تازه های خبری :
کد خبر: ۶۰۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
همدان_ رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان گفت: ۷۵ درصد از اعتبارات استان همدان در سال ۹۹ محقق شده است.

به گزارش آرانیوز:سید اسکندر صیدایی  اظهار کرد: بودجه شامل ردیف‌های مختلفی است و بخشی از ردیف‌ها در اختیار مدیریت استان است.

وی با بیان اینکه کل اعتباری که استان همدان در سال ۹۹ در اختیار داشته است حدود ۱۲۴ میلیارد تومان بوده، ادامه داد: از آن میزان حدود ۷۵ درصد آن محقق شده است.

صیدایی با اشاره به اینکه ۲۷ درصد از مالیات بر ارزش افزوده اخذ شده در کل کشور طبق قانون صرف توسعه ورزش همگانی و دانش آموزی می‌شود، افزود: حدود ۳۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کل اعتباری بوده است که در اختیار استان همدان قرار گرفته یعنی حدود ۳۱ درصد آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه ۳ درصد از اعتبارات فروش نفت و گاز خام باید صرف توسعه مناطق محروم شود که از این رقم دو سوم در کل کشور تقسیم می‌شود، افزود: حدود یک سوم آن به استان‌های نفت خیز تخصیص داده می‌شود و از این اعتبار ۳۰ میلیارد تومان سهم استان همدان بوده که رقم تخصیص آن به دلیل آنکه نفت فروش نرفته است حدود بیش از ۶ درصد محقق شده که رقم خیلی کمی است.

وی با اشاره به اعتبارات ردیف بودجه استفاده متوازن از امکانات کشور و تحقق ۲۸ درصد از آن، اضافه کرد: سایر ردیف‌های بودجه نیز حدود ۴۷۳ میلیارد تومان یعنی ۵۶ درصد آن تحقق پیدا کرده است.

رئیس مدیریت برنامه و بودجه استان همدان اعتبارات هزینه‌ای استان را حدود ۳۵۵ میلیارد تومان برشمرد و گفت: که از این رقم ۷۵ درصد آن تحقق پیدا کرده است.

صیدایی در مورد طرح‌های ملی استانی شده خاص استان همدان اظهار کرد: در سال ۹۹ مجموعاً ۸۱۷ میلیارد اعتبار تخصیص یافته که به طور میانگین ۵۰ درصد آن تحقق پیدا کرده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار