کد خبر: ۶۰۵۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
اراک- رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی استان مرکزی از ارتقای ضریب مکانیزاسیون کشاورزی به ۱.۸ اسب بخار در هکتار تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش آرانیوز:محمد بابایی با اشاره به جذب ۱۰۰ درصد تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون در سال ۹۹ (سال جهش تولید) در ۹ ماه سال ۹۹، افزود: این حجم از تأمین و تدارک ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی و سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون که با همراهی بانک کشاورزی صورت پذیرفته بی سابقه بوده است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه تقاضای افزایش اعتبار خط عملیاتی در حال اجرا است، گفت: تا پایان سال ضریب مکانیزاسیون کشاورزی به ۱.۸ اسب بخار در هکتار می‌رسد.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی خط ویژه تسهیلات مکانیزاسیون با عاملیت بانک کشاورزی پرداخت تعداد یک‌هزار و ۳۲ فقره تسهیلات به مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال به منظور خرید ماشین‌های کشاورزی، ادوات و تجهیزات کشاورزی با نرخ کمتر از نرخ تسهیلات منابع داخلی بانک‌ها صورت گرفته است.

به گفته رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی استان مرکزی، این پرداخت‌ها که از سال ۹۲ تاکنون صورت گرفته، نقش بسیار مؤثری در افزایش ضریب مکانیزاسیون استان مرکزی داشته است.

بابایی گفت: وجود ماشین‌آلات و ادوات متناسب با نیاز بخش کشاورزی، استفاده مناسب و مکانیزه کردن فرآیند تولید، موجب افزایش کارآیی استفاده از منابع محدود تولید و کاهش نگرانی کشاورزان و فعالان این بخش برای برنامه‌ریزی می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰