تازه های خبری :
کد خبر: ۶۵۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
رئیس جمهور گفت: امروز باید جهان پس از کرونا را ببینیم. همه فکر می‌‌کردیم به خاطر پیشرف علم دانش پزشکی دوران بیماری‌های مسری و عفونی و اپیدمی تمام شده است.

به گزارش آرانیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز(چهارشنبه 1 اردیبهشت) هیئت دولت  با اشاره به سالروز 29 فروردین روز ارتش و 2 اردیبهشت روز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: احیای ارتش توسط امام(ره)، توطئه گروه بزرگی که طراحی کرده بودند را نابود کرد و 2 اردیبهشت نیز امام سپاه را تاسیس فرمودند و هر دو این کار مهم در فاصله چند روز رخ داد. اگر اقدام امام برای احیای ارتش و ایجاد سپاه پاسداران نبود، اگر جنگی بر ما تحمیل می‌شد فاجعه بزرگی در تاریخ کشور به وجود می‌آمد؛ همه کارهای امام حکیمانه بود. بعد از حضور مردم، امنیت ملی ما نیروهای مسلح هستند. این روزها را به ارتش و سپاه تبریک می‌گوییم و هر کجا که نیاز بوده، این دو نیروی مسلح در صحنه بوده‌اند.

وی با اشاره به سه تصمیم روز گذشته در ستاد اقتصادی دولت، ضمن بیان این‌که اولین تصمیم درباره بخش کشاورزی بود، تصریح کرد: ما از این پس باید دوران پساکرونا را ببینیم؛ قبل از کرونا به‌گونه دیگری برنامه‌ریزی می‌شد و امروز باید چهان پس از کرونا را ببینم و سلامت جایگاه ویژه‌ای یافته است. بهداشت و سلامت به عنوان مسئله اول است و هر لحظه باید آماده باشیم که با یک پاندمی روبرو شویم و حدود یکسال و چندماه است که گرفتار پاندمی کرونا هستیم و پایان این ویروس را نمی‌دانیم.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: نکته بعدی دیجیتالی شدن اقتصاد است و اقتصاد ، کسب و کار و اتشغال نمی‌تواند به شکل قبلی مد نظر باشد؛ امروز در فضای مجازی زندگی، کسب و کار، شغل و برطرف کردن نیازها و آموزش مردم مطرح است و تحول بزرگی ایجاد شده است. پهنای باند در این دولت 32 برابرِ قبل شد و بسیاری از این مشاغل در این فضا فعالیت می‌کنند؛ دولت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال از مسائل پساکروناست و ما کار را در این زمینه شروع کردیم و آثار این را می‌بینیم.

روحانی اظهار داشت: بیش از 30 میلیون تن در این چندسال به تولیدات ما افزوده شده و در این دولت کشاورزی ما مدرنیزنه شد و نیازمندی‌های بخش کشاورزی متحول شد و در زمینه آب که مهم‌ترین معضل است، کار بزرگی انجام دادیم و آمار آن وجود دارد. نیروی انسانی عرصه کشاورزی مهم است و باید به دنیای مدرن ورود کند و نشاط کافی را داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت گندم در طول این دولت 10 برابر شده و به 4000 تومان رسیده است، یادآور شد: دیروز برای تشویق کشاورزان عزیز تصمیم گرفتیم به‌خاطر تورمی و فشارهایی که وجود دارد علاوه بر رقم 4000 تومان که قیمت گندم است، 1000 تومان نیز برای جایزه آن‌هایی که زودتر تحویل دولت می‌دهند تعیین کردیم و فکر می‌کنم کشاورز ما با نشاط بهتری فعالیت کند و ما دست آن‌ها را می‌بوسیم.

روحانی در ادامه گفت: امروز باید جهان پس از کرونا را ببینیم. همه فکر می‌‌کردیم به خاطر پیشرف علم دانش پزشکی دوران بیماری‌های مسری و عفونی و اپیدمی تمام شده است.

وی افزود: فکر می‌‌کردیم بیماری‌های عفونی به تاریخ پیوسته است حتی آنهایی هم که متخصص بودند این چنین پیش بینی می‌کردند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روند خرید واکسن از کشورهای شرقی گفت:‌ ذهنیتی در برخی وجود دارد تا کاری با شرق می‌کنیم شروع می‌کنند آقا چرا با شرق؟ چرا با فلان کشور؟چرا با غرب نبستی؟ قراداد هم که می‌بندی همین فضا درست می‌شود! شما الان با غرب قرارداد ببندی هیچکس حرفی نمی‌زند؟ ذهنیتی در بخشی از مردم ما وجود دراد که کیفیت جنس شرقی به کیفیت جنس غربی نیست.

روحانی گفت: ما همان شناگر ماهری هستیم که در مسابقه بردیم. اما الان دست و پای ما را بستند. شعار می‌دهند اما یک کلمه علیه آمریکا حرف نمی‌زنند به ظاهرات خودشان را انقلابی و سوپرانقلابی می‌دانند و کارشان فقط فحش و دروغ علیه دولت شده است.

وی ادامه دا: در واکنس کسانی که می‌گویند چرا تاخیر شد اگر تحریم نبود سهمیه ما اسفند وارد شده بود و الان میلیون‌ها نفر واکسینه شده بودند، خب نشد. تحریم بودیم و برای انتقال پول صدها کار انجام دادیم و فراز و نشیب‌های زیادی را طی کردیم تا پول را تامین و پرداخت کنیم.در قسط اول می‌خواستیم 53 میلیون دلار پرداخت کنیم که با تحریم مواجه شدیم و حالا که پول را پرداخت کردیم، کواکس تبدیل به قاضیِ عادل شد و نوبت ما را عقب انداخت. برنامه‌ریزی‌های خوبی برای واکسیناسیون انجام شده و تا الان تقریبا کادر درمانی را پوشش داده و سراغ افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای می‌رویم که آن‌ها هم حدود 7 میلیون نفر هستند و بعد از این نیز، امنیت روحی و روانی ویژه‌ای در کشور ایجاد می‌شود. سند ملی واکسیناسیون تهیه شده و طبق آن پیش می‌رویم و شرایط ما در اردیبهشت‌ماه بهتر خواهد بود و واکسن بیشتری وارد کشور خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه در مذاکرات احیای برجام ما عین اجرای برجام را می خواهیم نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و برجام پلاس نمی‌خواهیم، گفت: امروز همه می دانند که تنها راه حل این معضل، اجرای کامل توافق هسته ای برجام است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار