تازه های خبری :
کد خبر: ۶۲۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از عدم نظارت بر مناطق گردشگری انتقاد کرد و گفت: آنهایی که دنبال فرهنگ فرانسه هستند بدانند که کارشان شکست خورده است.

به گزارش آرانیوز:حجت الاسلام سید علیرضا عبادی ظهر دوشنبه در دیدار با ائمه جمعه و مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان طبس ضمن تبریک و تهنیت ایام ماه رجب، گفت: گزارش دریافتی از وضعیت فرهنگی و اجتماعی این شهرستان برای ما بیش از پیش اتمام حجت بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به تهدیدات فرهنگی و برنامه دشمن برای ضربه زدن به باورها و ارزش های دینی مردم، اظهار داشت: برای جلوگیری از یک خلاف که مغایرت با قانون و شرع است و اصلاً خلاء قانونی نداریم، بلکه نمی خواهند کار را در چارچوبه قانون و شرع جلو ببرند.

وی در ادامه افزود: گاهی ممکن است در بعضی از جزئیات خلاء قانونی داشته باشیم اما برای اینکه یک عده بیایند و در جامعه فساد کنند و آن را ترویج دهند، در مجموعه اختیارات قوه قضائیه و ضابطین آن خلاء قانونی نداریم.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: این فرافکنی ها تفسیر همان چیزی است که اعضای حاضر در جلسه با انتقادات و یا نظرات مختلف بیان فرمودند که مسئولین نمی خواهند، کجایش خلا قانونی داریم؟

وی در ادامه به گلایه های مختلف مردم از عدم نظارت بر مناطق گردشگری در شهرستان طبس اشاره کرد و ادامه داد: عدم توجه برخی از تورها به مسائل فرهنگی و دینی مردم منطقه سبب انتقاد و اعتراض مردم شده و در حال حاضر شاهدیم که این اتفاقات پشت سر هم تکرار می شود.

امام جمعه بیرجند ابراز داشت: اینها بالاخره بر اساس قوانین گردشگری مجوز گرفته اند و آمده اند که در اینصورت باید امور توسط مسئول مربوطه مدیریت شود، این چه مدیری است که می گوید هیچ اطلاعی ندارد که اینها چه می کنند، اینکه مدیریت نیست.

وی ادامه داد: در جنبه دیگر اگر هم این تورها مجوز ندارند، نیروی انتظامی باید جلوی آنها را بگیرد و آنها را برگرداند، نیروی انتظامی که به صورت لحظه ای در جاده می ایستد از آنها می پرسد که شما برای چه کاری آمده اید.

حجت الاسلام عبادی با طرح این سوال که کجای این کار خلا قانونی وجود دارد؟ گفت: این خود ما هستیم که نمی خواهیم کاری انجام دهیم، توجه داشته باشیم که خداوند در قرآن هشدار داده است که اگر نخواستید و وظیفه خود را انجام ندادید شما را تنبیه می کنیم و قومی دیگر را بر می آید.

وی ادامه داد: حیف است چه به عنوان انسان چه به عنوان اسلام نسبت به این مسائل اهمال و سستی کنیم، چطور شد برای کرونا این همه ملاحظات و حفظ پروتکل ها لازم است مثلاً یک تصمیماتی می گیرند و تابلوی بزرگ می زنند حتی به فلان دهدار می گویند که مثلاً سر قبرستان یک نفر حق توقف ندارد، حالا در روستایی که ممکن است پنج نفر در سال دفن شوند و مانند صحراست آنجا چطور می شود که این دستور داده می شود؛ بعد این همه مفاسد، آسیب فرهنگی و ناراحتی مردم اتفاق می افتد و آن مسئول به گردن مسئول دیگر می اندازد و او به گردن دیگری!

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی با انتقاد از اینکه متاسفانه هیچ نظارتی در بخش گردشگری وجود ندارد، بیان داشت: در آنجایی که کاری از دست شما ساخته نیست یا نیرو ندارید کار را طبق یک تفاهم نامه رسمی تحویل بسیج دهید تا بسیج آن منطقه ورود کند.

وی افزود: حاضر نیستیم این کار را بکنیم، ملاحظه می کنید این بزرگواران از شهرستان طبس تشریف آوردند و چه درد و دل هایی دارند، تا کجا باید صبر کرد؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی گفت: امیدوارم که این مسئله دنبال شود و مدیر و مسئولین ذیربط احساس مسئولیت کنند و پاسخگوی مردم باشند، نیاز مردم که فقط نان و آب نیست، ناموس مردم در خطر است، حیثیت مردم در خطر است، دین مردم در خطر است، فرهنگ مردم در خطر است، این همه بی تفاوتی؟ این همه بی دردی؟ با این درد و دل هایی که دوستان داشتند واقعاً من شرمنده شدم، این مردم چه جرم کردند که زیر مسئولیت چنین مدیران آمدند؟

وی با بیان اینکه این اتفاقات چند سال است تکرار می شود، گفت: بفرمایید از تخلفات صورت گرفته چه جرمی را شما جریمه کردید؟ کجا پیگیری کردید که نتیجه گرفتید؟ این چه مدیریتی است که هیچ دخالتی ندارد و فقط اسمش مدیر است، اگر رده های بالا دستی او را کارآمد نمی دانند و می خواهند کاری انجام شود خب چرا یک مدیر فعال نیاوردند پس پیداست که آنها هم همین را می خواهند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی اظهار کرد: از خشم خدا و خشم مردم بترسیم و این کارها را نکنیم حقوق انسانی، فرهنگی و حیثیتی مردم را رعایت کنیم و خود را خدمتگزار مردم بدانیم.

وی افزود: آنهایی که دنبال فرهنگ فرانسه هستند بدانند که آن شکست خورده است، رسوایی های اروپایی ها و آمریکایی ها بر ملاست.

نماینده ولی فقیه در پایان بیان داشت: تحلیلگران خود استکبارگران می گویند که دوره آنها تمام شده است، نباید دنبال آنها برویم، دنبال آن چیزی برویم که خدا وعده اش را داده و آثارش هم ظاهر شده (لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ)، آنچه حق، عدل، علم، وحی و کمال است.

وی بیان کرد: ما به عنوان یک مسلمان چطور بی تفاوت می گذریم از این قضایا و بعد آن را توجیه می کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار