تازه های خبری :
کد خبر: ۶۵۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
اهواز – استاندار خوزستان گفت: مردم برای مقابله با بیماری کرونا همکاری کنند. این بیماری در خوزستان بدون همکاری تبدیل به اپیدمی می‌شود.

به گزارش آرانیوز:قاسم سلیمانی دشتکی ظهر شنبه در پایان نشست ستاد استانی مدیریت کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در یک مقطع زمانی موفق شدیم به خوبی موج کرونا در خوزستان را تعدیل کنیم و به گونه‌ای شرایط پیش رفت که سیر نزولی داشته باشیم.

وی افزود: ولی متأسفانه بعد از مسافرت‌های نوروزی و مراسم‌های متعددی که در اقصی نقاط کشور از جمله خوزستان رخ داد، مجدداً روند ابتلاء به کرونا در کشور و استان افزایشی شد.

استاندار خوزستان توضیح داد: استان‌ها را به چند دسته تقسیم کرده‌اند که از جمله ۱۲ استان که دارای شیب بسیار تند ابتلاء هستند. ۱۱ استان هم شیب ابتلای آنها در حال تند شدن است. پنج استان جهش ویروس در آنها به تازگی آغاز شده است. استان خوزستان و دو استان دیگر مجدد روند افزایشی ابتلاء در آنها شروع شده است.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: در جلسه امروز تصمیم گرفته شد که محدودیت‌های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی قویاً اجرا شود و فقط گروه یک می‌توانند فعالیت داشته باشند. مثلاً ادارات در مناطق قرمز فقط می‌توانند حداکثر با یک سوم نیرو فعالیت کنند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم به خوبی کرونا را در اهواز کنترل کنیم، شهر اهواز را به ۲۴ منطقه تقسیم کرده‌ایم. ۱۲ منطقه کارگروهی با مسئولیت نیروی انتظامی و ۱۲ منطقه کارگروهی با مسئولیت سپاه، اجرای محدودیت‌ها را به عهده می‌گیرند. در این کارگروه نمایندگانی از اصناف و ادارات مرتبط حضور خواهند داشت تا تصمیمات متناسب با ستاد کرونا را اتخاذ کنند.

سلیمانی دشتکی افزود: دولت مصوباتی را در بخش کرونا مخصوص خوزستان در ۱۴ بند تصویب کرده که در حال فعالیت برای اجرایی کردن آنها هستیم. کسانی که در موج اخیر دچار ضرر شده‌اند بسته‌های حمایتی دریافت می‌کنند.

وی تاکید کرد: از مردم می‌خواهم برای کنترل بیماری کرونا همراهی و همکاری بیشتری داشته باشند تا بیماری کرونا در خوزستان تبدیل به اپیدمی نشود. همین حالا هم بستری‌های ما بسیار بالا است و اگر مردم همکاری نکنند تعداد فوتی‌ها به سرعت بالا می‌رود و تعداد بستری‌ها از توان درمانی استان خارج می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار