کد خبر: ۶۲۵۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
بیرجند- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در عصر حاضر مستلزم ابتکارات و ایده‌های نو و ملموس برای نسل امروز است.

به گزارش آرانیوز:محمد علی واقعی صبح دوشنبه در دوره آموزشی استاندارد سازی و سبک منسجم مدارس شاهد استان بیان کرد: ترویج فرهنگ مقاومت و گسترش پیام شهدا در گفتمان جهانی، مهم‌ترین رسالت فرهنگیان است.

وی با بیان اینکه هزار و ۱۵۰ رزمنده دوران دفاع مقدس در بدنه آموزش و پرورش استان وجود دارد، گفت: در حال حاضر ۱۶۵ معلم فرزند شهید، در مدارس استان مشغول تعلیم و تربیت دانش آموزان و گفتمان سازی برای فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت هستند.

واقعی از فعالیت ۲۹ مدرسه شاهد در استان خبر داد و اظهار کرد: هفت هزار و ۳۰۰ دانش آموز دختر و پسر وابسته به خانواده شاهد در استان فعالیت دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: در مجموع ۲۰ مدرسه در دوره ابتدایی، چهار دبیرستان در دوره اول، چهار دبیرستان در دوره دوم و یک هنرستان شاهد فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: ۲۳۲ دانش آموز دختر و پسر از فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و رزمندگان استان در طرح شاهد و پراکنده شاهد مشارکت دارند.

واقعی با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت نقطه اتکا و حلقه اتصال بین شهدا، گفتمان ایثار، مقاومت و دانش آموزان نسل پنجم انقلاب است، افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در عصر حاضر مستلزم ابتکارات و ایده‌های نو و ملموس با نسل امروز است.

وی ادامه داد: ابتکارات و ایده‌های جدید مدیران مدارس شاهد در معرفی سیره شهدا نقش به سزایی دارد و نسل جدید جامعه می‌تواند از این سرمایه به نحو مطلوبی در سبک زندگی خود استفاده کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰