کد خبر: ۶۰۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بر لزوم حفظ سرمایه های ملی و جلوگیری از هدررفت آن ها در کشور تاکید کرد.

به گزارش آرانیوز:آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عصر پنج شنبه در جریان سفر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به استان مرکزی و بازدید آنها از شرکت آونگان اظهار کرد: از ابتدا تا کنون بارها فریاد برآوردیم که سرمایه‌های کشور حیف است، غارت نکنید و آتش نزنید این در حالیست که مجموعه‌ها سالی بیش از ۱۰ میلیون تن برداشت می‌کنند با اینکه دارای مجوز برداشت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن هستند و این ظرفیت ۱۰ میلیون تن آسان‌تر است حال این پرسش مطرح می‌شود چه میزان به دولت و خزانه می‌دهند؟

وی ادامه داد: استان مرکزی در بخش معدن به سهم خود ۱۰ برابر پول به خزانه بیشتر داده است یعنی از معادن انواع فلزات گرفته تا سنگ‌های معمولی و قیمتی.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: استان مرکزی از جمله استان‌هایی است که در ادامه استان‌های کرمان، زنجان در بخش معادن قرار گرفته است و تمام این خطوط شبکه ای را در وسط کشور ساخته‌اند که توانسته‌اند سرمایه‌های باعظمتی را ایجاد کند.

دری نجف آبادی بیان کرد: یک مواردی در سیستم‌ها تحت عنوان ساخت و پاخت باب شده است، پول را می‌دهند و سرمایه‌ای را به آتش می کشند مانند آونگان.

وی افزود: در مجلس خبر آتش زدن سرمایه آونگان را شنیدیم و نمایندگان وقت اراک و سایر افراد در آن زمان می‌گفتند که سرمایه این شرکت حدود ۳۵ میلیارد تومان بوده است.

دری نجف آبادی عنوان کرد: برای حفظ منابع و سرمایه‌های کشور باید تلاش کرد چرا که شرکت‌هایی مانند آونگان کانون اشتغال و تولید ملی بوده‌اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰