تازه های خبری :
کد خبر: ۶۵۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به‌زودی وزیر اطلاعات برای یک جلسه غیرعلنی در موضوع نطنز به مجلس می‌آید و این اتفاق بررسی می‌شود.

به گزارش آرانیوز، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان برگزار شد با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: از ویژگی‌های این شورا منظم برگزار شدن جلسات، جدیت در موضوعات، نگاه علمی و تخصصی به دستورکار جلسه و پیگیری در اجرای مصوبات است.

وی با بیان اینکه مدیران در استان کرمان جزو بهترین‌ها در کشور هستند و اگر مواردی تذکر داده می‌شود از سر دلسوزی است گفت: شاخص‌های استان کرمان، شاخص‌های مطلوبی نیست و باید ارتقا پیدا کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه در استان کرمان ظرفیت‌های بزرگی وجود دارد که می‌تواند برای بهبود شاخص‌ها از آن استفاده کرد افزود: ارتقای شاخص‌های استان کرمان در ارتقای شاخص‌های ملی نیز اثرگذار است.

وی ادامه داد: چه اتفاقی افتاده که استان کویری یزد رتبه اول شیلات کشور را دارد و ما نمی‌توانیم؛ چرا از این ظرفیت‌ها نباید به نفع استان استفاده کنیم و شاخص‌هایمان را ارتقا بدهیم.

پورابراهیمی با بیان اینکه اگر بخواهیم منتظر بمانیم تا تحریم‌ها تمام شود و بعد مشکلات اقتصاد کشور را برطرف کنیم، اشتباه است گفت: گره زدن تحولات اقتصادی به مذاکرات غلط است.

وی با بیان اینکه ادبیات دشمن اینگونه است که می‌خواهد وقت و فرصت را از ما بگیرد و آخرش هم هیچ ادامه داد: تغییر دولت آمریکا هیچ نفعی برای ما ندارد چرا که آنها براساس سیاست‌های از پیش تعیین شده کار می‌کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن به‌دنبال فرصت سوزی است بیان کرد: در موضوع نطنز به‌زودی وزیر اطلاعات برای یک جلسه غیرعلنی به مجلس می‌آید و این اتفاق بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه چرا برخی‌ها از خواب غفلت در کشور بیدار نمی‌شوند گفت: اتکا به ظرفیت‌های داخلی کشور مهمترین کار و راهکار در این شرایط است و در استان کرمان ظرفیت‌های بسیار زیادی وجود دارد که فقط به مس و گل‌گهر معطوف نمی‌شود.

پورابراهیمی با ابراز اینکه از بس از مس و گل‌گهر گفته‌ایم خسته شدیم و باید به سایر ظرفیت‌ها در استان بپردازیم افزود: طرح‌هایی در کرمان و راور در دست اقدام داریم و واردات لاستیک ماشین‌آلات بزرگ صنعتی و معدنی یک ضعف بزرگ است و در طرحی کارخانه تولید ماشین آلات سنگین در استان کرمان احداث می‌شود.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه ایجاد بندر خشک در استان کرمان را پیگیری می‌کنیم و وزارت راه هم موافقت کرده است گفت: بندر خشک در استان کرمان با ظرفیت بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه طرح پالایشگاه خون استان کرمان به‌زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود ادامه داد: اجرای این طرح بسیار اهمیت دارد و باید سرمایه‌گذار این طرح تغییر و سرمایه‌گذار جدید تعیین شود و حمایت از تولید اجرای قانون است.

وی با بیان اینکه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صحن علنی مجلس مصوب و به شورای نگهبان ارسال شده است گفت: مصوبات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشریفاتی بود و در قانون جدید حضور شخص رئیس جمهور در جلسات ستاد قاچاق کالا و ارز کشور الزامی و مصوبات این ستاد لازم الاجرا است.

حمایت از تولید در استان کرمان نیازمند پشتیبانی و تصمیمات موثر است

 سیدمهدی طبیب‌زاده صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سال 1400 را سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" نامگذاری کردند اظهار داشت: تمام قوا باید به کار گرفته شود تا شعار سال محقق شده و تولید به معنای واقعی خودش در کشور اجرا شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه همه مسئولان استان تاکید بر این دارند که همه قوا باید تمام توان خود را به کار بگیرند تا تولید استان در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد ادامه داد: امیدواریم که بتوانیم پشتیبانی و تصمیمات موثری در زمینه حمایت از تولید در استان داشته باشیم.

با اشاره به اینکه به توسعه متوازن و پایدار استان در زمینه‌های مختلف اقتصادی، امنیتی، سیاسی و فرهنگی فکر می‌کنیم افزود: رسیدن به توسعه متوازن و پایدار با محوریت صادرات شکل می‌گیرد.

طبیب‌زاده با اشاره به اهمیت تولید در حوزه صادرات بیان کرد: توسعه اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه اقتصاد بر پایه صادرات قرار بگیرد و تحقق صادرات بدون توسعه متوازن و پایدار در حوزه تولید امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تحقق شعار سال در استان کرمان گفت: تمرکز اصلی جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تمرکز بر پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه دست یاری بخش خصوصی و فعالان اقتصادی به سوی مسئولان دراز است افزود: امیدواریم در سال 1400 بهتر از گذشته بتوانیم در کنار هم فعالیت کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار