کد خبر: ۶۶۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵
بیرجند- مدیر مرکز مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی با تأکید بر ضرورت افزایش فروش‌های آنلاین گفت: آمارهای رسمی بیکاری بر مبنای علمی تهیه نمی‌شود.

به گزارش آرانیوز:مهدیه ضیائیان بعد از ظهر یکشنبه در جلسه توجیهی فروش تضمینی اصناف آسیب دیده از کرونا در بازارچه مجازی با سلام اظهار کرد: متأسفانه در شرایط سخت محدودیت‌های کرونایی اصناف بسیار آسیب دیدند و حمایت خاصی از آنان نشد.

مدیر مرکز مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی بیرجند بیان‌کرد: متأسفانه برخی از اصناف چک‌هایشان برگشت خورد و حتی حکم جلب آنان نیز صادر شد.

ضیائیان ادامه‌داد: ما در ماه مبارک رمضان جشن گلریزان برگزار می‌کنیم که زندانیان غیر عمد که به واسطه مسائلی چون چک و بدهی مالی در حبس هستند، از زندان آزاد شوند و از طرف دیگر با عدم حمایت از اصناف در این شرایط به تعداد این زندانیان بدهی می‌افزاییم.

گلایه از شیوه آمارگیری در خصوص میزان بیکاری

وی افزود: هر چند رسانه‌ها و مراکز رسمی آمار بیکاری در خراسان‌جنوبی را حدود ۹ درصد اعلام می‌کنند ولی طبق پژوهش‌های انجام شده بیکاری واقعی در استان حدود ۳۵ درصد است چرا که در آمارهای رسمی اگر کسی فقط دو ساعت در هفته کار کند، او را شاغل محسوب می‌کنند که این شیوه آمارگیری مبنای علمی ندارد.

مدیر مرکز مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به اینکه از نظر من توسعه اقتصادی یک شهر به تقویت پایه‌های اقتصادی اصناف آن وابسته است، گفت: در کشور حدود سه میلیون واحد صنفی در بخش‌های تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی فعالیت می‌کنند.

ضیائیان بیان‌کرد: اگر می‌خواهیم بر معضل بیکاری غلبه کنیم باید نسبت به حمایت از اصناف توجه جدی داشته باشیم چرا که با ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون هم در یک واحد صنفی می‌توان اشتغال‌زایی انجام داد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط سخت تعطیلی‌های کرونایی چه کسی پاسخگوی چک‌های برگشت خورده و خسارت‌های اصناف خواهد بود، گفت: یکی از راه‌هایی که اصناف می‌توانند فروش خود را در شرایط کرونایی داشته باشند، فروش‌های آنلاین است.

مدیر مرکز مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه یکی از اپلیکیش‌هایی که زمینه فروش آنلاین را برای اصناف فراهم کرده است اپلیکیشن باسلام است، راه‌ها و چگونگی استفاده از این اپلیکیشن را نیز تصریح کرد.

فروش‌های آنلاین در شرایط کرونایی یک راهکار مهم است

رضا علیزاده رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در شیوع کرونا هیچکس به اندازه اصناف متحمل خسارت‌های ناشی از کرونا نشد، اظهارکرد: چند سالی است که کسب و کارها به سمت کسب و کارهای مجازی رفته است.

وی افزود: علت گرایش افراد به کسب و کارهای مجازی را می‌توان در متنوع شدن نیازها و خواسته‌ها، تغییر سبک زندگی، افزایش بهای اقتصادی مغازه‌داری و کمبود زمان جست و جو کرد.

رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی یادآور شد: در آینده نه چندان دور چاره‌ای جز گرایش به سمت فروش آنلاین نخواهیم داشت.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

پرچم‌ انجمن صنفی رانندگان حمل ونقل کشور بر فراز ستاد انتخابات عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به اهتزاز در آمد/بزرگترین گردهمایی و بیعت تمام قد انجمن صنفی تلاش گران رانندگان حمل ونقل کشور ایران با آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پایتخت برگزار شد/اولین نشست به همت خادم زاده مدیره انجمن رانندگان کل کشور و مظاهری عضو هیات مدیره انجمن رانندگان کل کشور خانواده بزرگ حمل ونقل کشور و بررسی راهکار رفع مشکلات و موانع حوزه حمل ونقل کشور برگزار شد/احمد عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت:راهکارهای رفع مشکلات حوزه حمل ونقل کشور و اقتصاد کشور و تشریح وظایف کمیته های حمل ونقل کشور پرداختند/عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت در ادامه گفت:ما باید همت کنیم برای اینکه عدالت مداری و حق مداری در زمان اجرای قانون برای همه ملموس باشد این که همه بگویند اینها عدالت و قانون را اجرا می کنند/انتخابات پرشکوه با حضور تمام اقشار دولت قوی برای شکل‌گیری ایران قوی را رقم خواهد زد/خدمت بی منت و تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به مردم زمینه شور ونشاط سیاسی تقویت مشارکت ور انتخابات را فراهم می‌کند

ناصر امانی کاندیداهای دوره ششمین انتخابات شورای شهر تهران در مسیر خیابان بهشت/ استقبال نخبگان،خانواده های معظم شهدا و جانبازان مدافعان حرم،اساتید،کسبه بازاریان از حضور امانی کاندیداهای شورای شهر تهران در پایتخت/مبارزه با فساد ابزارهای مختلفی دارد اما به نظر می‌رسد نظارت مستقیم مردم بر عملکرد شوراها و شهرداری می‌تواند اعتماد عمومی را به این مجموعه برگرداند./واژه فساد مالی، سالیانه سال است که در افکار عمومی با شهرداری ها گره خورده است .یکی از عوامل کاهش شدید اعتماد عمومی همین فسادهای ریز و درشت در شهرداری هاست که گاهی تیتر یک رسانه‌ها می‌شود که گاهی بحث داغ محافل./با استقرار سامانه‌های شفافیت شهرداری تهران دیگر جای فساد و رانت نیست/شفافیت در شهرداری به این معناست که شهروندان بتوانند از داشته ها ،مخارج ،درآمدها و منابع شهرداری که متعلق به خودشان است، آگاهی پیدا کنند این خواسته زیادی نیست./شفافیت سالیان سال است که برای مردم آرزویی محال به شمار می‌آید و برای مسئولان، نقطه ای ایده‌آل. همه می دانند که فساد در نقطه پنهان بروز می‌کند و شفافیت دقیقا در مقابل این نقطه ایستاد است./شفافیت و پاسخگویی باید اصل اولیه انتخاب مردم باشد تا شاهد رشد و پیشرفت شهرها و برآورده شدن مطالبات مردم در کشور ایران اسلامی باشیم/شفافیت می‌تواند مردم را از اقدامات و عملکرد مدیران و مسئولان آگاه سازند و به همین ترتیب روزنه‌های فساد را ببندد. اما اینکه چرا بعد از سال‌ها همچنین شفافیت در ادارات و نهادهای دولتی صرفا به عنوان یک شعار باقی مانده است ،دلایل متعددی دارد

آخرین اخبار