تازه های خبری :
کد خبر: ۶۰۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
اراک- مدیر عامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: اگر صنایع استان کمک کنند و در ازای روزانه ۲ ساعت قطع برق، یک روز را در هفته تعطیل کنند، خاموشی‌ها قابل کنترل است.

به گزارش آرانیوز:محمد سمیعی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: ارزش حرارتی هر متر مکعب گاز معادل یک لیتر نفت سفید و میزان آلایندگی آن برای محیط زیست کمتر از سایر سوخت‌های فسیلی است. آلودگی گاز ۲۳ درصد کمتر از نفت است و همین امر باعث شده تا گاز، محور توسعه در کشور باشد.

وی بیان داشت: روزانه ۸۱۰ میلیون متر مکعب گاز در کشور مصرف می‌شود، که ۵۰۲ میلیون آن معادل ۶۲ درصد در بخش خانگی مصرف می‌شود و استان مرکزی نیز تابعی از الگوی کشور است.

کاهش ۴۰ درصدی مصرف برق در استان مرکزی
به گزارش مهر، در ادامه جلسه، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: تعطیلی ادارات روز یکشنبه هفته جاری، موجب کاهش ۴۰ درصدی مصرف برق در زمان پیک شد.

محمد الله داد اظهار کرد: در روزهای اخیر افزایش مصرف برق در کشور و استان وجود داشته و میزان مصرف نسبت به مدت مشابه پنج درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: با تعطیلی ادارات در روز یکشنبه هفته جاری، مصرف برق در زمان پیک مصرف حدود ۴۰ درصد کاهش یافت. البته اگر صنایع استان هم کمک کنند و در ازای روزانه ۲ ساعت قطع برق، یک روز را در هفته تعطیل کنند، می‌توان شرایط را کنترل کرد

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار