تازه های خبری :
کد خبر: ۶۰۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
رودبار- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه مهار افت مگس زیتون بدون مشارکت باغداران ممکن نیست، گفت: باید تمام توان را برای کنترل جمعیت آفت مگس زیتون به کار بست.

به گزارش آرانیوز:مسعود الماسی صبح شنبه در جلسه بررسی مشکلات زیتون در فرمانداری شهرستان رودبار، اظهار کرد: روزگاری شهرستان رودبار و استان گیلان به عنوان اولین استان سطح به شمار می‌رفت اما این جایگاه به رتبه سوم کشور تقلیل داده است.

وی با بیان اینکه در توسعه زیتون با محدودیت مواجه هستیم، گفت: راه اندازی بورس محصول زیتون با توجه به بازار گسترده محصول زیتون شهرستان رودبار مهیا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، رودبار را قلب تپنده اقتصاد زیتون کشور دانست و افزود: بزرگترین بازار زیتون دنیا به واسطه قدمت و طول مسیر بازارچه در در رودبار وجود دارد.

الماسی با اشاره به آفت مگس زیتون و مشکلات پیرامون آن، بیان کرد: وجود باغات قدیمی و رها شده به کانون آفت و آلودگی تبدیل شده اند و باید ساماندهی شوند.

وی با بیان اینکه مهار افت مگس زیتون بدون مشارکت باغداران ممکن نیست، تاکید کرد: باید تمام توان را برای کنترل جمعیت آفت مگس زیتون به کار بست.

ایجاد مزارع گردشگری زیتون در رودبار

فرماندار رودبار هم در این نشست اظهار کرد: برای معرفی‌های گونه‌های زیتون اقدامی نشده است، تنها ۵ درصد مردم می‌دانند از چه نوع زیتونی استفاده می‌کنند.

هوشنگ عباسقلی زاده با تاکید بر برندسازی زیتون شهرستان رودبار، گفت: باید کسانی را که زیتون با کیفیت تولید می‌کنند را الگو سازی کنیم.

وی با تصریح بر اینکه مبارزه با آفت مگس زیتون، نیاز به راهکار فراگیر است، افزود: هرس همگانی باغات نیازمند حمایت از باغداران است.

فرماندار رودبار از ایجاد مزارع گردشگری زیتون در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: نصب تندیس زیتون برای بازارچه فروش زیتون، تهیه بیلبورد، بروشور و کتاب مناسب با موضوع زیتون از دیگر اقدامات می‌باشد.

عباسقلی زاده با اشاره به نقش اثرگذار رسانه‌ها، گفت: از ظرفیت رسانه‌ها در خصوص زیتون استفاده کنیم، نشریات مقاله با موضوع زیتون، چگونگی مبارزه با آفت زیتون منتشر کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار