کد خبر: ۶۷۷۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
نماینده آباده در مجلس، گفت: نظام‌مند کردن ماینرها و تولید رمزارزها باید از سوی مجلس صورت گیرد و اگر قانون لازم است باید تدوین شود چرا که این اقتصاد در دنیا موجب هم‌افزایی شده و نمی‌گوییم تعطیل شود.
 
 

به گزارش خبرنگار پارلمانی آرانیوز، رحیم زارع نماینده آباه در مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه 9 خرداد) قوه مقننه و پس از ارائه گزارش وزیر نیرو، گفت: تنها 17 درصد اعتبارات این وزارتخانه تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به بدهی‌های وزارت نیرو به بخش‌های مختلف ادامه داد: وزارت نیرو 23 هزار و 400 میلیارد تومان به تولیدکنندگان، 20هزار میلیارد تومان به شبکه بانکی، 3 هزار و 800 میلیارد تومان به پیمانکاران، مشاوران و تولیدکنندگان تجهیزات بدهکار بوده و 4 هزار و 400 میلیارد تومان نیز سایر بدهی‌های این دستگاه است که روی هم رفته 51 هزار و 500 میلیارد تومان بدهی دارد.

نماینده مردم آباده در مجلس با اشاره به برنامه پنجم توسعه کشور بیان کرد:در این قانون 25 هزار مگاوات تولید برق پیش‌بینی شده بود که تاکنون عملکرد وزارت نیرو بیش از 50 درصد بوده و توان تولید نیروگاه‌هایی که تا پایان سال 99 احداث شد 11 هزار مگاوات است.

زارع در ادامه با اشاره به رشد ماینرها عنوان کرد: این اقدام در صنایعی که تعطیل شده صورت گرفته و وظیفه ما نظام‌مند کردن آن است که استفاده دو هزار مگاواتی داشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  با اشاره به کمبود آب در سال جاری عنوان کرد: قطعاً در فصل زمستان نیز با قطعی برق مواجه خواهیم بود که مقصر اصلی آن دولت است که تنها 17 درصد اعتبارات صنعت برق را تخصیص داده و رشد ماینرها به صورت قاچاقی نیز به آن اضافه شده است.

زارع با بیان اینکه باید متناسب با شرح وظایف صنعت برق به آن اعتبار داده شود، اظهار داشت: نظام‌مند کردن ماینرها و تولید رمزارزها باید از سوی مجلس صورت گیرد و اگر قانون لازم است باید تدوین شود چرا که این اقتصاد در دنیا موجب هم‌افزایی شده و نمی‌گوییم تعطیل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه نسبت به سال گذشته 57 درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم، خاطر نشان کرد: قطعی برق مناطق سردسیر 4 تا 6 ساعت در روز است که در زمستان نیز ادامه خواهد داشت و باعث بروز مشکلات خواهد شد.

انتهای پیام/

 
برچسب ها: مجلس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار