تازه های خبری :
کد خبر: ۶۳۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
خرم‌آباد- معاون وزیر صمت با اشاره به تولید ۳۱ میلیون تن فولاد در کشور گفت: اگر معدن جدید کشف نکنیم و یا تولید فولاد را افزایش ندهیم، تا ۱۴ سال دیگر بیشتر سنگ آهن نخواهیم داشت.

به گزارش آرانیوز:علیرضا شهیدی امروز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه علیرغم مشکلاتی که وجود دارد، مجموع صادرات و واردات کشور فراتر از ۶۰ میلیارد دلار شده است اظهار داشت: در حوزه معدن، توانسته‌ایم پیشرفت‌های خیلی خوبی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: با وجود شیوع کرونا و رکود صنعت در دنیا، تولید فولاد در ایران افزایش پیدا کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ایران جز ۱۰ کشور برتر دنیا به لحاظ تولید فولاد است افزود: در حال حاضر حدود ۳۰ تا ۳۱ میلیون تن فولاد در کشور ایران تولید می‌شود.

شهیدی با اشاره به اینکه با شرایط فعلی، نیازمند این هستیم که بین ۹۰ تا ۹۵ میلیون تن تولید سنگ آهن در کشور داشته باشیم افزود: با توجه به سیاست گذاری‌های صورت گرفته، مقرر شده که تا افق ۱۴۰۴، میزان تولید فولاد در کشور باید به ۵۵ میلیون تن برسد.

وی بیان داشت: در این راستا نیازمندیم که حدود ۱۶۰ تا ۱۶۵ میلیون تن استخراج سنگ آهن داشته باشیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه میزان ذخیره فعلی سنگ آهن در کشور حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تن است ادامه داد: اگر ما معدن جدیدی پیدا نکنیم، اگر میزان تولید فولاد کشور را از آن چیزی که هست افزایش ندهیم، حدود ۱۴ سال دیگر بیشتر سنگ آهن نداریم و بعد از آن با معضل بسیار بزرگی برای تأمین مواد اولیه و خام صنایع معدنی کشور مواجه می‌شویم.

شهیدی با تاکید بر اینکه در بحث مس هم اگر به مصرف فعلی خود نگاه کنیم، نهایتاً تا ۱۴ سال دیگر بیشتر نمی‌توانیم تولید محصولات مس را داشته باشیم گفت: در این راستا سازمان زمین شناسی در سیاست گذاری‌های خود تغییر ایجاد کرده است تا از مرحله سنتی گذشته به حالت مدرن برسیم.

وی تصریح کرد: با توجه به نوع کار در این سازمان، هدف این بوده که نگذاریم فاصله علمی ایران با کشورهای دیگر زیاد شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار