باید در سطح استان سیستان و بلوچستان انجام شود و در حد روشن کردن مشعل و نمادین نباشد.

وی افزود: امید است با همدلی و همراهی مردم دولتی تشکیل دهیم تا نماد قوت اقتصادی جامعه و دولتی مردمی باشد و انتخاباتی پر شور داشته باشیم و استان سیستان و بلوچستان مثل همیشه بدرخشد.

سامان دهی وضعیت سوخت بری در سیستان و بلوچستان

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بخشی از مشکل اشتغال در استان سیستان و بلوچستان را می‌توان با استفاده از ظرفیت مرز و مرزنشینان و صادرات محصولات کشاورزی همچون خرما و همچنین صادرات سوخت برطرف کرد.

وی با تاکید بر سامان دهی وضعیت سوخت بری در سیستان و بلوچستان گفت: این حوادثی که اخیراً در سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست غیرقابل تحمل است، به راستی چرا یک جوان بلوچ یا جوان سیستانی برای تأمین امکانات زندگی خودش باید دچار مشکل شود.

رئیسی تصریح کرد: امیدواریم با کمک خداوند متعال و با دست توانای مردم بلوچ و سیستانی و همه اقوام که در این خطه فعال اند در هر کوی و برزنی بتونیم دولتی را تشکیل بدهیم که این دولت بتواند نماد مردمی قوی باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت مردمی باید نماد قدرت و اراده مردم باشد، بیان کرد: بنده از همه مردم سیستان و بلوچستان، از همه بلوچ‌ها و سیستانی‌ها، از همه علمای اهل سنت و اهل تشیع، از همه فرهیختگان و دانشگاهیان استان می خواهم با قوت و قدرت در میدان انتخابات حضور پیدا کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

پرچم‌ انجمن صنفی رانندگان حمل ونقل کشور بر فراز ستاد انتخابات عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به اهتزاز در آمد/بزرگترین گردهمایی و بیعت تمام قد انجمن صنفی تلاش گران رانندگان حمل ونقل کشور ایران با آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پایتخت برگزار شد/اولین نشست به همت خادم زاده مدیره انجمن رانندگان کل کشور و مظاهری عضو هیات مدیره انجمن رانندگان کل کشور خانواده بزرگ حمل ونقل کشور و بررسی راهکار رفع مشکلات و موانع حوزه حمل ونقل کشور برگزار شد/احمد عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت:راهکارهای رفع مشکلات حوزه حمل ونقل کشور و اقتصاد کشور و تشریح وظایف کمیته های حمل ونقل کشور پرداختند/عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت در ادامه گفت:ما باید همت کنیم برای اینکه عدالت مداری و حق مداری در زمان اجرای قانون برای همه ملموس باشد این که همه بگویند اینها عدالت و قانون را اجرا می کنند/انتخابات پرشکوه با حضور تمام اقشار دولت قوی برای شکل‌گیری ایران قوی را رقم خواهد زد/خدمت بی منت و تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به مردم زمینه شور ونشاط سیاسی تقویت مشارکت ور انتخابات را فراهم می‌کند

ناصر امانی کاندیداهای دوره ششمین انتخابات شورای شهر تهران در مسیر خیابان بهشت/ استقبال نخبگان،خانواده های معظم شهدا و جانبازان مدافعان حرم،اساتید،کسبه بازاریان از حضور امانی کاندیداهای شورای شهر تهران در پایتخت/مبارزه با فساد ابزارهای مختلفی دارد اما به نظر می‌رسد نظارت مستقیم مردم بر عملکرد شوراها و شهرداری می‌تواند اعتماد عمومی را به این مجموعه برگرداند./واژه فساد مالی، سالیانه سال است که در افکار عمومی با شهرداری ها گره خورده است .یکی از عوامل کاهش شدید اعتماد عمومی همین فسادهای ریز و درشت در شهرداری هاست که گاهی تیتر یک رسانه‌ها می‌شود که گاهی بحث داغ محافل./با استقرار سامانه‌های شفافیت شهرداری تهران دیگر جای فساد و رانت نیست/شفافیت در شهرداری به این معناست که شهروندان بتوانند از داشته ها ،مخارج ،درآمدها و منابع شهرداری که متعلق به خودشان است، آگاهی پیدا کنند این خواسته زیادی نیست./شفافیت سالیان سال است که برای مردم آرزویی محال به شمار می‌آید و برای مسئولان، نقطه ای ایده‌آل. همه می دانند که فساد در نقطه پنهان بروز می‌کند و شفافیت دقیقا در مقابل این نقطه ایستاد است./شفافیت و پاسخگویی باید اصل اولیه انتخاب مردم باشد تا شاهد رشد و پیشرفت شهرها و برآورده شدن مطالبات مردم در کشور ایران اسلامی باشیم/شفافیت می‌تواند مردم را از اقدامات و عملکرد مدیران و مسئولان آگاه سازند و به همین ترتیب روزنه‌های فساد را ببندد. اما اینکه چرا بعد از سال‌ها همچنین شفافیت در ادارات و نهادهای دولتی صرفا به عنوان یک شعار باقی مانده است ،دلایل متعددی دارد

صالح دریس رئیس اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و رفع موانع زادیی ها ستاد انتخاباتی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در کشور در گفتگویی اختصاصی گفت:برای رسیدن به روش های عملی ابتدا اهداف نهایی(بلند مدت) اقتصادی مقاومتی را با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تعیین مینماییم/اقتصاد مقاومتی با توجه به تحریم هایی که ایجاد شده یک ضرورت بسیار مهم است هر ایرانی موظف است در حوزه عملکرد و خود به این نکته توجه داشته باشد./مشکل اصلی اقتصاد ایران عدم فهم اقتصادی است و هیچگاه مشاوران اقتصادی دولتمردان نتوانستند مسائل اقتصادی بفهمند و راه حل های بومی اقتصادی ارائه کنند، اقتصادی یعنی اینکه دانش اقتصادی وجود داشته باشد و مسائل ایران را بفهمند واز سوی دیگر با خلاقیت و نوآوری راه حل برای حل مشکلات داشته باشد.متاسفانه دولتمران ما فهم درستی از مسائل اقتصادی نداشتند./فشارهای اقتصادی عوامل خارجی و داخلی با هدف تقویت نارضایتی در کشور انجام می‌شود ولی با حضور آگاهانه مردم در انتخابات همه نقشه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد./ناهماهنگی تیم اقتصادی درتمام دوره های قبلی ریاست جمهوری ،پاشنه ی آشیل اقتصاد کشور بوده است./مشارکت مردم باعث افزایش سرمایه اجتماعی مشروعیت و کارآمدی نظام سیاسی می‌شود.

آخرین اخبار