کد خبر: ۶۰۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
بندرعباس - رئیس سازمان جنگلها وزارت جهادکشاورزی گفت: تمام جنگلها و سواحل هرمزگان تا پایان سال سنددار می شود.

به گزارش آرانیوز:مسعود منصور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان به لحاظ موقعیت خاص است، چرا که با سیلابها وفرسایش خاکی و آبی مواجه است. بالغ بر هشت و ۴۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان احداث شده که حدود شش و ۴۰ سازه در منطقه بشاگرد است.

وی افزود: امروز نقش سازه های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک و تقویت پوشش گیاهی واشتغالزایی برکسی پوشیده نیست.

منصور گفت: ۵.۵ میلیون هکتار از سطح هرمزگان سیل خیز است و ۶میلیون هکتار مستعد فرسایش آبی است که با تمام عزم واقدامات انجام شده فقط ۸۶۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام شده است بنابراین علیرغم کاهش بودجه امسال تلاش کردیم سهم هرمزگان را به لحاظ اهمیت موضوع سیل بیشتر اختصاص دهیم.

وی افزود: هرمزگان دارای ۴۵ هزار هکتار جنگل دست کاشت و ۹میلیون اصله حرا می باشد که در نوع خود بی نظیر است. منصور در پایان بااشاره به کاهش سال مالی گفت: انتظار است استاندار هرمزگان در خصوص مناطق محروم اجرا و اتمام پروژه ها را تسریع بخشد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰