کد خبر: ۶۸۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هاجر چنارانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 18 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و میلاد امام رضا (ع) و هفته کرامت، همچنین روز دختر را به همه دختران امروز و دیروز جامعه تبریک عرض می کنم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه درمجلس با اشاره به انتخابات و حضور حداکثری مردم، ادامه داد: همه به یاد سرداران شهید و به یاد امام شهیدانمان می آییم، به یاد تقدیری که باید با دستان خودمان رقم بخورد می آییم. می  آییم تا نه محکمی باشد به دخالت های دشمنان داخلی و خارجی، ما می آییم تا از دولت آینده مطالبه گری کنیم.

عضو فراکسیون زنان مجلس مطرح کرد: می آییم تا رکود اقتصادی و نابسامانی های اجتماعی ناشی از آن را حل کنیم، می آییم تا نابسامانی های موجود در نظام بانکی، نظام مالیاتی، حوزه سرمایه گذاری بورس را پیگیری کنیم. می آییم تا فساد گسترده اقتصادی و قاچاق کالا صورت نگیرد تا مبارزه با حاشیه نشینی و زندگی در بافت های فرسوده و زاغه نشینی را اولویت بدهیم. می آییم تا بیکاری و فقر، رکود و تولید و قاچاق کالا را سرو سامان بدهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه تاکید کرد: می آییم تا سهم زنان را از کرسی های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی مطالبه گری کنیم. می آییم تا شایسته سالاری را جایگزین مافیا، لابی و رانت کنیم.

وی تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر رأی مردم است و پشتوانه نظام و امنیت ملی حضور حداکثری مردم در انتخابات است. با هر گرایش فکری، با هر سلیقه ای و در راستای مشارکت حداکثری باید مطالبه گری از دولت و کابینه بعدی مدنظر باشند.

چنارانی با بیان اینکه نتیجه انتخابات باید تحول واقعی یعنی بازگرداندن امید و نشاط به زندگی مردم باشد، مطرح کرد: جوهره اصلی مشارکت فعالیت و تاثیرگذاری است. مشارکت سازگاری برای بقا و توسعه اجتماعی است. مشارکت یعنی سهم داشتن، یعنی ساماندهی، توانمندسازی الگویی برای بهتر زیستن و ایجاد نگرشی کل نگر در میان آحاد مردم جامعه است./

پایان پیام

برچسب ها: هاجر چنارانی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

پرچم‌ انجمن صنفی رانندگان حمل ونقل کشور بر فراز ستاد انتخابات عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به اهتزاز در آمد/بزرگترین گردهمایی و بیعت تمام قد انجمن صنفی تلاش گران رانندگان حمل ونقل کشور ایران با آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پایتخت برگزار شد/اولین نشست به همت خادم زاده مدیره انجمن رانندگان کل کشور و مظاهری عضو هیات مدیره انجمن رانندگان کل کشور خانواده بزرگ حمل ونقل کشور و بررسی راهکار رفع مشکلات و موانع حوزه حمل ونقل کشور برگزار شد/احمد عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت:راهکارهای رفع مشکلات حوزه حمل ونقل کشور و اقتصاد کشور و تشریح وظایف کمیته های حمل ونقل کشور پرداختند/عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت در ادامه گفت:ما باید همت کنیم برای اینکه عدالت مداری و حق مداری در زمان اجرای قانون برای همه ملموس باشد این که همه بگویند اینها عدالت و قانون را اجرا می کنند/انتخابات پرشکوه با حضور تمام اقشار دولت قوی برای شکل‌گیری ایران قوی را رقم خواهد زد/خدمت بی منت و تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به مردم زمینه شور ونشاط سیاسی تقویت مشارکت ور انتخابات را فراهم می‌کند

ناصر امانی کاندیداهای دوره ششمین انتخابات شورای شهر تهران در مسیر خیابان بهشت/ استقبال نخبگان،خانواده های معظم شهدا و جانبازان مدافعان حرم،اساتید،کسبه بازاریان از حضور امانی کاندیداهای شورای شهر تهران در پایتخت/مبارزه با فساد ابزارهای مختلفی دارد اما به نظر می‌رسد نظارت مستقیم مردم بر عملکرد شوراها و شهرداری می‌تواند اعتماد عمومی را به این مجموعه برگرداند./واژه فساد مالی، سالیانه سال است که در افکار عمومی با شهرداری ها گره خورده است .یکی از عوامل کاهش شدید اعتماد عمومی همین فسادهای ریز و درشت در شهرداری هاست که گاهی تیتر یک رسانه‌ها می‌شود که گاهی بحث داغ محافل./با استقرار سامانه‌های شفافیت شهرداری تهران دیگر جای فساد و رانت نیست/شفافیت در شهرداری به این معناست که شهروندان بتوانند از داشته ها ،مخارج ،درآمدها و منابع شهرداری که متعلق به خودشان است، آگاهی پیدا کنند این خواسته زیادی نیست./شفافیت سالیان سال است که برای مردم آرزویی محال به شمار می‌آید و برای مسئولان، نقطه ای ایده‌آل. همه می دانند که فساد در نقطه پنهان بروز می‌کند و شفافیت دقیقا در مقابل این نقطه ایستاد است./شفافیت و پاسخگویی باید اصل اولیه انتخاب مردم باشد تا شاهد رشد و پیشرفت شهرها و برآورده شدن مطالبات مردم در کشور ایران اسلامی باشیم/شفافیت می‌تواند مردم را از اقدامات و عملکرد مدیران و مسئولان آگاه سازند و به همین ترتیب روزنه‌های فساد را ببندد. اما اینکه چرا بعد از سال‌ها همچنین شفافیت در ادارات و نهادهای دولتی صرفا به عنوان یک شعار باقی مانده است ،دلایل متعددی دارد

صالح دریس رئیس اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و رفع موانع زادیی ها ستاد انتخاباتی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در کشور در گفتگویی اختصاصی گفت:برای رسیدن به روش های عملی ابتدا اهداف نهایی(بلند مدت) اقتصادی مقاومتی را با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تعیین مینماییم/اقتصاد مقاومتی با توجه به تحریم هایی که ایجاد شده یک ضرورت بسیار مهم است هر ایرانی موظف است در حوزه عملکرد و خود به این نکته توجه داشته باشد./مشکل اصلی اقتصاد ایران عدم فهم اقتصادی است و هیچگاه مشاوران اقتصادی دولتمردان نتوانستند مسائل اقتصادی بفهمند و راه حل های بومی اقتصادی ارائه کنند، اقتصادی یعنی اینکه دانش اقتصادی وجود داشته باشد و مسائل ایران را بفهمند واز سوی دیگر با خلاقیت و نوآوری راه حل برای حل مشکلات داشته باشد.متاسفانه دولتمران ما فهم درستی از مسائل اقتصادی نداشتند./فشارهای اقتصادی عوامل خارجی و داخلی با هدف تقویت نارضایتی در کشور انجام می‌شود ولی با حضور آگاهانه مردم در انتخابات همه نقشه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد./ناهماهنگی تیم اقتصادی درتمام دوره های قبلی ریاست جمهوری ،پاشنه ی آشیل اقتصاد کشور بوده است./مشارکت مردم باعث افزایش سرمایه اجتماعی مشروعیت و کارآمدی نظام سیاسی می‌شود.

آخرین اخبار