کد خبر: ۶۷۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸
سخنگوی کمیسیون عمران از تصویب تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بنادر و دریانوردی در این کمیسیون خبر داد.

تصویب تفحص از سازمان بنادر و دریانوردی در کمیسیون عمران

سیدالبرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آرانیوز، در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه ۴ خرداد) این کمیسیون اظهار داشت: دستور کار اول این کمیسیون بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان درباره تحقیق و تفحص از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بنادر و دریانوردی بود که بعد از بحث و بررسی در این کمیسیون و اظهارنظر نمایندگان متقاضی این کار در نهایت به تصویب رسید.

وی افزود: درخواست‌ کنندگان تحقیق و تفحص از سازمان بنادر و دریانوردی ۱۲ محور را برای این کار در نظر گرفتند که قراردادهای زیرمجموعه این سازمان و خروج اطلاعات از سازمان دریانوردی و همچنین سیستم ناکارآمدی مدیریتی موجود در این سازمان بخشی از این محورها است.

سخنگوی کمیسیون عمران تصریح کرد:‌بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقت‌نامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک از طریق جاده در این کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت این در حالی است که عدم عضویت کشورمان در این موافقت‌نامه نمی‌توانیم از ظرفیت کشورهای اروپایی استفاده کنیم ضمن اینکه سایر کشورها هم نمی‌توانند از سرزمین کشورمان برای حمل مواد خطرناک بهره  ببرند لذا باید به این کنوانسیون بپیوندیم و بعد از بحث و بررسی اعضای این کمیسیون درباره این لایحه در نهایت نمایندگان با آن موافقت کرده و مقرر شد بررسی آن در صحن علنی مجلس صورت گیرد.

حسینی خاطرنشان کرد: دو لایحه موافقت‌نامه سرویس‌های هوایی دو جانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران، دولت جمهوری عراق و دولت جمهوری صربستان هم مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت.

انتهای پیام/

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار