تازه های خبری :
کد خبر: ۶۰۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
رشت- شهردار رشت با حضور در جلسه شورای شهر در زمینه اقدامات انجام شده و آخرین وضعیت پروژه های در حال اجرا این شهر به توضیح داد.

به گزارش آرانیوز:سید محمد احمدی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای شهر رشت با اشاره به اینکه پروژه جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی یکی از پروژه‌های مهمی است، اظهار کرد: طی دو ماه گذشته با اقدامات انجام شده بیش میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه به ۷۰ درصد رسیده و برای تکمیل این پروژه به اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی نیاز است.

وی به موضوع تصفیه خانه شیرابه سراوان نیز اشاره و با بیان اینکه این پروژه بسیار پیچیده است، افزود: در حال حاضر روزانه ۲۰۰ تن زباله در کارخانه کود آلی تبدیل می‌شود که باید این ظرفیت را افزایش دهیم.

شهردار رشت با اشاره به اینکه برای جذب اعتبارات مورد نیاز در زمینه زباله سراوان در سطح ملی در حال رایزنی هستیم، گفت: برای حل مشکل سراوان نیازمند افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی هستیم در صورت افزایش این ظرفیت به ۱۰۰۰ تن مشکلات حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه محوطه سازی تالاب عینک ۳۰ درصد پیشرفت داشته است، گفت: در حال انعقاد قرارداد با آب منطقه‌ای هستیم قرار است کارشناسی شود تا پهنه ۲۲ هکتاری به مدت ۱۰ ساله از این دستگاه اجاره کنیم.

احمدی وضعیت آرامگاه دکتر حشمت نیز اشاره و اضافه کرد: این پروژه نیز دهه فجر امسال بهره برداری می‌شود.

وی با اشاره به دیدار با فرمانده قرارگاه خاتم در زمینه اجرای دو پروژه تقاطع غیر همسطح، گفت: با توجه به مشکلات مالی شهرداری رشت به دنبال انجام تهاتر با این قرارگاه هستیم.

احمدی ادامه داد: شهرداری متولی نگهداری و بهسازی رودخانه‌ها است که در این خصوص باید در مراجع رسمی و افکار عمومی پاسخگو باشد.

شهردار رشت اولویت کاری شهرداری را ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود دانست و تصریح کرد: از نمایندگان شهرستان رشت در مجلس درخواست کرده‌ایم در کمیسیون تلفیق برای جذب بودجه در جهت تعیین تکلیف رودخانه‌ها کمک کنند.

وی از بازگشایی بلوار ۸ دی رشت تا دهه فجر سال جاری خبر داد و تصریح کرد: این پروژه ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که امیدواریم بتوانیم با دقت لازم به بهره برداری برسانیم.

شهردار رشت در خصوص پروژه آبنمای موزیکال بوستان ملت نیز گفت: ۴۰۰ میلیون تومان از مطالبات پیمانکار این پروژه پرداخت شده که به زودی عملیات باقیمانده به اتمام می‌رسد.

احمدی به درخواست ۵ هزار تن قیر رایگان در خصوص پروژه‌های بازآفرینی مناطق مختلف اشاره کرد و ادامه داد: موافقیت اولیه برای تخصیص اعتبار قیر رایگان از تهران اخذ شده است

شهردار رشت با بیان اینکه پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات سامانه‌های مدیریت و کنترل پروژه جامع منابع انسانی جهت شفاف سازی راه اندازی شده است، خاطر نشان کرد: شهرداری با یک سری مشکلات ساختاری و عملکردی قابل توجه رو به رو شده است.

وی با بیان اینکه ۳۵ درصد هزینه‌های جاری شهرداری را کاهش داده‌ایم، گفت: در خصوص آخرین وضعیت دانشسرا پیگیر خرید این بنا توسط شهرداری هستیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار