تازه های خبری :
کد خبر: ۶۰۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹
همدان _ دبیر مجمع ملی کانون‌های فرهنگی، تبلیغی و جهادی کشور گفت: محدودیت‌های کرونایی برای عزاداری سبب شده بیشتر به جنبه‌های معرفتی زندگی حضرت زهرا (س) در برنامه‌های ایام شهادت توجه شود.

به گزارش آرانیوز:حجت الاسلام محمد عسگری  اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی تبلیغی با وجود شرایط بیماری کرونا در حال برگزاری مراسمات ویژه شهادت حضرت فاطمه (س) هستند، با توجه به شرایط کرونایی روضه‌های خانگی و روضه یک نفره در استان و کشور در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه امکان برگزاری برنامه‌های معرفتی و عمقی را باید یکی از ویژگی‌های خوب محدودیت شرایط کرونایی برشمرد، ادامه داد: کانون‌ها و گروه‌های تبلیغی با برگزاری وبینارها و سمینارهای مجازی تبلیغی به سمت افزایش بصیرت فاطمی رفته و از این طریق مشغول انتقال معارف فاطمی هستند.

دبیر مجمع کانون‌های فرهنگی، تبلیغی و جهادی با اشاره به ضرورت اقدامات تبیینی در مسائل عفاف و حجاب، گفت: در حوزه حجاب و عفاف و ترویج فرهنگی فاطمی برنامه‌های تحولی و مطلوبی توسط مجموعه‌های فرهنگی غیر حاکمیتی و خودجوش در حال اجرا است.

عسگری با ذکر اینکه گروه‌های تبلیغی خواهر مشغول تبلیغ چهره به چهره هستند، افزود: این گروه‌ها بخصوص با حضور و مراجعه به فروشگاه‌های که فروشنده آنها خانم هستند، به بیان معارف فاطمی می‌پردازند.

وی اطعام فاطمی با توجه به شرایط کرونایی را از مهمترین اقدامات تشکلهای فرهنگی و مذهبی در استان همدان و سراسر کشور در ایام فاطمیه دانست و گفت: طبخ غذا و توزیع بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان توسط گروه‌ها و کانون‌های مذهبی و فرهنگی در حال انجام است.

عسگری با بیان اینکه در سایر استان‌ها نیز سوگواری فاطمیه با استفاده از خلاقیت و ابتکارات جدید برنامه‌ها در حال برگزاری است، اضافه کرد: برگزاری روضه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و روضه بیت الشهدا در مقابل منازل شهدا و محلات شهدا موج خوبی از نام و یاد شهدا ایجاد کرده است.

دبیر مجمع ملی کانون‌های فرهنگی، تبلیغی و جهادی کشور سرکشی از بانوانی که در مباحث ایثار و شهادت و دفاع مقدس نقش آفرینی بوده‌اند، را جز کارهایی شاخص صورت گرفته در فاطمیه سال ۹۹ دانست و اظهار کرد: در سطح کشور اطعام فاطمی، ترویج فرهنگ و بصیرت فاطمی به صورت چهره به چهره و مجازی در حال انجام است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

رفع بزرگترین گرهای ترافیک تهران و استان البرز (کرج) آزادراه غدیر کنار گذر جنوبی تهران افتتاح شد/اقتدار وگام بلند و وبیادمانی زیر بناهای حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم الانبیا در مدت ۴ سال برای مردم ایران/امروز ۷ اسفند همزمان با میلاد حضرت علی علیه السلام آزاد راه ۱۵۸ کیلومتری غدیر زیر بار ترافیک می رود/خبرنگار اختصاصی گروه استانها تهران و البرز برای پوشش خبری مستقر شدند/لحظاتی پیش با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی،مجمع نمایندگان تهران و البرز ،استانداران تهران و البرز،خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت توسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور. سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و دیگر دست اندرکاران پروژه آزادراه غدیر که ۱۸۵‌کیلومتر طول دارد آزادراه قم _گرمسار _قم_تهران،ساوه_تهران و تهران _قزوین راهم متصل می کند ودر مسیر راه ابریشم قرارگرفته و نقطه اتصال آزاد راهی کشور از مرز بازرگان تا مرزهای افغانستان و ترکمنستان است/خادمی در گفتگویی اختصاصی گفت:این آزاد راه ۲۳ دستگاه پل اصلی ۶۷۵ متر دستگاه آبرو و زیر گذر و ۲ تونل به طول ۴۳۵ متر در زیر آزاد راه کرج قزوین ساخته شده است/سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار آرانیوز‌گفت:این آزاد راه از آبیک در آزاد راه فعلی کرج _قزوین آغاز شده و با عبور از جنوب استان البرز و تهران پس از ۱۵۸ کیلومتر به چرمشهر در آزاد راه حرم تا حرم در جنوب شرقی تهران می رسد البته اگر تقاطع های غیر همسطح ودیگر مسیرهای آن را محاسبه کنیم طول این آزاد راه به ۲۲۰ کیلومتر می رسد