تازه های خبری :
کد خبر: ۶۴۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
روزنامه اعتماد:سفرهای استانی رئیسی حتی در ایام نوروز هم ترک نشد و به مناطق محروم سفر و درباره مسائل مختلف کشور اظهارنظر کرده است.برخی ناظران معتقدند این تحرکات رییسی جنبه تبلیغاتی- انتخاباتی دارد.

به گزارش آرانیوز، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هم‌زمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. در ستون «صندوقچه انتخابات» به بررسی روزانه اخبار و حواشی انتخاباتی و رصد رسانه‌های داخلی و بررسی رسانه‌های معاند می‌پردازیم.

********

- ناصری: بهترین گزینه کاندیداتوری، سیدحسن خمینی است

«عبدالله ناصری» از فعالین اصلاح طلب در مصاحبه با «روزنامه شرق» گفت:«تنها راه نجات و امیدبخش اصلاحات معرفی نامزد اصیل گفتمان اصلاح‌طلبی است. اگر تأیید شد رقابت را ادامه می‌دهند ‌. تئوری انتخاب بین بد و بدتر دیگر نه‌تنها ممدوح نیست بلکه مردم عصبانی و جبهه اصلاحات را مضمحل می‌کند».

ناصری در ادامه گفت:«دوام حیات اصلاح‌طلبی در جامعه‌محوری است، به این علت که واقعیت دوگانه جامعه-دولت خیلی شفاف و عمیق است و اگر هم فرضا (فرض محال که محال نیست) با نامزد اصلی پاستور را تصرف کردند باید دغدغه جامعه برای ایشان ارجح از دغدغه‌های دیگر باشد و به همین دلیل چون آقای خاتمی نمی‌آید بهترین گزینه، آقای سیدحسن خمینی است».

ناصری: بهترین گزینه کاندیداتوری، سیدحسن خمینی است/ رئیسی؛ کاندیدای محبوب اصولگرایان است

از سوی دیگر «احمد شریف» عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در مصاحبه با «باشگاه خبرنگاران جوان» گفت:«هنوز درباره مصداق‌ها و اسامی هیچ صحبتی به طور رسمی صورت نگرفته، زیرا فرایند رسیدن به نامزد اصلی هنوز مشخص نیست. خیلی از این اسامی هم که طرح می شود خودشان آماده حضور در رقابت‌ها نیستند و ما نشانه‌های مثبتی از حضور آن‌ها نمی‌بینیم».

شریف در ادامه گفت:«در گذشته شاهد بودیم که وقتی سید حسن خمینی برای انتخابات خبرگان به میدان آمد استقبال خوبی از او صورت گرفت؛ اگرچه که صلاحیت او برای آن انتخابات تایید نشد، هر چند هم اکنون هیچ نشانه‌ای از علاقه او برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری مشاهده نمی‌شود».

ناصری: بهترین گزینه کاندیداتوری، سیدحسن خمینی است/ رئیسی؛ کاندیدای محبوب اصولگرایان است

 

- سردار کوثری: هیچ اختلافی در سپاه وجود ندارد

«سایت خبری الف» در مطلبی نوشت:«سردار کوثری، مشاور فرمانده کل سپاه در گفت و گو با برنا در رابطه با حواشی اخیر پیرو ورود نظامی ها به انتخابات ریاست جمهوری گفت: کسانی که می خواهند وانمود کنند در سپاه اختلاف وجود دارد باید گفت اصلا چنین چیزی نیست».

این سایت خبری اصولگرا در ادامه نوشت:«در مورد کاندیدا نظامی باید به چارچوب قانونی این مساله نگاه کرد هر کسی که به ضوابط قانونی عمل کند می تواند، وارد انتخابات شود حال می خواهد نظامی باشد یا نه».

- رئیسی؛کاندیدای محبوب اصولگرایان است

«روزنامه اعتماد» در گزارشی با عنوان «رئیسی؛کاندیدای محبوب اصولگرایان» نوشت:«نباید تعجب کنیم. هر چند همچنان آنچه به ‌نسبت از او می‌شنویم، ماندن در سمت کنونی و تمرکز بر دستگاه قضایی است. در این میان جمع کثیری از اصولگرایان تاکید دارند که با آمدن رییسی رقابت و کشمکش درون‌گفتمانی این جناح سیاسی به پایان می‌رسد و بسیاری از کاندیداهای شاخص این جریان خواه‌ناخواه به نفع رییس قوه قضاییه کنار می‌نشینند».

ناصری: بهترین گزینه کاندیداتوری، سیدحسن خمینی است/ رئیسی؛ کاندیدای محبوب اصولگرایان است

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«سفرهای استانی رئیسی...حتی در ایام نوروز هم ترک نشد و او از همان ابتدای سال جدید به مناطق محروم سفر و درباره مسائل مختلف کشور اظهارنظر کرده است. بر همین اساس نیز برخی ناظران معتقدند این تحرکات رییسی جنبه تبلیغاتی- انتخاباتی دارد. به‌خصوص که این روزها هر از گاه نقدی به عملکرد دولت مستقر می‌کند و همین دیروز هم به‌طور صریح علیه دولت اظهارنظر کرد».

 

قلب تپنده احمدی‌نژاد برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰

سایت «خبرآنلاین» در گزارشی با عنوان «قلب تپنده احمدی‌نژاد برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰» نوشت:« نه صحبتی از بقایی می‌کند نه حرفی از تظلم‌خواهی برای مشایی پیش می‌کشد؛ شعارهای پوپولیستی‌اش را همچنان بر زبان می‌راند البته نه از جنس افزایش یارانه و لباس محلی پوشیدن بلکه در قد و قامت یک اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند».

ناصری: بهترین گزینه کاندیداتوری، سیدحسن خمینی است/ رئیسی؛ کاندیدای محبوب اصولگرایان است

این سایت خبری اصلاح طلب در ادامه نوشت:«یک روز از لزوم مذاکره می‌گوید و روز دیگر اعلام می‌کند که قرار است ترور شود؛ خلاصه که دریای اظهارات عجیب و غریب او پایان ندارد و  این روزها که بوی انتخابات ریاست جمهوری مشام‌ها را پر کرده است محمود احمدی‌نژاد پا در رکاب انتخابات گذاشته و می‌خواهد هر طور شده دوباره خود را به ساختمان پاستور برساند. حالا دیگر نیاز بیشتری دارد تا مردم را به سمت خود جذب کند  آنقدر طرفدار جمع کند که یا حکومت را وادار به تائید صلاحیت خود کند یا شاید هم دیوارهایی از حصر و حبس را ترسیم کند تا محبوبیت را جایگزین معروفیت کند».

 

- محمد غرضی: در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کنم

«خبرگزاری تسنیم» در گزارشی نوشت:«محمد غرضی از تصمیم خود برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری 1400 خبرداد. وی با بیان اینکه از جوانی در فضای اداره کشور بودم و در دهه‌های 20 تا 40 و 50 افتخار خدمت به کشور را داشتم، گفت: قطعا با هدف خدمت به کشور در موعد قانونی برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری 1400 ثبت نام می‌کنم».

محمد غرضی در انتخابات سال 92 نیز کاندیدای پست ریاست جمهوری شده بود که در آن رقابت‌ها، 446هزار و 15 رای آورد که یک درصد آرای اخذ شده بود.

ناصری: بهترین گزینه کاندیداتوری، سیدحسن خمینی است/ رئیسی؛ کاندیدای محبوب اصولگرایان است

 

- عباسی: هیچ دیداری با احمدی نژاد نداشتم

«محمد عباسی» وزیر اسبق ورزش و جوانان و وزیر تعاون دولت‌های نهم و دهم در نشست خبری در «باشگاه خبرنگاران جوان» ضمن اعلام نامزدی رسمی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با اشاره به برخی شایعات مبنی بر دیدار با محمود احمدی نژاد گفت: هیچ دیداری با احمدی نژاد نداشتم».

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار