تازه های خبری :
کد خبر: ۶۲۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
نشست علنی نوبت دوم امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل آغاز شد.

نوبت دوم نشست علنی امروز (یکشنبه، 10 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 14 و 08 دقیقه و با حضور دو سوم نمایندگان با دستور کار بررسی جزئیات لایحه بودجه 1400 آغاز شد./

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه، 10 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک و کمیجان و خنداب به همراه 66 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ در خصوص لزوم افزایش حقوق معلمان حق التدریسی.

- تذکر علیرضا نظری نماینده خمین به همراه 31 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ چرا آزمون تعیین وضع شغلی دندان سازان تجربی به صورت سامانه برگزار نمی شود، همچنین به همراه 30 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ در خصوص لزوم بازنگری در استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی شازند و توجه به اثرات زیست محیطی آن.

- تذکر عباس گلرو نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ در خصوص لزوم لغو اقدام غیرقانونی دانشگاه فرزانگان و دانشگاه سمنان.

- تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز و آذرشهر و اسکو به وزیر جهاد کشاورزی؛ در خصوص لزوم رسیدگی به کمبود نهاده های دامی و ریزمغذی ها و افزایش بی رویه قیمت آن ها، همچنین به همراه 29 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی؛ در خصوص لزوم رسیدگی به تخریب خانه باغ ها، آلونک ها و باغ های کشاورزان در املاک شخصی بدون ارجاع به مراجع قضایی، همچنین به همراه 25 نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ در خصوص لغو مصوبه خلاف قانون اساسی شورای پاسداشت زبان فارسی مبنی بر عدم اعطای مجوز فعالیت به واحدهای صنفی که اسم فارسی ندارند، همچنین به همراه 41 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ در خصوص لزوم اصلاح بخشنامه های بانک مرکزی جهت ترخیص کالاهای انباشته شده در گمرک کشور.

- تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان و سیاهکل به همراه 35 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی؛ در خصوص لزوم افزایش سهمیه و انتخاب افراد براساس اولویت های محرومیت در طرح مسکن محرومین.

- تذکر اقبال شاکری نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس به همراه 39 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی؛ علت به تعویق انداختن انتخابات شورای انتظامی هم عرض استان ها توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان و متزلزل کردن شورای انتظامی کشور چیست.

- تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر آموزش و پرورش؛ در خصوص لزوم توجه به جذب و حقوق و مزایای پرداختی به معلمان خرید خدمت، نهضت سوادآموزی، قرآن و روستاهای دورافتاده.

- تذکر نصراله پژمان فر نماینده مشهد و کلات به همراه 57 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ چرا سازمان تامین اجتماعی از دریافت حق بیمه معوق سهم کارفرما امتناع کرده و این مدت جزو سابقه بیمه کارگران محسوب نمی شود.

- تذکر مصطفی نخعی نماینده نهبندان و سربیشه به همراه 28 نفر از نمایندگان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ در خصوص لزوم رفع تبعیض در انتخاب حوزه های آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی در دی ماه 99.

- تذکر عباس گودرزی نماینده بروجرد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ در خصوص لزوم به کارگیری نیروهای طرحی مشمول به خدمت در شرایط سخت کرونا.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر جهاد کشاورزی؛ در خصوص ضرورت تامین به موقع نهاده های دامی دامداری های سنتی و کوچک روستایی.

- تذکر محمدعلی محسنی بندپی نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت به وزیر نیرو؛ در خصوص لزوم رسیدگی به قطع برق تعدادی از روستاهای حوزه انتخابیه.

- تذکر حبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون به رئیس جمهور؛ در خصوص لزوم رسیدگی به بناهای میراثی و خشتی استان سیستان و بلوچستان و استفاده از ظرفیت آن ها.

- تذکر ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده جیرفت و عنبر آباد به همراه 20 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو؛ در خصوص لزوم تسریع در ساخت و تکمیل شبکه کانال های آبرسانی روستایی و کشاورزی زیر سطح جیرفت.

  • تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل و نمین و نیر و سرعین به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ چرا هیچ کنترل و نظارتی بر قیمت فولاد و سیمان در بازار صورت نمی گیرد./
  • صندوق توسعه ملی

     نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه،10 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با بند (الف) تبصره (1) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

    در بند (الف) تبصره (1) ماده واحده این لایحه آمده است:هیات نظارت صندوق توسعه ملی مکلف است میزان مطالبات این صندوق از دولت را به تفکیک تسهیلات ریالی و ارزی و زمان سررسید آنها، رسیدگی و تا پایان فروردین ماه سال 1400 و هر سه ماه یکبار پس از آن به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور گزارش دهد.

    دولت موظف است کلیه تسهیلات سررسید شده دریافتی خود از صندوق توسعه ملی را براساس گزارش هیات نظارت از محل سهم دولت از مازاد یک میلیون بشکه صادرات  مذکور در این بند از محل ردیف 103000-6 جدول شماره(8) پیوست این قانون پرداخت کند.گزارش هزینه کرد وجوه مربوط به سهم شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های دولتی تابعه وزارت نفت هر سه ماه یکبار توسط وزارت نفت به کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات و انرژی مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه کشور، وزرات امور اقتصادی و دارائی(خزانه داری کل کشور) و دیوان محاسبات کشور ارائه می شود.

    وزارت نفت مکلف است هر ماه گزارش مقدار صادرات نفت خام، میعانات گازی و گاز طبیعی و فرآورده های اصلی و فرعی نفتی و گازی و ارز حاصل و همچنین وصولی آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت امور اقتصادی و دارائی(خزانه داری کل کشور)، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات و انرژی مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور ارائه کند./

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار