تازه های خبری :
کد خبر: ۶۰۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
رشت- استاندار گیلان با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در حوزه آموزش و پیشگیری و مقابله با مواد مخدر، گفت: طرح «یارگیران زندگی» با هدف پیشگیری و آگاهی بخشی باید تبدیل به یک گفتمان شود.

به گزارش آرانیوز:ارسلان زارع در نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان بر لزوم آگاهی بخشی به جامعه در خصوص تهدیدات مواد مخدر و تنویر افکار عمومی نسبت به نقش محوری مردم هم در پیشگیری و هم در عرصه مقابله با اعتیاد تأکید و بیان کرد: اطلاع رسانی به آحاد جامعه از طریق رسانه‌های مختلف، امری ضروری است.

وی آگاهی بخشی به تمامی سطوح جامعه به ویژه جوانان در حوزه اعتیاد را امری مهم خواند که در اجرای آن باید از تمامی ابزارها و ظرفیت‌ها استفاده شود.

استاندار گیلان تشکل‌های مردم نهاد را از بخش‌های اثرگذار در حوزه آموزش، پیشگیری و مقابله با اعتیاد دانست و افزود: اجرای طرح‌هایی همچون یاریگران زندگی که هدف آن پیشگیری و آگاهی بخشی به جامعه در برابر آسیب اجتماعی اعتیاد است، باید بیش از پیش برای آحاد جامعه به ویژه اولیای دانش آموزان اطلاع رسانی شود.

زارع با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی گسترده در خصوص طرح یاریگران زندگی، ادامه داد: لازم است طرح یاریگران زندگی به عنوان یک گفتمان مورد توجه قرار گیرد و همه آحاد و اقشار جامعه از نحوه و چگونگی آن آگاه باشند.

وی به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و الزامات رعایت توصیه‌های بهداشتی اشاره و اضافه کرد: در شرایطی که امکان برگزاری کارگاه‌های آموزشی حضوری برای دانش آموزان در اجرای طرح یاریگران زندگی فراهم نیست، لازم است از ظرفیت فضای مجازی در اجرای آن بهره مند شد ضمن آنکه سامانه شاد، بستر مناسبی برای معرفی و اجرای طرح است.

زارع تاکید کرد: باید تلاش شود تا با اجرای هرچه بهتر طرح مذکور و پیاده سازی اهداف آن، در جشنواره ملی یاریگران زندگی از استان‌های برتر باشیم.

استاندار گیلان مقابله با اعتیاد را از جمله موضوعات محوری مورد تاکید مسئولان نظام از جمله رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری دانست که در وقوع بسیاری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی مؤثر است.

وی همچنین به اهمیت امر پژوهش و کاربردی کردن دستاوردهای حاصل از آن در جهت کاهش خطرات ناشی از اعتیاد و نیز مبارزه با مواد مخدر اشاره و اضافه کرد: در دانشگاه‌های استان، پژوهش‌های خوبی در حوزه اعتیاد و مقابله با مواد مخدر به انجام رسیده که باید از نتایج آن استفاده مطلوب صورت گیرد.

زارع اقدامات اداره کل بهزیستی استان در حوزه توانمندسازی و اشتغال معتادان بهبود یافته را یادآور شد و گفت که باید از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد برای توسعه این امر بهره مند شد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به پیشتازی گیلان در بسیاری از امور، بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های موجود برای مقابله با اعتیاد و کاهش گرایش به مصرف مواد مخدر تا رسیدن به نقطه مطلوب تاکید و اظهار کرد: علاوه بر بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی، باید از ظرفیت دهیاری‌ها و بخشداری‌ها در تحقق این مهم استفاده کرد.

وی استفاده از دستگاه‌های پیشرفته در گمرکات را با اهمیت دانست و با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر طی سال‌جاری در گیلان افزود: به سبب همراهی و همکاری پلیس، سربازان گمنام امام زمان (عج)، سپاه و گمرک شاهد رشد قابل توجهی در میزان کشفیات مواد مخدر در استان هستیم که امیدوارم این مهم استمرار یابد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار