تازه های خبری :
کد خبر: ۶۲۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
بیرجند- معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کیت های کرونای انگلیسی در کشور و استان محدود بوده و قیمت بالایی هم دارد بنابراین از مردم خواستاریم محدودیت ها و مسائل بهداشتی را جدی بگیرند.

به گزارش آرانیوز:کامبیز مهدی زاده  با اشاره به آخرین رنگ بندی شهرستان های استان بیان کرد: در حال حاضر شهرستان درمیان، سربیشه و خوسف در وضعیت آبی و شهرستان های بیرجند، زیرکوه، قاینات، سرایان، فردوس، بشرویه، طبس و نهبندان در وضعیت زرد قرار دارند.

مهدی زاده با اشاره به محدودیت های جدید کرونایی بیان کرد: با توجه به مشاهده مواردی از کرونای انگلیسی در بیرجند، محدودیت های جدیدی برای این شهرستان در نظر گرفته شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: تمام آموزشگاه ها اعم از مدارس پایه اول و دوم، حوزه ها و کاردانش تا پایان سال جاری در بیرجند تعطیل است.

مهدی زاده با بیان اینکه در دیگر شهرستان ها محدودیت ها تابع رنگ بندی است، افزود: همچنین در تمام شهرستان ورود افراد و خودرو به آرامستان ها ممنوع شد.

وی با بیان اینکه تمام موارد مشاهده شده از کرونای انگلیسی در شهر بیرجند بوده است، افزود: موارد دقیق از ابتلای این افراد بعد از تایید نهایی اعلام می شود.

مهدی زاده با بیان اینکه حداقل یکی از اعضای خانواده افراد مبتلا به ویروس جهش یافته سابقه سفر داشته اند، افزود: از شهروندان خواستاریم از سفرهای غیر ضرور به جد خودداری کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به تجهیزات آزمایشگاه ویروس شناسی بیرجند، اظهار کرد: اگرچه تجهیزات پایه مولکول شناسی ویروس جهش یافته تامین شده اما کیت های کرونای انگلیسی در کشور و استان محدود بوده که قیمت بالایی هم دارد.

وی با بیان اینکه تب، سرفه، درد عضلانی و گلو درد از جمله علائم کرونای جهش یافته هم محسوب می شود، افزود: گسترش سریع بیماری، درگیر کردن گروه های سنی پایین تر و مرگ و میر بالا از جمله مشخصه های ویروس جهش یافته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار