کد خبر: ۶۶۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹

به گزارش آرانیوز، درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در حالی که رژیم صهیونیستی در مقابل دیدگان جهانیان به کشتار مردم فلسطین ادامه می‌دهد، آمریکا و کشورهای اروپایی به جانبداری از این رژیم پرداخته‌اند.

به گفته وزارت بهداشت غزه، شمار شهدای فلسطینی از آغاز حملات و بمباران‌های رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نوارغزه تاکنون، ۱۴۷ نفر از جمله ۴۱ کودک و ۲۳ زن بوده است.

۹:۳۶ افزایش شهدای غزه به ۱۴۷ نفر

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوارغزه طی ۷ روز گذشته ۱۴۷ فلسطینی به شهادت رسیده اند. ار این تعداد، ۴۱ نفر کودک و ۲۳ نفر زن هستند. همچنین هزار و ۱۰۰ نفر نیز بر اثر این حملات زخمی شده اند.

۹:۰۵ حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به اراضی کشاورزی در خانیونس

رسانه های فلسطینی از حمله شب گذشته جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به اراضی کشاورزی در منطقه «قیزان رشوان» در شهر خانیونس در نوارغزه خبر دادند.

۸:۳۱ پنج شهید و بیش از ۴۰ زخمی در حملات جدید به غزه

منابع بیمارستانی غزه اعلام کردند که در حملات جدید جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه ۵ فلسطینی شهید و بیش از ۴۰ نفر زخمی شده‌اند.

۸:۰۴ به صدا درآمدن آژیر خطر در اطراف نوار غزه

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که لحظاتی پیش صدای آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه به صدا درآمده است.

۷:۵۱ زخمی شدن ۱۰ صهیونیست در شهرهای فلسطین اشغالی

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۱۰ نفر از صهیونیست‌های ساکن فلسطین اشغالی در حملات موشکی مقاومت فلسطین به شهرهای فلسطین اشغالی زخمی شده‌اند.

۷:۰۸ نجات ۵ کودک از زیر آوار در غزه

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ۵ کودک فلسطینی ساکن غزه زنده از زیر آوار نجات داده شدند. این کودکان بر اثر بمباران یک درمانگاه از سوی رژیم صهیونیستی در زیر آوار مانده بودند.

۶:۰۳ بازگشایی گذرگاه رفح

گذرگاه رفح تنها راه ارتباطی نوار غزه با جهان خارج از سوی طرف مصری بازگشایی شد تا مجروحان فلسطینی برای درمان به بیمارستان‌های مصر انتقال داده شوند.

۵:۱۶: حمایت وزیر دفاع آمریکا از حملات رژیم صهیونیستی

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از حملات تل‌آویو در غزه حمایت کرد.

۰۴:۱۵ شلیک ۱۵۵ موشک ارتش صهیونیستی به سوی غزه

در پی حمله نیروهای مقاومت به اراضی اشغالی، بیش از ۱۵۵ فروند موشک از سوی نظامیان صهیونیست به نوار غزه شلیک شده است. خان یونس و مناطق مرکزی و شمالی هدف این حملات بوده‌اند.

۰۴:۰۰ حملات موشکی قسام به «بئر السبع» در اراضی اشغالی

گردان‌های قسام «بئر السبع» در اراضی اشغالی را با شلیک ده‌ها موشک هدف قرار دادند

۰۴:۱۰ رژیم اشغالگر منزل «یحیی السنوار» را بمباران کرد

رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه در ادامه جنایات خود علیه رهبران مقاومت فلسطین، منزل مسکونی «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در خان یونس را هدف قرار داد.

۰۳:۴۶ شلیک رگبار به سوی نظامیان صهیونیست در شمال قدس اشغالی

منابع خبری از شلیک رگبار به سوی نظامیان صهیونیست در ایست بازرسی «قلندیا» واقع در قدس اشغالی خبر می‌دهند.

۰۳:۴۰ «بایدن» و «محمود عباس» پیرامون درگیریها در غزه گفتگو کردند

رئیس جمهور ایالات متحده در نخستین گفتگوی تلفنی خود با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با چشم‌پوشی آشکار از جنایات رژیم صهیونیستی «بر لزوم توقف حملات راکتی حماس علیه اسرائیل» تأکید کرد!

در این گفتگو، دو طرف تنها به ابراز نگرانی نسبت به کشتار شهروندان بی گناه از جمله کودکان در این درگیریهای خونین اکتفا کردند!

۰۳:۳۹ ۵۸۰ زخمی فلسطینی در کرانه باختری در پی درگیری با اشغالگران

۰۲:۵۱ هدف گرفته شدن منازل غیرنظامی در خیابان الوحده توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی

۰۲:۴۹ بمباران غرب غزه توسط ارتش صهیونیستی بیش از ۱۵ زخمی برجای گذاشت

رسانه‌های فلسطینی از برجای ماندن ۲ شهید و ۱۵ زخمی در پی بمباران مناطق غربی نوار غزه خبر می‌دهند.

۰۲:۳۵ نتانیاهو: حمله‌های هوایی علیه غزه ادامه می‌یابد!

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی بار دیگر انگشت اتهام را به سوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) گرفته و مدعی شد که «جنبش حماس مقصر اصلی درگیری کنونی (در اراضی اشغالی) است و نه ما، (زیرا) آنها هستند که به ما حمله می‌کنند».

نتانیاهو در ادامه یاوه‌گویی خود افزود: «ما هنوز در میانه این عملیات هستیم؛ این عملیات هنوز تمام نشده و تا زمانی که لازم باشد، ادامه خواهد یافت».

۰۲:۰۱ رسانه‌های صهیونیستی: تمامی نقاط تل‌آویو زیر آتش موشک‌های غزه

۰۱:۵۳ حملات وسیع موشکی حماس به اراضی اشغالی

کانال کان تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «مهلت توقف حملات حماس به شهرهای صهیونیست نشین تمام شده و اکنون شاهد حملات موشکی وسیع به اراضی اشغالی هستیم».

۰۱:۴۳ سخنگوی گردان القسام از حمله موشکی تلافی‌جویانه به اشدود خبر داد

سخنگوی القسام اعلام کرد: «با شلیک ده‌ها موشک به سوی تل‌آویو و اشدود، حملات خود را به سوی اراضی اشغالی و در پاسخ به هدف قراردادن برج الجلاء از سر گرفتیم».

۰۱:۴۰ شلیک ده‌ها موشک مقاومت به سوی اراضی اشغالی

رسانه‌های فلسطینی از شلیک ده‌ها موشک مقاومت فلسطین به سوی اراضی اشغالی خبر می‌دهند. این موج از حملات پس از به پایان رسیدن مدت زمان تعیین شده از سوی حماس مبنی بر دو ساعت توقف حملات علیه شهرهای اراضی اشغالی بار دیگر آغاز شده است.

۰۱:۳۴ هدف قرارگرفتن برج الاندلس در غزه توسط ۴ راکت جنگنده‌های صهیونیستی

۰۱:۲۵ برخورد موشک اسرائیلی به محله الزیتون در شرق غزه

۰۱:۲۴ شهادت دو فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای امنیتی اسرائیل

رسانه‌های فلسطینی بامداد یکشنبه از شهادت دو فلسطینی یکی در نزدیکی اردوگاه الفوار واقع در جنوب الخلیل و دیگری در نزدیکی طولکرم خبر دادند.

۰۱:۲۳ درخواست رژیم صهیونیستی از ساکنان عسقلان برای ماندن در خانه‌

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر از شهرک‌نشینان یکی از شهرک‌های عسقلان خواسته‌اند تا به دلایل امنیتی در خانه‌هایشان باقی بمانند.

۰۱:۱۷ انتشار شماره تلفن سخنگوی ارتش اسرائیل توسط مقاومت فلسطین

رسانه‌های فلسطینی به نقل از فرماندهان مقاومت در غزه اطلاع دادند که نیروهای سایبری مقاومت فلسطین شماره تلفن سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی را به منظور به سخره گرفتن او از سوی شهروندان فلسطینی در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.

۰۱:۱۲ هدف گرفته شدن برج الاندلس در نزدیکی برج تخریب شده هنادی

۰۱:۰۷ شلیک نیروی دریایی ارتش صهیونیستی به سوی سواحل غزه

۰۰:۵۳ موشک‌های جدید در اختیار مقاومت غزه

گردان‌های «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی، از بکارگیری موشک‌های پیشرفته‌تر توسط این نیروها در مقابله با اشغالگران صهیونیست خبر دادند.

۰۰:۳۹ گفتگوی تلفنی بایدن و نتانیاهو

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد که در تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا از مواضع او در حمایت از رژیم اشغالگر قدردانی کرده است. او همچنین تاکید کرد که هرکس از مقاومت حمایت کند بهایش را خواهد پرداخت.

۰۰:۲۰ شهرک‌نشینان صهیونیست در تل‌آویو خواستار پایان درگیریها با نوار غزه شدند

رسانه‌های اراضی اشغالی شامگاه شنبه از تظاهرات صدها تن از شهرک‌نشینان صهیونیست در تل‌آویو با هدف پایان دادن به جنگ با نوار غزه خبر دادند. طبق گزارش‌ها، صهیونیست‌ها با تجمع در تل‌آویو و به دست گرفتن بنرهای «نبرد را متوقف کنید»، خواستار پایان درگیری خونین با نیروهای مقاومت فلسطین و حماس شدند.

۰۰:۰۲ اعلام آتش بس دوساعته حماس به رژیم صهیونیستی

جنبش حماس اعلام کرد که از ساعت ۲۲ شامگاه شنبه به وقت محلی تا ساعت ۲۴ (دو ساعت) آتش بس با رژیم صهیونیستی آغاز می‌شود.

در همین ارتباط، «ابو عبیده» سخنگوی نظامی گردان‌های القسام گفت که به دستور «ابوخالد محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های القسام، «منع آمد و شد در تل‌آویو و شهرهای اطراف آن برای دو ساعت از ساعت ۱۰ شب به وقت محلی تا ساعت ۱۲ (نیمه شب) متوقف خواهد شد و پس از آن صهیونیست‌ها باید بار دیگر بر روی یک پا بایستند».

طبق این بیانیه، این آتش بس دو ساعته تنها در مورد تل‌آویو اجرا می‌شود.

شایان ذکر است، بیانیه سخنگوی نظامی گردان‌های القسام در رسانه‌ها انعکاس گسترده‌ای یافته است.

پیش از این نیز، ارتش رژیم صهیونیستی بر روی توئیتر فایل‌های ویدئویی منتشر کرد که حملات هوایی این رژیم علیه اهداف نظامی در غزه از جمله حمله به منزل مسکونی رئیس قرارگاه عملیات ویژه حماس را نشان می‌داد.

تحولات پیشین فلسطین را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

در جنگ با صهیونیستها ابتکار عمل در دست مقاومت است

سخنگوی جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین با بیان اینکه ابتکار عمل در نبرد کنونی در غزه در دستان مقاومت است، گفت: این گروه های مقاومت هستند که زمان پایان جنگ را تعیین می کنند نه صهیونیستها.

 از زمان آغاز درگیری‌ها در اراضی اشغالی، حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی در غزه همچنان ادامه دارد. این درحالی است که مقاومت نیز با حملات موشکی خود ضربات دردناکی را به صهیونیست‌ها وارد کرده است.

آخرین گزارش‌ها از فلسطین اشغالی حاکی از آن است که ۱۴۵ نفر در نوارغزه توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند. افزون بر این، در ۲۴ ساعت گذشته صدها فلسطینی در مراکز درمانی در مناطق مختلف کرانه باختری تحت مداوا قرار گرفتند که اکثر آنها به ضرب گلوله‌های جنگی زخمی شدند. شرکت برق غزه درباره فروپاشی بخش‌های حیاتی و حساس در نوارغزه به سبب کمبود شدید برق هشدار داد و خواستار جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی شد.

گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس از موشک باران «اسدود» در مرکز فلسطین اشغالی در راستای انتقام شهدای حمله رژیم صهیونیستی به کرانه باختری و پاسخ به حملات این رژیم به نوارغزه خبر داد. منابع خبری همچنین گزارش دادند که آژیر خطر در شهرهای اسدود و بئر السبع به صدا درآمده است. درهمین ارتباط، خبرنگار مهر گفتگویی را با «طارق السلمی» سخنگوی جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین انجام داده است که مشروح آن را مطالعه می‌کنید؛

*جناب طارق السلمی، شرایط کنونی در اراضی اشغالی را چطور ارزیابی می‌کنید؟ با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی همچنان به تجاوزات گسترده خود در نوارغزه ادامه می‌دهد، موضع مقاومت در این زمینه چیست؟

واقعیت این است که مقاومت اسلامی فلسطین از رهگذر حملات موشکی خود به مواضع رژیم صهیونیستی پیام آشکارش را اعلام کرد و آن، این است که در میدان درگیری، به نبرد خود با تل آویو ادامه خواهد داد. گروه‌های مقاومت فلسطین بر تداوم نبرد با دشمن صهیونیستی که بدترین جنایت‌ها را علیه فلسطینیان مرتکب می‌شوند، اصرار دارند.

پیام ما به اشغالگران این است که میدان نبرد را ترک نمی‌کنیم و به مبارزه ادامه خواهیم دادرژیم صهیونیستی از چند روز گذشته تاکنون مناطق مسکونی و منازل غیرنظامیان فلسطینی را به شدت بمباران کرده و موجب آوارگی شمار زیادی از مردم فلسطین شده است. آنها این جنایت‌ها را در برابر دیدگان جهانیان انجام می‌دهند. با این حال، جامعه بین المللی در قبال این جنایت‌ها سکوت پیشه کرده است. پیام ما به اشغالگران این است که میدان نبرد را ترک نمی‌کنیم و به مبارزه ادامه خواهیم داد.‌

*برخی کشورهای اروپایی خواستار توقف عملیات نظامی مقاومت علیه رژیم صهیونیستی شده اند. مصر نیز از سوی مقامات تل آویو توقف حملات مذکور را خواستار شده است. دیدگاه شما در این زمینه چیست؟

تمامی مجاهدان فلسطینی در حال حاضر بر لزوم تداوم حملات تأکید دارند. گروه‌های مقاومت فلسطین جملگی معتقدند که مقاومت تنها گزینه است و باید ادامه یابد. گروه‌های مقاومت برای دفاع از سرزمین و مقدسات فلسطین تشکیل شده اند و اکنون که بدترین جنایت‌ها علیه فلسطینیان صورت می‌پذیرد، مقاومت نمی‌تواند حملاتش را متوقف سازد.

بر اساس آنچه که گفته شد، مقاومت به مسیر کنونی خود ادامه خواهد داد و تحت تأثیر خواسته‌های متحدان رژیم صهیونیستی این حملات را متوقف نخواهد کرد. این پیامی است که خود صهیونیست‌ها نیز آن را دریافت کرده اند.

*گروه‌های مقاومت فلسطین طی روزهای گذشته حملات موشکی گسترده‌ای را به مواضع رژیم صهیونیستی ترتیب داده اند. آیا این حملات ادامه پیدا خواهد کرد؟

قطعاً حملات موشکی مقاومت به رژیم صهیونیستی ادامه می‌یابد. مقاومت آماده است تا خود را به عنوان دژی مستحکم در برابر صهیونیست‌ها قرار دهد. موشک‌هایی که به سمت اراضی اشغالی شلیک شدند جملگی مایه مباهات و افتخار امت عربی و اسلامی هستند.‌موشک‌هایی که به سمت اراضی اشغالی شلیک شدند جملگی مایه مباهات و افتخار امت عربی و اسلامی هستند

مقاومت با حملات موشکی گسترده خود به مواضع رژیم صهیونیستی نشان داد که هیچ تصمیمی برای عقب نشینی از میدان نبرد ندارد. ما با دشمنی مواجه هستیم که از ارتکاب هیچ جنایتی ابایی ندارد. بنابراین، لازم است که با تمام قدرت خود در برابر آن ظاهر شویم. صهیونیست‌ها مسئول پیامدهای جنایت‌هایشان هستند.

باید بگویم که امروز ابتکار عمل در عرصه میدانی در دستان گروه‌های مقاومت فلسطین قرار دارد. این گروه‌های فلسطینی هستند که می‌توانند زمان پایان نبرد را مشخص کنند و نه سران رژیم صهیونیستی.

*به نظر می‌رسد که اخیراً مقامات رژیم صهیونیستی شرط و شروطی را برای تحقق آتش بس مطرح کرده اند. موضع گروه‌های مقاومت در قبال این شرط و شروط چیست؟

این مقاومت است که می‌تواند شروط خود را به دشمن صهیونیستی تحمیل کند. این قدرت از رهگذر ادامه نبرد حاصل شده است. مقاومت نشان داد که تنها با دشمن صهیونیستی مواجه نیست بلکه با یک پروژه استکباری در منطقه مواجه است؛ یک پروژه آمریکایی، صهیونیستی. هدف اصلی از این پروژه جنگ افروزی در منطقه و ایجاد نا امنی در آن است.

به همین دلیل، مقاومت اسلامی به امت‌های عربی و اسلامی می‌گوید آنچه که در فلسطین می‌گذرد، تنها نمونه‌ای از جنگی است که ممکن است به تمامی کشورهای عربی و اسلامی کشیده شود. بنابراین، همگان باید با تمامی قدرت و ظرفیت خود از گزینه مقاومت حمایت به عمل آورند تا دژ مستحکمی در برابر دشمن صهیونیستی باشند.

صهیونیست های تل آویو با برپایی تظاهرات خواستار پایان درگیری شدند

صهیونیست‌ها با تجمع در مرکز تل آویو و به دست گرفتن بنرهایی همچون «نبرد را متوقف کنید» خواستار پایان درگیری با مقاومت فلسطین و حماس شدند.

رسانه‌های اراضی اشغالی شامگاه شنبه از تظاهرات صدها تن از شهرک نشینان صهیونیست در تل آویو با هدف پایان دادن به جنگ با نوار غزه خبر دادند.

طبق گزارش‌ها، صهیونیست‌ها با تجمع در تل آویو و به دست گرفتن بنرهای «نبرد را متوقف کنید»، خواستار پایان درگیری خونین با مقاومت فلسطین و حماس شدند.

گفتنی است که درگیری میان مقاومت فلسطین و ارتش تا بن دندان مسلح رژیم اشغالگر صهیونیستی به مدت ۶ روز و پس از پایان مهلت مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان رفتار وحشیانه این رژیم در قدس اشغالی بویژه مسجدالاقصی کلید خورد.

طی ۶ روز گذشته و از زمان آغاز درگیری‌ها میان تل آویو و غزه نیروهای مقاومت با حضور قدرتمند در عرصه درگیری‌ها با دشمن اشغالگر، ضربات موشکی و پهپادی سختی را به این رژیم وارد کردند، ضرباتی که دهه هاست محور مقاومت و حتی مردم فلسطین هم مشابه آن را به خود ندیده بودند.

طی این ۶ روز اهداف مهم تاسیساتی رژیم صهیونیستی از جمله منبع سوخت عسقلان و همچنین خطوط گازی آنابیب این رژیم که در سواحل تل اویو قرار دارد، مورد هدف پهپادهای انتحاری شهاب گردان‌های قسام، شاخه نظامی حماس قرار گرفت.

ساعاتی پیش هم بار دیگر رسانه‌های فلسطینی از هدف گرفته شدن تجهیزات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی در غرب نوار غزه خبر دادند. همزمان با این حملات تلافی‌جویانه راکتی به مراکز حساس رژیم اشغالگر، صحنه درگیری در کرانه باختری و قدس اشغالی هم همچنان علیه رژیم آپارتاید اسرائیل فعال است و شمار قابل توجهی از نظامیان اسرائیلی به طور پیوسته از سوی فلسطینیان سنگ به دست مورد اصابت قرار گرفته و مجروح می‌شوند. تاکنون شماری از نظامیان ارتش صهیونیستی نیز در پی حملات مقاومت فلسطین به هلاکت رسیده‌اند.

در حالی که اعتراضات شدید مردم کرانه باختری به ویژه در شهرک های جنین و بیت لحم به اوج خود رسیده و روز گذشته جنایتکاران صهیونیست ۱۱ نفر از مردم بیگناه این منطقه را به ضرب گلوله به شهادت رساندند، رزمندگان مقاومت در نوار غزه همچنان به عملیات درخشان خود در حملات راکتی و پهپادی به عمق مناطق اشغالی ادامه می‌دهند.

شب گذشته و بنا بر ادعای وزارت جنگ اسرائیل بیش از ۲۰۰ راکت توسط رزمندگان فلسطینی به مناطق مختلف خاک سرزمین‌های اشغالی از جمله بیت المقدس غربی، اشدود، بئرالسبع و عسقلان شلیک شد.

نگاهی به تحولات پنجمین روز نبرد مقاومت فلسطین با اشغالگران قدس / انبار سوخت بندر اشدود غرق در آتش/ شلیک راکت از خاک سوریه به اسرائیل +فیلم و تصاویر

در شهر بئرالسبع تعدادی از ساختمان‌ها و مراکز عبوری شهرک نشینان صهیونیست با اصابت موفق راکت های فلسطینی دچار آسیب شدند.

نگاهی به تحولات پنجمین روز نبرد مقاومت فلسطین با اشغالگران قدس / انبار سوخت بندر اشدود غرق در آتش/ شلیک راکت از خاک سوریه به اسرائیل +فیلم و تصاویر

اما نقطه اوج حملات شب گذشته مقاومت، انهدام انبار سوخت شهر اشدود در ۴۰ کیلومتری شمال نواز غزه بود.

نگاهی به تحولات پنجمین روز نبرد مقاومت فلسطین با اشغالگران قدس / انبار سوخت بندر اشدود غرق در آتش/ شلیک راکت از خاک سوریه به اسرائیل +فیلم و تصاویر

در این حمله که به نظر می‌رسد بر خلاف عمده پرتابه‌های دیگر توسط یک سلاح هدایت شونده دقیق انجام شده باشد، یک مخزن سوخت بزرگ این شهر هدف حمله راکت هدایت شونده یا پهپاد انتحاری مقاومت قرار گرفته و شعله‌های آتش از چند کیلومتری در این منطقه دیده می‌شود.

 
 
 

همچنین یکبار دیگر دروغ بزرگ منابع نظامی ارتش اسرائیل در خصوص ادعاهای مربوط به رهگیری راکت‌ها و پهپادهای رزمندگان فلسطینی افشا شد.

روز گذشته منابع خبری گروه‌های مقاومت از حمله موفق با پهپاد انتحاری شهاب به یک کارخانه تولید مواد شیمیایی در شهرک نیرعوز در نزدیکی نوار غزه خبر دادند. منابع صهیونیستی ادعا کردند که سامانه گنبد آهنین مستقر در این منطقه موفق به رهگیری و انهدام پهپاد فوق شده‌اند اما بخش رسانه‌ای گردان های عزالدین قسام با انتشار فیلم لحظه اصابت موفق این پهپاد به تاسیسات مربوطه موجب رسوایی ارتش اسرائیل شد.

 
 
 

تصاویر ضبط شده از این حمله حتی توسط کارشناسان نظامی وابسته به غرب نیز مورد بررسی قرار گرفته و اصالت آنها کاملا تایید شد.

نگاهی به تحولات پنجمین روز نبرد مقاومت فلسطین با اشغالگران قدس / انبار سوخت بندر اشدود غرق در آتش/ شلیک راکت از خاک سوریه به اسرائیل +فیلم و تصاویر

اما دیگر تحول مهم مربوط به روز گذشته، انتشار اخباری از شلیک حداقل ۳ تیر راکت از خاک سوریه به سوی منطقه جولان اشغالی بود. ارتش اسرائیل ضمن تایید خبر مربوط به شلیک راکت از اراضی سوریه ادعا کرد که این راکت‌ها در مناطق باز فرود آمده و خسارتی در پی نداشتند. ۲ روز قبل نیز تعدادی راکت از مناطق جنوبی لبنان به سوی شمال سرزمین‌های اشغالی شلیک شده بود که هنوز گروهی مسئولیت این حملات از خاک سوریه و لبنان را بر عهده نگرفته است.

نگاهی به تحولات پنجمین روز نبرد مقاومت فلسطین با اشغالگران قدس / انبار سوخت بندر اشدود غرق در آتش/ شلیک راکت از خاک سوریه به اسرائیل +فیلم و تصاویر

از عصر  امروز پیش نیز موج جدید حملات راکتی مقاومت در نوار غزه تقریبا سراسر مناطق مرکزی و شمالی اسرائیل را در بر گرفته است. طبق گزارش منتشره بیش از ۸۰ تیر راکت M۷۵ به سوی تل آویو و سایر مناطق سرزمین‌های اشغالی شلیک شده و صدای انفجارهای شدید در این مناطق به گوش می‌رسد.

 
 
 

چندین فروند راکت شلیک شده از نوار غزه به مناطق مختلف تل آویو و حومه از جمله شهرک های ریشون لتسیون، رامات گان و فرودگاه بن گوریون اصابت کرده است.

نگاهی به تحولات پنجمین روز نبرد مقاومت فلسطین با اشغالگران قدس / انبار سوخت بندر اشدود غرق در آتش/ شلیک راکت از خاک سوریه به اسرائیل +فیلم و تصاویر

۱۷۴شهید ماحصل حملات ۷ روز اخیر در غزه/جنایت تازه صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان/ گوترش ناراحت است!

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از نیمه شب گذشته بار دیگر بمباران نواحی مختلف غزه و اماکن مسکونی و غیر نظامی را از سرگرفته‌اند و یکی از خونین‌ترین روزهای حملات اخیر را با به خاک و خون کشیدن ۲۶ غیرنظامی فلسطینی رقم زدند.

، به نقل از الجزیره، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند ارتش این رژیم صدها حمله هوایی به نواحی مختلف غزه داشته است.

در این حملات که از نیمه شب آغاز شده اماکن مسکونی، غیر نظامی، زمین‌های کشاورزی و منازل رهبرانی از جنبش مقاومت حماس در شمال، جنوب، غرب و مرکز غزه هدف گیری شدند.

در این حملات دستکم ۵ خانه در مناطق مختلف نوار غزه بدون هشدار قبلی بمباران شدند. همچنین زیر ساخت‌های غزه و خیابان‌های این شهر نیز در پی حملات رژیم صهیونیستی خسارات شدیدی دیده است.

خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرد که افراد زیادی زیر آوار مانده‌اند و ده‌ها نفر هم زخمی شدند و عملیات بیرون کشیدن شهدا و زخمی‌ها از زیر آوار ادامه دارد.

دولت مصر نیز پیشنهاد آتش‌بس چند ساعته برای خارج کردن زخمی‌های حملات در غزه را داده است.

در همین حال، منابع فلسطینی از جنایت جدید رژیم صهیونیستی علیه ساکنان خیابان الوحده غزه خبر دادند.

اشرف قدرت، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که در پی حمله به ۳ ساختمان مسکونی در الوحده بدون هشدار قبلی، تا این لحظه ۲۶ تن از جمله ۸ کودک و ۱۰ زن شهید و شمار دیگری زخمی و به بیمارستان شفا انتقال داده شده‌اند.

تیم‌های امدادی همچنان در حال جست و جو برای بیرون کشیدن اجساد و مفقودین از زیر آوار هستند.

از سوی دیگر منابع از هدف گیری منزل و دفتر "یحیی و محمد السنوار "، از رهبران حماس خبر دادند.

شنبه شب نیز منزل "خلیل الحیه" ، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در محله شجاعیه غزه بمباران شد. سخنگوی ارتش اسرائیل اظهار داشت که جنگنده های این رژیم همچنین به منزل تیسیر مباشر ، در خان یونس و غازی ابوطماعه از فرماندهان مقاومت هدف حمله قرار گرفتند.

همچنین جنگنده‌های اسرائیلی منازل پناهجویان در اردوگاه‌های البریج و النصیرات در غزه و یک مقر دولتی در مرزهای مصر را هم هدفگیری کردند.

علاوه بر این شعبه بانک اسلامی غزه در محله الرمال در مرکز این باریکه هدف حملات موشکی اسرائیل قرار گرفت.

همچنین ساختمانی در خیابان الیرموک و مقر وزارتخانه‌های کار و توسعه اجتماعی در غزه نیز امروز ، یکشنبه هدف بمباران رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

طبق گزارش منابع ارتش اسرائیل ساختمان مسکونی ۶ طبقه "انس بن مالک" را که در خیابان یرموک ، تخریب کردند.

خبرنگار روسیا الیوم هم گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی تمامی خیابانهای منتهی به بیمارستان "الشفا" در نوار غزه را هدف قرار دادند.

موشک باران تل‌آویو و شهرهای اراضی اشغالی

در مقابل مقاومت فلسطین نیز موشک باران شهرهای اراضی اشغالی را از سرگرفت.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز امروز یکشنبه اعلام کرد که در کمتر از ۲۴ ساعت پرتاب حدود ۱۲۰ موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل را رصد کرده است.

وی در حساب توئیتر خود گفت: از هفت شب تا هفت صبح ، حدود ۱۲۰ موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد.

به دنبال این حملات آژیرهای خطر در اراضی اشغالی به صدا درآمده و میلیون ها صهیونیست به پناهگاه‌ها رفته‌اند.

علاوه بر این پروازها به اراضی اشغالی و فرودگاه بن گوریون لغو شده‌اند.

خشم گوترش از اسرائیل

در پی بالاگرفتن درگیری‌ها در نوار غزه، دبیرکل سازمان ملل نسبت به افزایش شمار قربانیان غیرنظامی حملات رژیم صهیونیستی به غزه ابراز ناخرسندی کرد.

استفان دوجاریک، سخنکوی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل گفت که وی به شدت از هدف گیری منازل مسکونی و دفاتر رسانه‌ها در غزه خشمگین است.

وی افزود: گوترش از افزایش شمار کشته‌ها و مجروحان غیرنظامی حملات به ویژه شهادت افراد یک خانواده از جمله شماری کودک در حملات هوایی روز گذشته به اردوگاه الشاطی خشمگین و ناراحت است.

براساس اعلام وزارت بهداشت غزه در حملات هوایی، زمینی و دریایی رژیم صهیونیستی به غزه از روز دوشنبه ۱۷۴ تن از جمله۴۷ کودک و ۲۹ زن به شهادت رسیده و ۱۲۰۰ تن زخمی شده‌اند.

همچنین المیادین گزارش داد در حملات این رژیم به غزه که از نخستین ساعات صبح امروز آغاز شده  ۲۶ تن شهید و بیش از ۵۰ تن زخمی شدند.

در حملات موشکی نیروهای مقاومت به اراضی اشغالی نیز که ظرف ۱۲ ساعت به ۱۲۰ موشک می‌رسد، ۱۰ صهیونیست زخمی شدند. همچنین طی روزهای اخیر ۱۰ صهیونیست کشته و بیش از ۵۶۰ تن زخمی شدند.

این بدترین درگیری‌ها در غزه از سال ۲۰۱۴ است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

پرچم‌ انجمن صنفی رانندگان حمل ونقل کشور بر فراز ستاد انتخابات عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به اهتزاز در آمد/بزرگترین گردهمایی و بیعت تمام قد انجمن صنفی تلاش گران رانندگان حمل ونقل کشور ایران با آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پایتخت برگزار شد/اولین نشست به همت خادم زاده مدیره انجمن رانندگان کل کشور و مظاهری عضو هیات مدیره انجمن رانندگان کل کشور خانواده بزرگ حمل ونقل کشور و بررسی راهکار رفع مشکلات و موانع حوزه حمل ونقل کشور برگزار شد/احمد عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت:راهکارهای رفع مشکلات حوزه حمل ونقل کشور و اقتصاد کشور و تشریح وظایف کمیته های حمل ونقل کشور پرداختند/عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت در ادامه گفت:ما باید همت کنیم برای اینکه عدالت مداری و حق مداری در زمان اجرای قانون برای همه ملموس باشد این که همه بگویند اینها عدالت و قانون را اجرا می کنند/انتخابات پرشکوه با حضور تمام اقشار دولت قوی برای شکل‌گیری ایران قوی را رقم خواهد زد/خدمت بی منت و تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به مردم زمینه شور ونشاط سیاسی تقویت مشارکت ور انتخابات را فراهم می‌کند

ناصر امانی کاندیداهای دوره ششمین انتخابات شورای شهر تهران در مسیر خیابان بهشت/ استقبال نخبگان،خانواده های معظم شهدا و جانبازان مدافعان حرم،اساتید،کسبه بازاریان از حضور امانی کاندیداهای شورای شهر تهران در پایتخت/مبارزه با فساد ابزارهای مختلفی دارد اما به نظر می‌رسد نظارت مستقیم مردم بر عملکرد شوراها و شهرداری می‌تواند اعتماد عمومی را به این مجموعه برگرداند./واژه فساد مالی، سالیانه سال است که در افکار عمومی با شهرداری ها گره خورده است .یکی از عوامل کاهش شدید اعتماد عمومی همین فسادهای ریز و درشت در شهرداری هاست که گاهی تیتر یک رسانه‌ها می‌شود که گاهی بحث داغ محافل./با استقرار سامانه‌های شفافیت شهرداری تهران دیگر جای فساد و رانت نیست/شفافیت در شهرداری به این معناست که شهروندان بتوانند از داشته ها ،مخارج ،درآمدها و منابع شهرداری که متعلق به خودشان است، آگاهی پیدا کنند این خواسته زیادی نیست./شفافیت سالیان سال است که برای مردم آرزویی محال به شمار می‌آید و برای مسئولان، نقطه ای ایده‌آل. همه می دانند که فساد در نقطه پنهان بروز می‌کند و شفافیت دقیقا در مقابل این نقطه ایستاد است./شفافیت و پاسخگویی باید اصل اولیه انتخاب مردم باشد تا شاهد رشد و پیشرفت شهرها و برآورده شدن مطالبات مردم در کشور ایران اسلامی باشیم/شفافیت می‌تواند مردم را از اقدامات و عملکرد مدیران و مسئولان آگاه سازند و به همین ترتیب روزنه‌های فساد را ببندد. اما اینکه چرا بعد از سال‌ها همچنین شفافیت در ادارات و نهادهای دولتی صرفا به عنوان یک شعار باقی مانده است ،دلایل متعددی دارد

صالح دریس رئیس اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و رفع موانع زادیی ها ستاد انتخاباتی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در کشور در گفتگویی اختصاصی گفت:برای رسیدن به روش های عملی ابتدا اهداف نهایی(بلند مدت) اقتصادی مقاومتی را با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تعیین مینماییم/اقتصاد مقاومتی با توجه به تحریم هایی که ایجاد شده یک ضرورت بسیار مهم است هر ایرانی موظف است در حوزه عملکرد و خود به این نکته توجه داشته باشد./مشکل اصلی اقتصاد ایران عدم فهم اقتصادی است و هیچگاه مشاوران اقتصادی دولتمردان نتوانستند مسائل اقتصادی بفهمند و راه حل های بومی اقتصادی ارائه کنند، اقتصادی یعنی اینکه دانش اقتصادی وجود داشته باشد و مسائل ایران را بفهمند واز سوی دیگر با خلاقیت و نوآوری راه حل برای حل مشکلات داشته باشد.متاسفانه دولتمران ما فهم درستی از مسائل اقتصادی نداشتند./فشارهای اقتصادی عوامل خارجی و داخلی با هدف تقویت نارضایتی در کشور انجام می‌شود ولی با حضور آگاهانه مردم در انتخابات همه نقشه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد./ناهماهنگی تیم اقتصادی درتمام دوره های قبلی ریاست جمهوری ،پاشنه ی آشیل اقتصاد کشور بوده است./مشارکت مردم باعث افزایش سرمایه اجتماعی مشروعیت و کارآمدی نظام سیاسی می‌شود.

آخرین اخبار