تازه های خبری :
کد خبر: ۶۲۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
کرج - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: طی روزهای آینده روزانه ۷۰ تن مرغ در استان توزیع خواهد شد و قیمت این محصول باید بشکند.

به گزارش آرانیوز:مجتبی تقی‌زاده  در خصوص به تعادل نرسیدن قیمت مرغ اظهار کرد: از امروز ۵۰ تن مرغ استان را تأمین می‌کنیم و روز گذشته ۴۵ تن و در روزهای به ۷۰ تن خواهد رسید، بنابراین متعادل می‌شود.

وی بیان کرد: میزان کل مصرف مرغ البرز ۱۶۰ تن است یعنی حدود ۵۰ درصد نیاز استان را با قیمت مصوب تنظیم بازار توزیع می‌کنیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان برای مصرف‌کننده است، تصریح کرد: این محصول در برخی مغازه‌ها با قیمت بیشتر عرضه می‌شود که باید این قیمت شکسته شود و به قیمت مصوب تنظیم بازار برسد.

۲۲ درصد مرغ مورد نیاز البرز در داخل استان تأمین می‌شود

وی خاطرنشان کرد: ما ۲۰ تا ۲۲ درصد مرغ مورد نیاز البرز را در داخل استان تأمین می‌کنیم و مابقی آن از استان‌های دیگر تأمین می‌شود اما این عدد ۲۲ را به عدد ۵۰ می‌رسانیم برای اینکه زودتر به قیمت متعادل گوشت مرغ برگردیم.

تقی‌زاده گفت: در تولید تخم مرغ ضریب خوداتکایی ما بالای ۲۵۰ است، یعنی این محصول بیش از ۲.۵ برابر نیاز استان تولید می‌شود به عبارتی وضعیت نسبی داریم.

وی اظهار کرد: مرغداری‌های داخل استان که جوجه‌ریزی می‌کنند مکلف‌اند این محصول را با قیمت مصوب تنظیم بازار عرضه کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز بیان کرد: به سازمان صمت اعلام کردیم کل نیاز تخم مرغ استان البرز را به قیمت مصوب تأمین می‌کنیم و هیچ فروشگاهی حق گران‌فروشی این محصول را ندارد.

وی تصریح کرد: رایزنی‌هایی صورت گرفته و راهکارهایی اتخاذشده حداقل ۵۰ درصد نیاز بازار را تأمین کنیم و در هفته آتی قیمت مرغ به حالت متعادل ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان برمی‌گردد.

تقی‌زاده با بیان اینکه در سازمان ساماندهی مشاغل شهری میادین میوه و تره‌بار شهرداری روزانه حداقل ۳۰ تن گوشت مرغ گرم توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: در بازارهای که تحت کنترل هستند، مصرف‌کننده نهایی با قیمت مصوب این محصول خریداری می‌کند.

تمرکز توزیع مرغ تنظیم بازار در کرج و فردیس است

وی ادامه داد: فعلاً تمرکز توزیع مرغ در شهرستان کرج و فردیس است اما قطعاً برنامه شهرستانی هم دارند و بر اساس شاخص جمعیتی از این محصول استفاده می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه قیمت مصوب جو و ذرت در مبادی ورودی کشور ۱۷۰۰ و ۱۵ تومان و سویا ۳ هزار و ۲۰۰ تومان است، گفت: جوجه یک‌روزه ۳ هزار و ۱۵۰ تومان حداکثر ۳ هزار و ۷۰۰ تومان و میانگین قیمت ۳ هزار و ۴۷۷ تومان است.

وی متذکر شد: میزان تولید جوجه یک روز گوشتی کشور در بهمن ماه سال جاری به ۱۲۷ میلیون رسیده که در تاریخ کشور این رقم بی‌سابقه است و چنین عددی را در تولید این محصول نداشتیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار