کد خبر: ۶۷۷۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
گروه استان‌- نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به عوارض حضور غیرمجاز اتباع بیگانه در کشور و استان کرمان گفت: حضور اتباع بیگانه در شورای عالی امنیت ملی بررسی می‌شود.
 

نماینده مردم کرمان در مجلس:

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار آرانیوز، در کرمان اظهار داشت: روز گذشته جلسه‌‌ در ستاد کل نیروهای مسلح با حضور سردار میراحمدی معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح، نمایندگانی از وزارت کشور و نیروی انتظامی و همچنین حسن‌پور رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان، سردار ناظری فرمانده انتظامی استان و شفیعی مدیرکل اتباع بیگانه استان کرمان برگزار شد.

وی بیان کرد: در این جلسه موضوع حضور اتباع بیگانه در کشور و استان کرمان و عوارض و مشکلاتی حضور غیرقانونی آنها برای کشور و استان کرمان مطرح ‌و تصمیمات مفیدی اتخاذ شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه پیشنهادهای متعددی از جمله ساماندهی اتباع بیگانه، انسداد و کنترل بیشتر مرزها، تقویت نیروی انتظامی هم در بعد تجهیزات و هم ساختار مطرح شد.

وی ادامه داد: در کنار آن این پیشنهادات موضوع برخورد با افرادی که برای ورود و حمل غیرمجاز اتباع بیگانه همکاری کرده از جمله رانندگانی که اقدام به جابه‌جایی غیرمجاز این اتباع می‌کنند از جمله توقیف و در صورت لزوم مصادره خودروهایی که با ایجاد تغییراتی در خودشان بتوانند با ظرفیت بالا و سرعت بیشتر این اتباع غیرمجاز را منتقل کنند مطرح شد.

زاهدی با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد اقدامات زیادی در این راستا انجام شود گفت: مقرر شد دولت برای لایحه‌ای که در این ارتباط قبلاً به مجلس داده درخواست فوریت کند.

وی با اشاره به حضور تعداد زیاد اتباع بیگانه در استان به ویژه در شهر کرمان بیان کرد: با توجه به کمبودی که در مدارس اتباع بیگانه به ویژه در شهر کرمان وجود دارد مقرر شد برای فرزندان اتباع بیگانه در کرمان پیگیری احداث چند مدرسه انجام شود.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشستی در شورای عالی امنیت ملی و کمیسیون ساماندهی اتباع بیگانه در این راستا خبر داد و گفت: تا در صورت لزوم مصوباتی برای ساماندهی اتباع بیگانه اتخاذ و اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه این نشست که با حضور مسئولان کشوری و استان کرمان برگزار شد جلسه خوب و مفیدی بود افزود: اگر تصمیمات گرفته شده در این جلسه عملیاتی شود اقدامات خوبی برای ساماندهی اتباع بیگانه در استان کرمان و کشور انجام خواهد شد.

 

 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها