تازه های خبری :
کد خبر: ۶۲۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
اردبیل - رئیس اتحادیه فرش روستایی استان اردبیل گفت: بیش از ۲۵ هزار نفر در استان اردبیل به تولید فرش مشغول هستند که تنها سه هزار نفر از آنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند

به گزارش آرانیوز:پاشا امانی  اظهار کرد: اتحادیه فرش روستایی استان اردبیل از سال ۷۵ فعالیت خود را در قالب هشت تعاونی در مناطق مختلف این استان شروع کرده و همچنان این تعاونی‌ها مشغول حمایت از تولید فرش دستبافت هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر به دلیل رکورد بازار بافندگان با مشکلاتی همچون فروش و عرضه محصولات خود روبرو بودند که سعی کردیم در قالب تعاونی‌ها در رایزنی با نهادهای مختلف بستر فروش و حتی صادرات فرش تولیدی بافندگان روستایی را فراهم کنیم.
رئیس اتحادیه فرش روستایی استان اردبیل افزود: تمام تلاش ما در اتحادیه بر این است تا اعضای خود را با حمایت‌های همه جانبه راضی نگهداریم ولی در سال‌های اخیر به دلیل بدهی‌های معوق فعالیت‌ها با وقفه‌ای روبرو شده است.

۲۲ هزار بافنده فرش در اردبیل بیمه نیستند

امانی بیان کرد: در قالب هشت تعاونی تولید فرش دستبافت روستایی بیش از ۲۵ هزار نفر فعالیت خود را در حوزه تولید فرش انجام می‌دهند که تنها ۳ هزار نفر از آنها تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال معرفی بافندگان فرش روستایی به صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری آغاز شده و تاکنون نیز ۹ هزار نفر برای بهره‌مندی از خدمات بیمه‌ای به این صندوق معرفی شدند.

رئیس اتحادیه فرش روستایی استان اردبیل گفت: مرکز ملی فرش ایران نیز در کنار پشتیبانی از بافندگان فرش در بهره‌مندی از مزایای صندوق بیمه روستایی بیمه تکمیلی درمان را نیز برای بافندگان با پرداخت تسهیلات کم بهره در نظر گرفته که از این محل نیز هزینه‌های درمانی بافندگان فرش مرتفع می‌شود.

امانی خواسته اصلی اعضای این اتحادیه را در سفر اخیر رئیس مرکز ملی فرش ایران پرداخت تسهیلات کم بهره به بافندگان روستایی اعلام و اظهار کرد: به دلیل آنکه شرکت‌های تعاونی به بانک کشاورزی بدهی دارند بانک‌ها از پرداخت تسهیلات کم بهره برای بافندگان فرش امتناع می‌کنند که انتظار می‌رود این مشکل با مساعدت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل مرتفع شود.

تسهیلات با سود ۱۲ درصد برای بافندگان فرش رضایت بخش نیست

وی بیان کرد: بافندگان فرش به تسهیلات قرض‌الحسنه نیاز دارند و به هیچ وجه تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد رضایت‌بخش آنها نیست و امیدواریم به ازای هر بافنده ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره با بازپرداخت طولانی در اختیار آنها قرار گیرد.

رئیس اتحادیه فرش روستایی استان اردبیل تولید سالانه اتحادیه فرش روستایی را یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع اعلام و خاطرنشان کرد: عمده تولیدات فرش است اما بخشی از تولیدکنندگان نیز گلیم و جاجیم تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار