تازه های خبری :
کد خبر: ۶۰۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر ضمن تشریح فرآیند صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های این دوره، درباره آخرین وضعیت دو فیلم «شیشلیک» و «قاتل و وحشی» توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش آرانیوز، سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر  درباره وضعیت پروانه نمایش فیلم‌های واجد شرایط برای حضور در این رویداد گفت: هر فیلمی که در جشنواره به نمایش دربیاید و داوران آن را ببینند حتماً پروانه نمایش خواهد داشت. فیلمِ بدون پروانه نمایش نه در جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود و نه داوران آن را می‌بینند. ممکن است قبل از پروانه نمایش فیلم‌ها را ببینیم ولی استعلام می‌کنیم و اعضای شورای پروانه نمایش درباره آن‌ها پاسخ می‌دهند.

وی ادامه داد: روال جشنواره همیشه بر این بوده که فیلمی بدون پروانه نمایش سازمان سینمایی در جشنواره نه داوری شده و نه نمایش داده می‌شود، این قانون همیشه بوده و ما هم رعایت می‌کنیم.

طباطبایی‌نژاد تأکید کرد: تفاوت جشنواره امسال با سال‌های گذشته این است که آن زمان هیات انتخاب فیلم‌ها را می‌دیدند، ۲۲ فیلم را انتخاب می‌کرد و در این فاصله جشنواره ۲۲ فیلم را برای اخذ پروانه نمایش به این شورا می‌فرستاد ممکن بود مجوز موقت یا دائم به فیلم داده شود، فیلم با آن مجوز به شورای داوری و نمایش عمومی می‌رفت، امسال چون ما هیات انتخاب نداشتیم همزمان فیلم‌ها را می‌بینیم یعنی هم داوران ما و هم شورای پروانه نمایش آثار را می‌بینند اگر فیلمی نکته‌ای داشته باشد یا اصلاحیه‌ای داشته باشد، شورا به ما اعلام می‌کند دوستان وقتی اصلاحات را انجام دادند ما فیلم‌ها را می‌بینیم یا به نحوی دیگر.

دبیر سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر درباره زمزمه‌های مطرح شده پیرامون احتمال ممیزی فیلم‌های شاخص هم توضیح داد: تاکنون نکته‌ای درباره فیلم‌ها وجود نداشته تنها دو فیلم «قاتل و وحشی» و «شیشلیک» نکاتی داشته‌اند که مراحل صدور پروانه نمایش آنها هم در حال انجام است. ممکن است اصلاحیه‌هایی به آن‌ها وارد شود. نظر نهایی تا یکشنبه اعلام می‌شود. دو فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت‌الله و «شیشلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان از فیلم‌های شاخص راه‌یافته به فهرست داوری جشنواره سی‌ونهم محسوب می‌شوند و نمایش آن‌ها در جشنواره در حال حاضر منوط به تأیید شورای صدور پروانه نمایش سازمان سینمایی است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

استانها های ایلام و بوشهر کنگان از بهره‌برداری بزرگترین پروژه های وزارت نفت یک گام بلند برای اشتغال زایی/افتتاح پروژه ها با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی وگزارش وزیر نفت/امروز تهران پاستور ۱۱ اسفند/ تا ساعاتی دیگر افتتاح بزرگترین پروژه های وزارت طرح توسعه میدان نفتی آذر با ظرفیت تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام به عنوان پیچیده ترین میدان نفتی کشور و تامین منافع ملی ایجاد فرصت اشتغال ۸۰۰ نفر برای نیروهای بومی و رونق اقتصادی و توسعه زیر ساخت ها در منطقه ایلام از شاخص برجسته اجرای طرح توسعه میدان مشترک آذر به شمار می آید میدان نفتی آذر در بلوک اکتشافی اناران در استان ایلام در جنوب غربی ایران و۲۵ کیلومتری شهرستان مهران در مرز ایران و عراق واقع شده است/افتتاح پروژه دوم طرح شرکت پتروپالایش کنگان در استان بوشهر و۳۲۲ فرصت شغلی ایجاد می کند و یکی بزرگترین واحد تامین خوراک پتروشیمی و سالانه یک میلیارد دلار برای کشور درآمد زایی خواهد داشت/سرمایه گذاری بخش دولتی با در یک میلیارد و چهارصد و چهل و یک در استان ایلام می باشد