تازه های خبری :
کد خبر: ۶۴۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اتفاقات اخیر در شهرک صنعتی بشل مازندران گفت: دشمن به بهانه دفاع از تولید به مانع‌زدایی دامن زده و از دلالان و مفسدان حمایت می‌کند.

به گزارش آرانیوز، کیوان مرادیان کوچکسرائی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 17 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: بنا داشتم بحث رفراندوم و فرار رو به جلوی رئیس جمهور و تیم ناکارآمد، پیر، فرسوده و ناتوان وی سخن بگویم. بنا داشتم در خصوص نگرانی جدی مجلس از تکرار خسارت محض برجام در مذاکرات آتی سخن بگویم و از ظرفیت ها و فرصت های قرارداد 25 ساله با چین سخن بگویم. بنا داشتم در خصوص سوءتدبیر دولت در بحث مواجهه با کرونا در ایام سفرهای نوروز به خصوص سفر به مازندران که به جای اقدام عملی، به توصیه و ارائه آمار بسنده کرده و منجر به از دست دادن جان عزیزان ما شده است، سخن بگویم.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنا داشتم از وضعیت گرانی و سختی معیشت و شرایط سخت اقتصادی و صف های طولانی که برای گرفتن مرغ و همینطور در خصوص فاصله طبقاتی بین مسئولان و مردم که منجر به عدم درک صحیح از شرایط زندگی مردم و تصمیمات نامناسب شده، سخن بگویم. بنا داشتم در خصوص فساد، تبعیض، بی عدالتی و نگاه سیاسی و منفعت طلبانه برخی مدیران ارشد دولت نسبت به مسائل اصلی مردم و کشور و وادادگی و روحیه تسلیم و سازش و عدم باور به ظرفیت و توان نخبگان، جوانان و دانشگاهیان سخن بگویم.

وی در ادامه با بیان اینکه با تمام این تفاسیر، اتفاقاتی رخ داد که درباره آن سخن می گویم، عنوان کرد: با توجه به اینکه امسال تحت عنوان سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نامگذاری شده ، ضمن تشکر از سفرهای مکرر رئیس قوه قضائیه به استان ها در خصوص رفع موانع و فعال سازی مجموعه های تولیدی و ضمن مبارزه بی امان دستگاه قضایی با فساد و بی عدالتی و تشکر از این جهت گیری، وارد مقوله شهرک صنعتی بشل در مازندران می شوم که اخیرا به بحث جدی در رسانه های معاند تبدیل شده است.

مرادیان در این باره تصریح کرد: همگان مطلع هستند که شهرک های صنعتی یکی از اصلی ترین و مهم ترین زیرساخت ها در ایجاد اشتغال، تقویت تولید و اقتصاد کشور است و اگر این فرصت درست، شفاف، عالمانه و هدفمند به دست اهل آن سپرده شود یقینا ظرفیت تولید و اشتغال، رشد و جهش قابل توجهی خواهد داشت که متأسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح، وجود رانت، فساد، دلالی و گاهی نگاه سیاسی و جناحی، بخش مهمی از این ظرفیت ها مغفول مانده که در حوزه انتخابیه و استان مازندران و بنا بر اذعان شما، در بسیاری از حوزه های انتخابیه با آن مواجه هستیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به اتفاقی که اخیرا در شهرک صنعتی بشل سوادکوه به وقوع پیوسته، یادآور شد: در فضای مجازی و ماهواره ها که عموما کارشان این است که واقعیات را تحریف کرده و با این کار مانع رشد و توسعه کشور شوند، فیلم تقطیع شده ای منتشر شد که البته فیلم کامل را برای روشن شدن واقعیت در اختیار همکاران قرار دادم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دشمن به بهانه دفاع از تولید، به مانع زدایی دامن می زند و از دلالان و مفسدان حمایت می کند، عنوان کرد: شهرک صنعتی بشل در مازندرانی که یک متر زمین هم در آن گنجینه بوده چرا که برای توسعه صنعت با کمبود زمین مواجه هستیم، در زمینی با بیش از 11 هکتار وسعت واقع شده که برای 15 سال در اختیار فردی بود که هیچ اقدام تولیدی در آن نکرد و صرفا ویلا ساخت و چند سوله بلااستفاده که به عنوان انبار استفاده می شد.

مرادیان اضافه کرد: اکنون ما به این مسأله ورود کردیم که می پرسند چرا ورود کردید در حالی که آنها باید پاسخ دهند چرا 15 سال این ظرفیت را برای اشتغال جوانان معطل کردند و دستگاه های نظارتی و مسئولان باید پاسخ دهند.

این عضو مجمع نمایندگان استان مازندران ادامه داد: در این شهرک نه تنها اشتغال زایی نشد بلکه از این ظرفیت استفاده و بدهکاری که متصرف آن به بنیاد تعاون ناجا در سال 92 به میزان 15 میلیارد تومان داشت، با سوءاستفاده پرداخت شد و برای این کار 40 درصد از سهام آن به بنیاد تعاون ناجا واگذار شد؛ فساد و رانت از این بزرگ تر و آشکار تر؟

وی در ادامه با ابراز تأسف از اینکه هنوز مسئولان استانی برخورد قاطع با این موضوع نکرده اند، اظهار داشت: در سفر اخیر به این استان به اتفاق فرماندار شهرستان و رئیس شهرک صنعتی استان برای خلع ید وارد این شهرک صعنتی شدیم که با گستاخی تمام جلوی ورود ما گرفته شد و طلبکارانه گفتند چرا با ادبیات تند صحبت می کنید؟ این در حالی است که زانوهای متورم آنها حلقوم جوانان ما را بسته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آنها به ما می گویند کارتان خلاف شأن بود؛ آیا شأن ما جز گره گشایی و خدمت به مردم با حضور در میان میدان است که اشتغال زایی کرده و مانع اعتیاد جوانان شویم. ما باید مسیر را برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران واقعی هموار کنیم./

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار