تازه های خبری :
کد خبر: ۶۲۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
اردبیل - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ۴۰۰ پروژه راکد و نیمه تمام عمرانی در استان اردبیل شناسایی شده که با برنامه‌ریزی دقیق باید تکمیل و راه‌اندازی شوند.

به گزارش آرانیوز:فرزاد قلندری پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای فنی استان اردبیل اظهار کرد: برای تکمیل این پروژه‌ها به چندین میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که با شرایط تخصیص فعلی نمی‌توان در کوتاه مدت به تکمیل این پروژه‌ها امیدوار بود اما ضروری است با اولویت هر سال تعدادی از این پروژه‌ها تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: به رغم ممنوعیت شروع پروژه‌های جدید همچنان برخی از دستگاه‌های اجرایی اقدام به کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید می‌کنند که این موضوع باید کنترل شده تا انباشتی از پروژه‌های جدید ابتر را شاهد نباشیم.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: منطقی نیست پروژه عمرانی بعد از گذشت هشت سال در این استان هنوز آماده بهره‌برداری نباشد و جالب اینکه تکلیف تأمین اعتبار برای این پروژه نیز مشخص نبوده در حالی که کارگروه نظارت بهتر است با سرکشی‌های مستمر ضرورت تکمیل و راه‌اندازی این پروژه‌ها را به دستگاه‌های اجرایی گوشزد کند.

کارگروه نظارت بزک شورای فنی نباشد

قلندری بیان کرد: کارگروه نظارت با هماهنگی نظام بودجه‌ریزی بهتر است به سمتی حرکت کند تا نیاز مالی پروژه‌های نیمه تمام تأمین شده و این طرح‌ها به سرانجام برسد.

وی افزود: کارگروه نظارت شایسته نیست بزک شورای فنی باشد بلکه نقش نظارتی خود را با چک لیست‌های به روز به انجام رسانده و در ساختاری مناسب بتواند مأموریت اصلی خود را انجام دهد.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: از سال آینده شورای فنی موظف است پروژه‌های عمرانی استان اردبیل را مورد بازدید دوره‌ای قرار دهد تا روند اجرا و عملیاتی شدن آنها مورد توجه قرار گیرد.

کمیته‌های بتن و آسفالت به شکل میدانی وارد عمل شوند

قلندری از نظام مهندسی ساختمان خواست تا به عنوان متولی کمیته بتن به دور از جلسات تزئینی با حضور در میدان از کارخانه‌های تولید بتن و محصولات سنگی و فرآوری شده آنها بازدید کرده و ایرادات و اشکالات را به شورای فنی گزارش دهند.

وی گفت: نظام مهندسی به عنوان یک مجموعه تخصصی در حوزه بتن باید از کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی بازدید کرده و چک لیست‌های تولید محصول استاندارد و باکیفیت را مورد رصد قرار دهد که در جلسه آینده شورای فنی نظام مهندسی در این زمینه گزارش جامعی را ارائه خواهد کرد.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل در مورد فعالیت کمیته آسفالت نیز بیان کرد: در این زمینه نیز راه و شهرسازی باید به وظیفه خطیر خود در بازدید از کارگاه‌های تولید آسفالت در آستانه فصل کاری به خوبی عمل کرده و ایرادات و اشکالات کار را منعکس کند.

قلندری وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت را نظارت بر فعالیت معادن سنگی و تولید مصالح ساختمانی اعلام و اظهار کرد: در این حوزه اقدامات کارشناسی مغفول مانده و ما از معاونت معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل انتظار داریم در کنار ساماندهی معادن فعال در این حوزه بر قیمت‌ها نیز نظارت کرده و به عنوان مالک فرآیند اقدامات قانونی را به انجام برسانند.

وی از اداره کل استاندارد و آزمایشگاه مکانیک خاک نیز خواست تا به وظیفه خود در بحث کنترل و نظارت کیفی مصالح کارگاه‌های تولید بتن و آسفالت عمل کرده و با هرگونه تخلف برخورد کنند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: در این فرآیند ما با کسی شوخی و تعارف نداریم و از سوی مجموعه استانداری آخرین اولتیماتوم را به دستگاه‌های متولی در ساماندهی مصالح ساختمانی می‌دهیم تا وظیفه خود را در ارتقای کیفیت و استاندارد تولید مصالح انجام دهند وگرنه در جایگاه نظام حاکمیتی با متخلفین برخورد خواهیم کرد.

قلندری در پایان با قدردانی از فعالیت‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل و شورای فنی در پیشبرد برنامه‌ها و اهداف تعریف شده در این بخش بیان کرد: از سال آینده وزن شورای فنی استان در حوزه تصمیم‌گیری اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی ارتقا یافته و به نوعی محور و اساس کارها قرار می‌گیرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار