تازه های خبری :
کد خبر: ۶۵۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
واریز جریمه ۸۷ میلیاردی واردکنندگان متخلف به حساب خزانه، جلوگیری از تضییع ۸ هزار میلیارد ریالی مطالبات تأمین اجتماعی تهران، کشف اختلاس ۱۱۰ میلیاردی در یکی از بیمارستان‌های کرمان از جمله اقدامات اخیر سازمان بازرسی کل کشور بوده است.

به گزارش آرانیوز، بازرسی‌های کل استان‌های سازمان بازرسی کل کشور طی روزهای اخیر اقدامات و نتایج بازرسی‌های خود را منعکس کرده‌اند که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

واریز جریمه 87 میلیاردی از سوی واردکنندگان متخلف به حساب خزانه دولت

هرمزگان -  بازرسان اداره‌کل بازرسی استان هرمزگان در جریان بررسی نحوه ایفای تعهدات اعتبارات اسنادی و حواله‌های ارزی در تعدادی از بانک‌های این استان، با بررسی اسناد و مدارک دریافتند تعدادی از شرکت‌های واردکننده اقدام به اخذ حوالجات ارزی از شعب تابعه بانک‌های استان کرده اما تعهدات ارزی خود ایفا نکرده‌اند این امر منتهی به خروج ارز از چرخه اقتصادی کشور شده است.

در پی تذکر و ورود بازرسی کل استان هرمزگان، ضمن تنظیم صورتجلسه با مدیران استانی بانک‌های عامل، شرکت‌های مربوطه به مراجع قضایی معرفی و پیرو ایرادات احصاء شده توسط این بازرسی کل نسبت به پرداخت جریمه به مبلغ 87 میلیارد ریال توسط شرکت‌های مذکور به حساب خزانه دولت در بانک مرکزی اقدام شده است.

جلوگیری از تضییع 8 هزار میلیارد ریالی مطالبات ادارات کل تأمین اجتماعی تهران بزرگ

تهران- حسب انجام بازرسی از ادارات کل تأمین اجتماعی غرب و شرق تهران بزرگ مشخص شد در مجموع مبلغ بیش از 8 هزار میلیارد ریال پیرامون «پیمان‌های محاسبه نشده»، منظور نشده که با پیگیری بازرسی کل استان تهران به صورت بدهی قطع ثبت شد.

با اقدامات انجام شده طبق مستندات تاکنون در اداره‌کل شرق تأمین اجتماعی تهران بزرگ بالغ بر 70 درصد و در اداره کل غرب تأمین اجتماعی تهران بزرگ نیز بالغ بر 50 درصد از بدهی‌ ایجاد شده، وصول شده و مابقی نیز به عنوان «بدهی قطعی ایجاد شده» در سامانه مربوط ثبت و در مرحله ابلاغ یا صدور اجرائیه است.

200هکتار از اراضی حد بستر رودخانه‌های استان زنجان رفع تصرف شد

زنجان- با ورود بازرسی‌کل استان زنجان سند مالکیت 1473 هکتار از اراضی حد بستر رودخانه‌های استان زنجان به نام دولت اخذ شد.

با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از شرکت آب منطقه‌ای زنجان، 202 هکتار از اراضی حد بستر رودخانه‌های استان تاکنون رفع تصرف و 32 کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های برون شهری، لایروبی شده است.

همچنین حسب پیگیری به عمل آمده سامانه ثبت قراردادهای اجاره حد بستر در  شرکت آب منطقه‌ای زنجان طراحی و تمامی قراردادهای اجاره بستر در سامانه موصوف به صورت منسجم ثبت و نگهداری می‌شود. در سال گذشته نیز تعداد 471 فقره قرارداد اجاره حد بستر غیرفعال رودخانه‌ها و مسیل‌های استان به میزان حدود 60 هکتار از اراضی متعلق به دولت، با متقاضیان کشت زارعی برای اراضی موصوف، منعقد شده است.

همچنین خبر دیگر از این استان اینکه حسب بازرسی‌های به عمل آمده عواملی که 708 تن آرد را خارج از شبکه توزیع می‌کردند، به دام قانون افتادند.

 بازرسان بازرسی کل استان زنجان دریافتند در یکی از شهرستان‌های استان تعداد 17.750 کیسه معادل 708 تن آرد علی رغم ثبت در سامانه خرید به واحدهای نانوایی تحویل نشده است. با بررسی‌های بیشتر مشخص شد کارخانه‌های آرد با مشارکت راننده شرکت حمل و نقل و نیز همراهی احدی از مسئولان اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با سوء استفاده از موقعیت خود حدود 15 میلیارد ریال از طریق غیر قانونی تحصیل کرده‌اند که گزارش‌های لازم در این خصوص تهیه و به مراجع قضایی ارسال شد. مبلغ مذکور یارانه گندمی بوده که از خزانه دولت برای مردم پرداخت شده است لیکن افراد مذکور با تبانی و سوءاستفاده از موقعیت خود آردها را توزیع نکرده و در بازار آزاد به فروش رسانده‌اند.

کشف اختلاس 110 میلیاردی در یکی از بیمارستان‌های استان کرمان

کرمان- در راستای بررسی عملکرد مالی دانشگاه علوم پزشکی استان و یکی از بیمارستان‌ها ملاحظه شد مسئول امور مالی بیمارستان، از ابتدای سال 1398 با  مشارکت پیمانکاران دارویی، طبخ و توزیع و خدمات و تنظیف اقدام به ثبت 110 میلیارد ریال سند صوری در سیستم حسابداری بیمارستان کرده و تا زمان کشف جرم مبلغ 84 میلیارد ریال از وجوه بیمارستان به این پیمانکاران پرداخت شده است.

با پیگیری انجام شده تاکنون جمعاً 58 میلیارد ریال از وجوه اختلاس شده توسط متهمان پرونده به بیمارستان برگشت داده شده است.

پیگیری تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر

بوشهر- با توجه به بازدید بازرس کل استان بوشهر از انبارهای اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان و پیگیری تصمیمات اتخاذ شده در راستای تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها، تعداد 927 دسته کالا شامل لوازم خانگی برقی و غیر برقی، لوازم ساختمانی، انواع ظروف، مصنوعات مختلف به ارزش حدود 295 میلیارد ریال به فروش رسید.

همچنین تعداد 105 پرونده شامل کالاهای فاسد، ممنوعه، تاریخ منقضی و فاقد مصرف ثانویه به ارزش بیش از 93 میلیارد ریال معدوم شد. درخصوص کالاهای قاچاق نیز تعداد 241 پرونده جدید به ارزش 972 میلیارد ریال تشکیل و در چرخه اقدام گرفته است.

اقدامات این بازرسی کل به منظور تعیین تکلیف و نهایی‌سازی کلیه کالاهای موجود در انبارهای موصوف همچنان در حال انجام و پیگیری است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار