تازه های خبری :
کد خبر: ۵۹۱۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
شهرداری و شورای شهر تهران نسبت به افزایش خودسرانه ۵ برابری عوارض ساخت و ساز از سوی برخی از شهرداری‌های مناطق سکوت اختیار کرده‌اند.

به گزارش آرانیوز، شورای شهر تهران براساس روال مالوف گذشته در ماه‌‌های پایانی سال و قبل از شروع سال جدید ، نرخ جدید پینشهادی شهرداری درباره عوارض از جمله عوارض پروانه ساختمانی و تخریب و نوسازی را پس از بحث و بررسی مصوب و ابلاغ می‌کند.

براساس مصوبه شماره 32265/2624/160 مورخ 14/11/98 شورای شهر با عنوان "نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی، نظارت فنی و عوارض موقت در شهر تهران" و همچنین  اظهارات پیروز حناچی شهردار تهران در مورخ 13/5/99 حداکثر میزان افزایش عوارض از جمله پروانه ساخت و ساز 30 درصد تعیین شده است اما بررسی‌های میدانی  نشان می‌دهد که در برخی از  مناطق شهرداری تهران بدون توجه به  قوانین و ضوابط موجود، نرخ عوارض ساخت و ساز   از 400 تا 500 درصد افزایش یافته است!

 در همین حال محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در مورخ 10/10/98 نسبت به تخلف برخی از مناطق شهرداری تهران در اخذ عوارض غیر قانونی تذکر داده است اما شهرداری تهران بدون توجه به قوانین و این‌گونه‌ تذکرات  همچنان اقدام خلاف و غیرقانونی خود را دنبال می‌کند.

پیگیری‌های رسانه‌ای حاکی است که اگرچه برخی از شهرداران مناطق نسبت به پیگیری این موضوع وعده داده‌اند اما برخی از شهروندان با ارائه مستنداتی گفته‌اند که این گروه از مناطق شهرداری از آنان خواسته‌اند تا عوارضی که تا 5 برابر نسبت به سال قبل به صورت غیرقانونی افزایش یافته را به صورت علی‌الحساب بپردازند!

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار