کد خبر: ۶۶۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷
رشت- استاندار گیلان با اشاره به لزوم برنامه ریزی مناسب و جامع برای تأمین کالاهای اساسی، گفت: توزیع و عرضه کالاهای اساسی در بازار نظارت مستمر شود.

به گزارش آرانیوز:ارسلان زارع امروز (یکشنبه) در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: نظارت، کنترل، بازرسی، پایش مستمر موجودی کالاهای اساسی، قیمت منصفانه در بازار و دسترسی آسان برای همه مردم از وظایف این کارگروه است.

وی با اشاره به دشواری‌های تأمین یارانه کالاهای اساسی به سبب شرایط دشوار جنگ اقتصادی به ویژه طی سه سال اخیر، ادامه داد: برنامه‌ریزی مناسب و جامع‌نگر برای تأمین مایحتاج مردم خصوصاً کالاهای ضروری همواره باید مورد توجه دستگاه‌های عضو کارگروه تنظیم بازار به ویژه سازمان‌های صمت و جهاد کشاورزی باشد.

استاندار گیلان بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی همچون بسیج اصناف، سازمان‌های مردم نهاد و تیم‌های تشکیل شده برای نظارت و پایش مستمر قیمت‌ها و توزیع عادلانه کالاها تا زمان دسترسی کامل مصرف‌کنندگان تأکید کرد.

وی با اشاره به گزارش جهاد کشاورزی گیلان مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی جوجه‌ریزی در فروردین ماه امسال در مقایسه با سال گذشته، افزود: بر این مبنا بیش از سهمیه فعلی قابلیت پشتیبانی بازار استان و مرکز کشور در ماه آتی وجود دارد و افزون بر چهار هزار تن گوشت مرغ نیز به صورت منجمد ذخیره سازی می‌شود.

زارع به نقش آفرینی تعزیرات حکومتی در نظارت بر بازار اشاره و وجود ۲۰ درصد تخلف در بازرسی‌ها را نیازمند آگاهی‌بخشی بیشتر رسانه‌ای با تولید محتواهای مناسب در جهت رعایت تقوا و عدالت در میان اصناف دانست.

وی به مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر رشت نیز اشاره و تأکید کرد: نظارت بر نصب نرخ نامه و کد شناسایی راننده در درون خودرو ضروری است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها