کد خبر: ۶۷۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت کرد؛

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

 

به گزارش خبرنگار آرانیوز ، علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی امروز (یکشنبه 9خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکرعلی اکبر علیزاده برمی نماینده مردم دامغان به همراه 54 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم توجه رئیس جمهور به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص گرانی‌ها. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم رفع کاهش جوجه‌ریزی و جلوگیری از افزایش مجدد قیمت مرغ.

- تذکرابراهیم رضائی نماینده مردم دشتستان به همراه 47 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد: لزوم تعامل و همکاری بانک‌ها با اصناف و بازاریانی که در شرایط کرونا متضرر شده‌اند.

- تذکرعباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات : لزوم اطلاع‌رسانی به موقع در خصوص تعویق یا لغو آزمون وکالت و یا سایر آزمون‌ها. همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت نظارت بیشتر بر هلدینگ صنایع عمومی شستا، ضرورت اصلاح عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در جهت افزایش رضایتمندی ذینفعان.

- تذکرمهرداد ویس کرمی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم حذف نقشه جعلی ایران از پیج رسمی دکتر جهرمی. همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم برخورد با ترویج نقشه جعلی ایران در فضای مجازی.

- تذکرمحمد کعب عمیر نماینده مردم شوش به وزیر نیرو: دلیل کم کردن آب خروجی سد کرخه به خصوص در شهرستان شوش و کرخه با توجه به نیاز مبرم کشاورزان در زمان فعلی چیست؟. همچنین تذکر به وزیر جهادکشاورزی: دلایل عدم خرید کلزا در فصل برداشت این محصول و سردرگم ماندن کشاورزان استان خوزستان چیست؟

- تذکررسول فرخی میکال نماینده مردم نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل به همراه 13 نفر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان: لزوم تسریع در خصوص تجهیز تنها زمین فوتبال شهرستان سیاهکل. همچنین تذکر به همراه 16 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تسریع در حل مشکلات تنها بیمارستان لاهیجان در شرایط حساس کرونا و ضرورت پیگیری بازگشایی دو بیمارستان 22 آبان و سیدالشهدا. همچنین تذکر به همراه 26 نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه: لزوم انجام توافق بر اساس لغو تمامی تحریم‌ها با توجه به وضعیت موجود کشور. همچنین تذکر به همراه 30 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم توجه ویژه به معیشت مردم با توجه به مشکلات کرونا و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها.

- تذکرفرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در روکش نمودن آسفالت و رفع نواقص روشنایی شب محور پاکدشت- شریف آباد- تهران.

- تذکرعلی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان به وزیر بهداشت و درمان: لزوم بازدید وزیر بهداشت از استان ایلام.

- تذکراحمد مرادی نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر به وزیر کشور: لزوم جبران خسارت آتش‌سوزی به باغداران و کشاورزان مناطق احمدی، سیاهو و کهور و ضرورت استقرار خودروهای آتش‌نشانی در این مناطق.

- تذکرمحسن فتحی نماینده مردم سنندج و دیواندره و کامیاران به  وزیر راه و شهرسازی: ضرورت ترمیم آسفالت جاده‌های استان کردستان و همچنین لزوم تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر و تسهیل صدور سند مالکیت آنها. همچنین تذکر به وزیر ارتباطات: لزوم رسیدگی به کیفیت اینترنت در بخش‌های توابع شهرستان کامیاران، همچنین لزوم جبران ضرر و زیان بابت ناهماهنگی بین هزینه‌های پرداختی و کیفیت اینترنت خانگی./

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

پرچم‌ انجمن صنفی رانندگان حمل ونقل کشور بر فراز ستاد انتخابات عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به اهتزاز در آمد/بزرگترین گردهمایی و بیعت تمام قد انجمن صنفی تلاش گران رانندگان حمل ونقل کشور ایران با آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پایتخت برگزار شد/اولین نشست به همت خادم زاده مدیره انجمن رانندگان کل کشور و مظاهری عضو هیات مدیره انجمن رانندگان کل کشور خانواده بزرگ حمل ونقل کشور و بررسی راهکار رفع مشکلات و موانع حوزه حمل ونقل کشور برگزار شد/احمد عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت:راهکارهای رفع مشکلات حوزه حمل ونقل کشور و اقتصاد کشور و تشریح وظایف کمیته های حمل ونقل کشور پرداختند/عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت در ادامه گفت:ما باید همت کنیم برای اینکه عدالت مداری و حق مداری در زمان اجرای قانون برای همه ملموس باشد این که همه بگویند اینها عدالت و قانون را اجرا می کنند/انتخابات پرشکوه با حضور تمام اقشار دولت قوی برای شکل‌گیری ایران قوی را رقم خواهد زد/خدمت بی منت و تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به مردم زمینه شور ونشاط سیاسی تقویت مشارکت ور انتخابات را فراهم می‌کند

ناصر امانی کاندیداهای دوره ششمین انتخابات شورای شهر تهران در مسیر خیابان بهشت/ استقبال نخبگان،خانواده های معظم شهدا و جانبازان مدافعان حرم،اساتید،کسبه بازاریان از حضور امانی کاندیداهای شورای شهر تهران در پایتخت/مبارزه با فساد ابزارهای مختلفی دارد اما به نظر می‌رسد نظارت مستقیم مردم بر عملکرد شوراها و شهرداری می‌تواند اعتماد عمومی را به این مجموعه برگرداند./واژه فساد مالی، سالیانه سال است که در افکار عمومی با شهرداری ها گره خورده است .یکی از عوامل کاهش شدید اعتماد عمومی همین فسادهای ریز و درشت در شهرداری هاست که گاهی تیتر یک رسانه‌ها می‌شود که گاهی بحث داغ محافل./با استقرار سامانه‌های شفافیت شهرداری تهران دیگر جای فساد و رانت نیست/شفافیت در شهرداری به این معناست که شهروندان بتوانند از داشته ها ،مخارج ،درآمدها و منابع شهرداری که متعلق به خودشان است، آگاهی پیدا کنند این خواسته زیادی نیست./شفافیت سالیان سال است که برای مردم آرزویی محال به شمار می‌آید و برای مسئولان، نقطه ای ایده‌آل. همه می دانند که فساد در نقطه پنهان بروز می‌کند و شفافیت دقیقا در مقابل این نقطه ایستاد است./شفافیت و پاسخگویی باید اصل اولیه انتخاب مردم باشد تا شاهد رشد و پیشرفت شهرها و برآورده شدن مطالبات مردم در کشور ایران اسلامی باشیم/شفافیت می‌تواند مردم را از اقدامات و عملکرد مدیران و مسئولان آگاه سازند و به همین ترتیب روزنه‌های فساد را ببندد. اما اینکه چرا بعد از سال‌ها همچنین شفافیت در ادارات و نهادهای دولتی صرفا به عنوان یک شعار باقی مانده است ،دلایل متعددی دارد

صالح دریس رئیس اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و رفع موانع زادیی ها ستاد انتخاباتی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در کشور در گفتگویی اختصاصی گفت:برای رسیدن به روش های عملی ابتدا اهداف نهایی(بلند مدت) اقتصادی مقاومتی را با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تعیین مینماییم/اقتصاد مقاومتی با توجه به تحریم هایی که ایجاد شده یک ضرورت بسیار مهم است هر ایرانی موظف است در حوزه عملکرد و خود به این نکته توجه داشته باشد./مشکل اصلی اقتصاد ایران عدم فهم اقتصادی است و هیچگاه مشاوران اقتصادی دولتمردان نتوانستند مسائل اقتصادی بفهمند و راه حل های بومی اقتصادی ارائه کنند، اقتصادی یعنی اینکه دانش اقتصادی وجود داشته باشد و مسائل ایران را بفهمند واز سوی دیگر با خلاقیت و نوآوری راه حل برای حل مشکلات داشته باشد.متاسفانه دولتمران ما فهم درستی از مسائل اقتصادی نداشتند./فشارهای اقتصادی عوامل خارجی و داخلی با هدف تقویت نارضایتی در کشور انجام می‌شود ولی با حضور آگاهانه مردم در انتخابات همه نقشه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد./ناهماهنگی تیم اقتصادی درتمام دوره های قبلی ریاست جمهوری ،پاشنه ی آشیل اقتصاد کشور بوده است./مشارکت مردم باعث افزایش سرمایه اجتماعی مشروعیت و کارآمدی نظام سیاسی می‌شود.

آخرین اخبار