کد خبر: ۶۰۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
رشت- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از عملیات لایروبی ۵۰ درصدی از نهر «سید علی اکبری» در شهرستان لاهیجان خبر داد و گفت: تاکنون شش کیلومتر از این نهر لایروبی شده است.

به گزارش آرانیوز:وحید خرمی گفت: نهر «سید علی اکبری» با توجه به ورود بالای رسوبات به بستر این نهر و همچنین وجود پیچ و خم‌های متعدد و پوشش گیاهی در حاشیه نهر دچار کاهش سطح مقطع جریان شده بود.

خرمی ادامه داد: شرکت آب منطقه‌ای گیلان برای رفع این مشکل با استفاده از یک دستگاه بیل مکانیکی دکل بلند اقدام به لایروبی شش کیلومتر از نهر مذکور کرده که هم اکنون عملیات لایروبی، با پیشرفت فیزیکی حدود ۵۰ درصدی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه طول لایروبی در این پروژه حدود ۱۲ کیلومتر بوده که حدود شش کیلومتر آن با آزاد سازی همزمان دو هکتار از اراضی تصرف شده نهر مذکور انجام شده است، گفت: انتظار می‌رود عملیات اجرایی آن تا پایان بهمن ماه سال جاری به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه نهر «سیدعلی اکبری» نقش به سزایی در تأمین آب مورد نیاز مزارع شالیکاری منطقه دارد، افزود: با اتمام این عملیات علاوه بر رفع آبگرفتگی اراضی حاشیه نهر در مواقع سیلابی، امکان آبگذاری بهتر سردهنه های منشعب از این نهر و انتقال آب به مزارع کشاورزی نیز در فصل زراعی پیش رو به آسانی فراهم می‌شود.

وی اضافه کرد: این نهر با عبور حجم آب به مقدار ۲۵ متر مکعب بر ثانیه به عنوان اصلی ترین و مهمترین مجرای آبی جهت تأمین آب کشاورزی ۱۸ هزار هکتار از اراضی شالیزارهای منطقه محسوب می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰