کد خبر: ۶۶۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
از سرگیری حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به غزه، افزایش شهدای جنگ غزه به ۲۱۲ نفر و به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک صهیونیستی ناحل عوز از تازه ترین تحولات مربوط به فلسطین به شمار می رود.

به گزارش آرانیوز، در ساعات پایانی شامگاه دوشنبه رسانه‌های فلسطینی از حمله‌های گسترده و تلافی جویانه نیروهای مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست نشین در اراضی اشغالی خبر دادند.

۱۰:۰۵ تظاهرات همبستگی با غزه در کرانه باختری

همزمان با فراخوان اعتصاب سراسری در کرانه باختری، ساکنان این منطقه در راستای ابراز همبستگی با مردم غزه، تظاهرات ضد صهیونیستی برپا کردند.

۱۰:۰۴ راهپیمایی حمایت از فلسطین در اندونزی

مردم اندونزی با برپایی راهپیمایی حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین ابراز کردند.

۱۰:۰۳ شلیک ۹۰ موشک از غزه به اراضی اشغالی

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از ساعت ۷ عصر دوشنبه تا ۷ صبح امروز سه شنبه ۹۰ موشک از سوی گروههای مقاومت در غزه به سوی اراضی اشغالی فلسطین شلیک شده است.

۹:۵۷ افزایش شهدای غزه به ۲۱۲ شهید

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که شمار قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به نوارغزه به ۲۱۲ شهید و هزار و ۴۰۰ زخمی افزایش یافته است. در میان شهدا ۶۱ کودک و ۳۶ زن به چشم می خورند.

۸:۲۹ به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک صهیونیست نشین ناحل عوز

رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که آژیر خطر در شهرک صهیونیست نشین ناحل عوز در اطراف غزه به صدا درآمد.

۸:۰۲ حملات هوایی به غزه از سر گرفته شد

حملات رژیم اشغالگر صهیونیست به چند هدف در شهر غزه از سرگرفته شد. در حمله هوایی اسرائیل، یک ساختمان مسکونی در خیابان الثلاثینی در شهر غزه هدف قرار گرفت.

۷:۲۰ حمله موشکی گردانهای قسام به شهرک نتیفوت

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس با موشک، شهرک صهیونیست نشین نتیفوت در اطراف غزه را هدف قرار داد.

۶:۳۷ حمله رژیم اشغالگر به ساختمانی نزدیک مقر آنروا

در حمله هوایی جدید رژیم صهیونیستی به غزه، یک ساختمان نزدیک مقر آنروا و ساختمان دانشگاها در نوارغزه هدف قرار گرفت.

۰۵:۲۳ حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

برخی تصاویر ویدئویی به اشتراک گذاشته شده در رسانه‌های اجتماعی از حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان حکایت می‌کند. بنا به ادعای ارتش رژیم صهیونیستی، شش فروند راکت از سوی لبنان به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است، اما ظاهراً تمام این موشک‌ها در خاک لبنان فرود آمده‌اند. ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که «یگان توپخانه ارتش اسرائیل به سمت محل پرتاب این راکت‌ها آتش گشود».

۰۳:۲۳ دستور گشایش پناهگاه‌ها در مرز فلسطین اشغالی با لبنان

رسانه های خبری از پرتاب منور از سوی ارتش رژیم صهیونیستی به سمت یک منطقه در مرزهای جنوبی لبنان خبر دادند. در گزارشها همچنین گفته شده که نظامیان صهیونیست به طور پیاپی به سوی شهرک کفرشوبا منور شلیک می‌کنند. طبق اعلام خبرنگار الجزیره، مقامات ارتش رژیم صهیونیستی دستور داده‌اند تا پناهگاه‌های مرزی با لبنان گشوده شوند.


۰۳:۰۳ پایگاه خبری آکسیوس: بایدن هیچ ضرب الاجلی برای پایان درگیری‌ها به نتانیاهو نداد

۰۲:۵۶ اسماعیل هنیه: مقاومت بر دفاع از ملت فلسطین مصمم است

۰۲:۵۳ بمباران جنوب خانیونس توسط پهپادهای اسرائیلی

۰۲:۴۶ امروز (سه شنبه) وزیر خارجه یونان وارد اراضی اشغالی می‌شود

رسانه‌های صهیونیستی خبر دادند که امروز وزیر خارجه یونان برای گفتگو با طرف اسرائیلی درباره آتش بس در جبهه‌های درگیری، وارد اراضی اشغالی می‌شود.

۰۱:۲۳ خبرنگار یدیعوت آحارانوت: عملیات نظامی علیه غزه امکان گشایش جبهه‌های جنگی جدید علیه اسرائیل را افزایش می‌دهد

۰۱:۰۸ کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی: ۷ خمپاره از سوی لبنان به اسرائیل پرتاب شد

۰۱:۰۱ آنروآ: بیش از ۴۳ هزار نفر به ۵۳ مدرسه وابسته به این سازمان در نوار غزه پناه برده‌اند

۰۰:۵۵ آغاز حملات موشکی «سرایا القدس: به اراضی اشغالی
گروهان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی وابسته به جنبش جهاد اسلامی فلسطین، اعلام کرد که در پاسخ به ترور فرمانده خود توسط ارتش صهیونیستی حملات موشکی خود را به اراضی اشغالی از سر گرفته است.

۰۰:۴۸ به صدا در آمدن آژیرهای خطر در مناطق مرزی با لبنان

۰۰:۴۸ حماس: شکستِ تلاش‌های مصر و قطر برای برقراری آتش بس
شبکه سی اِن اِن آمریکا به نقل از یکی از رهبران حماس گزارش داد که آتش بس در فلسطین اشغالی به دلیل اصرار رژیم صهیونیستی بر لزوم توقف حملات از سوی حماس و مخالفت این جنبش با پیشنهاد تل آویو محقق نمی‌شود.

۰۰:۴۶ به صدا در آمدن آژیرهای خطر در شهرک نشین عسقلان

۰۰:۲۷ تقویت مواضع نظامی ارتش صهیونیستی در قدس اشغالی

رسانه‌های محلی فلسطین از تقویت توان امنیتی و نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در ایست بازرسی الزعیم در قدس اشغالی و مسدود نمودن ورودی‌ها به روی فلسطینیان به منظور کنترل عبور و مرور در داخل این شهر خبر دادند.

۰۰:۲۵ حماس ۷۵% از ساکنان اسرائیل را مجبور کرد به پناهگاه‌ها بروند

«تساحی دافوش» خبرنگار رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت که نیروهای حماس در عرض مدت یک هفته ۳۶۰۰ موشک به عمق اراضی اشغالی شلیک کردند که این بالاترین تعداد موشکی است که از زمان تشکیل (دولت جعلی) اسرائیل به آن شلیک شده است.

وی در ادامه گفت: «حماس ۷۵ درصد از ساکنان اسرائیل را مجبور کرد که به داخل پناهگاه‌ها بروند». ساعتی پیش ارتش رژیم صهیونیستی نیز خبر داد که از ۷ بامداد امروز تا ۷ عصر، دست کم ۱۹۰ راکت از غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شلیک شده است.

۰۰:۰۰ شهرک صهیونیست نشین نتیفوت موشک باران شد

شهرک صهیونیست نشین «نتیفوت»، در ساعات پایانی شامگاه دوشنبه آماج موشک‌های گردان‌های القسام (شاخه نظامی حماس) قرار گرفت.

نتیفوت نام یک شهرک اسرائیلی در جنوب سرزمین‌های اشغالی واقع در شرق بخش تحت محاصره غزه است.

هنوز از میزان خسارات احتمالی موشک باران اخیر مقاومت اطلاعاتی مخابره نشده است؛ اما روز گذشته شهرک‌های نتیفوت، «یاد مردخای» و دو پایگاه هوایی «حتسور» و زمینی «تسیلم» در جنوب اراضی اشغالی هدف حمله موشکی گردان‌های القسام قرار گرفت.

شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد این حملات در تلافی حملات اخیر رژیم صهیونیستی به شهروندان غیرنظامی غزه صورت گرفته است.

تحولات پیشین فلسطین را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

بزرگترین رزمایش ارتش رژیم صهیونیستی تعلیق شد

بزرگترین رزمایش ارتش رژیم صهیونیستی با بالاگرفتن تنش ها در قدس اشغالی تعلیق شد.

، رسانه های رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه اعلام کردند که با بالاگرفتن تنش ها در قدس، ارتش رژیم اشغالگر قدس بزرگترین رزمایش خود را به حالت تعلیق درآورد.

ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد که برگزاری بزرگترین رزمایش این رژیم از بیم بروز تنش های احتمالی را به حالت تعلیق در آورده است.

شبکه تلویزیونی الجریزه به نقل از «آویو کوخاوی» رئیس ستادکل ارتش رژیم صهیونیستی نیز خبر داد که این تعلیق به مدت ۲۴ ساعت خواهد بود.

به گزارش مهر، صحن‌های مسجدالاقصی از صبح امروز شاهد درگیری نظامیان صهیونیست با شماری از نمازگزاران فلسطینی است.

شماری از نمازگزاران فلسطینی در صحن‌های مسجدالاقصی برای مقابله با ورود غیر قانونی و حملات شهرک‌نشینان در این مسجد تجمع کرده‌اند.

اشغالگران صهیونیست نیز برای متفرق کردن نمازگزاران از گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی و بمب‌های صوتی استفاده می‌کنند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که شمار مجروحان درگیریها در مسجدالاقصی به بیش از ۳۰۵ نفر افزایش یافته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

پرچم‌ انجمن صنفی رانندگان حمل ونقل کشور بر فراز ستاد انتخابات عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به اهتزاز در آمد/بزرگترین گردهمایی و بیعت تمام قد انجمن صنفی تلاش گران رانندگان حمل ونقل کشور ایران با آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پایتخت برگزار شد/اولین نشست به همت خادم زاده مدیره انجمن رانندگان کل کشور و مظاهری عضو هیات مدیره انجمن رانندگان کل کشور خانواده بزرگ حمل ونقل کشور و بررسی راهکار رفع مشکلات و موانع حوزه حمل ونقل کشور برگزار شد/احمد عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت:راهکارهای رفع مشکلات حوزه حمل ونقل کشور و اقتصاد کشور و تشریح وظایف کمیته های حمل ونقل کشور پرداختند/عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت در ادامه گفت:ما باید همت کنیم برای اینکه عدالت مداری و حق مداری در زمان اجرای قانون برای همه ملموس باشد این که همه بگویند اینها عدالت و قانون را اجرا می کنند/انتخابات پرشکوه با حضور تمام اقشار دولت قوی برای شکل‌گیری ایران قوی را رقم خواهد زد/خدمت بی منت و تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به مردم زمینه شور ونشاط سیاسی تقویت مشارکت ور انتخابات را فراهم می‌کند

ناصر امانی کاندیداهای دوره ششمین انتخابات شورای شهر تهران در مسیر خیابان بهشت/ استقبال نخبگان،خانواده های معظم شهدا و جانبازان مدافعان حرم،اساتید،کسبه بازاریان از حضور امانی کاندیداهای شورای شهر تهران در پایتخت/مبارزه با فساد ابزارهای مختلفی دارد اما به نظر می‌رسد نظارت مستقیم مردم بر عملکرد شوراها و شهرداری می‌تواند اعتماد عمومی را به این مجموعه برگرداند./واژه فساد مالی، سالیانه سال است که در افکار عمومی با شهرداری ها گره خورده است .یکی از عوامل کاهش شدید اعتماد عمومی همین فسادهای ریز و درشت در شهرداری هاست که گاهی تیتر یک رسانه‌ها می‌شود که گاهی بحث داغ محافل./با استقرار سامانه‌های شفافیت شهرداری تهران دیگر جای فساد و رانت نیست/شفافیت در شهرداری به این معناست که شهروندان بتوانند از داشته ها ،مخارج ،درآمدها و منابع شهرداری که متعلق به خودشان است، آگاهی پیدا کنند این خواسته زیادی نیست./شفافیت سالیان سال است که برای مردم آرزویی محال به شمار می‌آید و برای مسئولان، نقطه ای ایده‌آل. همه می دانند که فساد در نقطه پنهان بروز می‌کند و شفافیت دقیقا در مقابل این نقطه ایستاد است./شفافیت و پاسخگویی باید اصل اولیه انتخاب مردم باشد تا شاهد رشد و پیشرفت شهرها و برآورده شدن مطالبات مردم در کشور ایران اسلامی باشیم/شفافیت می‌تواند مردم را از اقدامات و عملکرد مدیران و مسئولان آگاه سازند و به همین ترتیب روزنه‌های فساد را ببندد. اما اینکه چرا بعد از سال‌ها همچنین شفافیت در ادارات و نهادهای دولتی صرفا به عنوان یک شعار باقی مانده است ،دلایل متعددی دارد

صالح دریس رئیس اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و رفع موانع زادیی ها ستاد انتخاباتی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در کشور در گفتگویی اختصاصی گفت:برای رسیدن به روش های عملی ابتدا اهداف نهایی(بلند مدت) اقتصادی مقاومتی را با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تعیین مینماییم/اقتصاد مقاومتی با توجه به تحریم هایی که ایجاد شده یک ضرورت بسیار مهم است هر ایرانی موظف است در حوزه عملکرد و خود به این نکته توجه داشته باشد./مشکل اصلی اقتصاد ایران عدم فهم اقتصادی است و هیچگاه مشاوران اقتصادی دولتمردان نتوانستند مسائل اقتصادی بفهمند و راه حل های بومی اقتصادی ارائه کنند، اقتصادی یعنی اینکه دانش اقتصادی وجود داشته باشد و مسائل ایران را بفهمند واز سوی دیگر با خلاقیت و نوآوری راه حل برای حل مشکلات داشته باشد.متاسفانه دولتمران ما فهم درستی از مسائل اقتصادی نداشتند./فشارهای اقتصادی عوامل خارجی و داخلی با هدف تقویت نارضایتی در کشور انجام می‌شود ولی با حضور آگاهانه مردم در انتخابات همه نقشه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد./ناهماهنگی تیم اقتصادی درتمام دوره های قبلی ریاست جمهوری ،پاشنه ی آشیل اقتصاد کشور بوده است./مشارکت مردم باعث افزایش سرمایه اجتماعی مشروعیت و کارآمدی نظام سیاسی می‌شود.

آخرین اخبار