تازه های خبری :
کد خبر: ۶۰۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
یزدـ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری طرح «۴۰ شب ۴۰ مسجد» خبر داد و گفت: این طرح ویژه بزرگداشت آیت‌الله مصباح یزدی در یزد برگزار می‌شود.

به گزارش آرانیوز:حجت الاسلام علیرضا نجیمی صبح امروز در همایش آموزشی روحانیت و چالش‌های پیش رو که در آستان مقدس امامزاده سیدنصرالله برگزار شد، اظهار داشت: تلاش ما برگزاری جلسات آموزشی به صورت ماهانه ویژه روحانیون و ائمه جماعت استان است و در این راستا با طلاب و روحانیون یزدی مقیم شهر مقدس قم نیز ارتباط گرفته می شود.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه ما رفع مسائل و نیازهای جامعه روحانیت استان یزد است، افزود: در این مسیر منتظر انتقادات و پیشنهادهای طلاب و روحانیون در زمینه های مختلف از جمله آموزش، معیشت و اشتغال طلاب استان هستیم.

نجیمی با اشاره به برگزاری گردهمایی بزرگ طلاب و روحانیون استان یزد به صورت مجازی عنوان کرد: در این گردهمایی علما و بزرگان استان نیز حضور دارند و از دو ماه پیش به طور مستمر در روزهای جمعه برگزار شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرحی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، کانون مساجد، اوقاف و حوزه علمیه در یزد بیان کرد: طرح ۴۰ شب ۴۰ مسجد نیز در همین راستا به منظور بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی در یزد در حال برگزاری است.

روحانیون به علوم و مسائل روز اشراف کافی داشته باشند

معاون پژوهش حوزه علمیه یزد نیز در این نشست در مورد موضوع روحانیت و چالش های پیش رو همچنین شناسایی توانایی طلاب و روحانیون در زمینه تبیین اسلام اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان برای تضعیف اسلام به ویژه مکتب تشیع برنامه ریزی دارند، باید از توانمندی‌های طلاب و روحانیون در مسیر تبلیغ دین به بهترین نحو استفاده کنیم.

حجت الاسلام علی عسکری وزیری با اشاره به حضور در نشست‌های بین المللی عنوان کرد: در دنیا ما را به عنوان تنها مذهب فکری و اسلامی می‌شناسند و حاضرند برای شنیدن حرف‌های شیعه وقت بگذارند.

وی ادامه داد: منافقان و دشمنان اسلام سالها در زمینه تخریب اسلام ناب و شیعه شناسی برنامه ریزی و تفکر کرده اند و باید در این زمینه هوشیار باشیم.

عسکری وزیری تاکید کرد: یکی از عناصر تبلیغ دین، فصاحت و بلاغت روحانیون در گفتار است و روحانیون باید از جدیدترین مطالب روز آگاهی لازم را داشته باشند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

رفع بزرگترین گرهای ترافیک تهران و استان البرز (کرج) آزادراه غدیر کنار گذر جنوبی تهران افتتاح شد/اقتدار وگام بلند و وبیادمانی زیر بناهای حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم الانبیا در مدت ۴ سال برای مردم ایران/امروز ۷ اسفند همزمان با میلاد حضرت علی علیه السلام آزاد راه ۱۵۸ کیلومتری غدیر زیر بار ترافیک می رود/خبرنگار اختصاصی گروه استانها تهران و البرز برای پوشش خبری مستقر شدند/لحظاتی پیش با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی،مجمع نمایندگان تهران و البرز ،استانداران تهران و البرز،خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت توسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور. سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و دیگر دست اندرکاران پروژه آزادراه غدیر که ۱۸۵‌کیلومتر طول دارد آزادراه قم _گرمسار _قم_تهران،ساوه_تهران و تهران _قزوین راهم متصل می کند ودر مسیر راه ابریشم قرارگرفته و نقطه اتصال آزاد راهی کشور از مرز بازرگان تا مرزهای افغانستان و ترکمنستان است/خادمی در گفتگویی اختصاصی گفت:این آزاد راه ۲۳ دستگاه پل اصلی ۶۷۵ متر دستگاه آبرو و زیر گذر و ۲ تونل به طول ۴۳۵ متر در زیر آزاد راه کرج قزوین ساخته شده است/سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار آرانیوز‌گفت:این آزاد راه از آبیک در آزاد راه فعلی کرج _قزوین آغاز شده و با عبور از جنوب استان البرز و تهران پس از ۱۵۸ کیلومتر به چرمشهر در آزاد راه حرم تا حرم در جنوب شرقی تهران می رسد البته اگر تقاطع های غیر همسطح ودیگر مسیرهای آن را محاسبه کنیم طول این آزاد راه به ۲۲۰ کیلومتر می رسد