تازه های خبری :
کد خبر: ۵۸۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
کرمانشاه-رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه ضمن انتقاد شدید از اتفاقات صورت گرفته در تکیه معاون الملک، گفت: عاملین اقدام شنیع تکیه معاون‌ الملک باید به اشد مجازات برسند.

به گزارش آرانیوز:یزدان ناصری ظهرامروز اظهار کرد: تکیه‌ی معاون الملک یکی از نمادهای دینی با قدمت بیش از یک قرن مکانی برای موعظه و عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله علیه السلام و یاران با وفایش در شهر و استان کرمانشاه است.

وی افزود: این تکیه با فضاهای مختلف مذهبی از قبیل حسینیه، عباسیه و زینبیه بیان‌گر روح حماسی و دینی مردم ولایت‌مدار کرمانشاه از زمان‌های قدیم بوده و این مکان مقدس علاوه بر برگزاری مراسم مذهبی، محل مراجعه‌ی مردم و حل اختلافات بوده است.

رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه با اشاره به ساخت کلیپی با محتوای مبتذل در محل تکیه معاون الملک که یقیناً از مصادیق اشاعه‌ی فحشاء است، اذعان کرد: قطعاً این کارها بدون غرض نیست و سازندگان این کلیپ‌ها ملیت، هویت و دین‌مداری مردم کشور، استان و شهر ما را هدف گرفته‌اند.

وی ادامه داد: ضبط چنین تصاویری در مکانی که بنام زینبیه و عباسیه که در و دیوار آن منقش به تصاویر و نقاشی‌هایی که نمایانگر وقایع جانسوز روز عاشور است و محل گریه و صدای هزاران دل عاشق بوده قطعاً دل امام زمان (عج) و همه دوستان آل الله را به درد آورده است.

ناصری گفت: فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی در مردم غیور این خطه نهادینه شده و نمونه‌ی بارز آن تقدیم حدود ۱۰ هزار شهید و هزاران آزاده و جانباز در طول سال‌های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه با اشاره به نقش مهم زنان در وقایع حساس و بزنگاه‌های تاریخی انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، گفت: بیشترین تعداد زن شهیده را استان کرمانشاه با حدود یک هزار شهیده در کل کشور دارد.

خواهران و دختران کرمانشاهی نماد حجاب و عفت هستند / ‏نمیگذاریم ‬بی عفت نشانمان دهند

این مداح اهل بیت تصریح کرد: بانو فرنگیس حیدرپور اهل گیلان‌غرب دومین شهر مقاوم کشور است، این بانوی کرمانشاهی به بی‌بی‌حضرت زینب کبری (سلام‌الله‌علیها) تأسی کرده و پیرو نهضت عاشورا است؛ که در سن ۱۸ سالگی و پس از شهادت برادر و پدرش با ۲ سرباز بعثی مواجه می‌شود و یکی از آنان را کشته و دیگری را با تمام تجهیزات نظامی به اسارت درمی‌آورد این بانو نمونه‌ی یک دختر و یک زن کرمانشاهی است.

وی ادامه داد: این فرهنگ انقلابی منبعث از انقلاب خونین امام حسین (سلام‌الله‌علیه) و رهبری‌های امام‌خمینی و امام‌خامنه‌ای است و فرهنگی با این قدمت و این عمق با این حرکات سخیف قطعاً ملوث نخواهد شد.

ناصری بار دیگر با اشاره به کلیپ مستهجن ضبط شده در محوطه تکیه معاون الملک، خاطرنشان کرد: دشمنان فرهنگ ملی و اسلامی ما با این حرکات مذبوحانه سعی دارند بر چهره‌ی نورانی فرهنگ حسینی و عاشورایی ملت چنگ بزنند و به زعم خودشان این روحیه را از بین ببرند که به قول حافظ علیه‌الرحمه باید گفت؛ ای مگس عرصه‌ی سیمرغ نه جولان‌گه توست، عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری.

وی افزود: سال‌های مدیدی است که رهبر معظم انقلاب به مردم و مسؤولین در مورد تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی مکرراً هشدار داده‌اند، که متأسفانه در برخی دوره‌ها توسط برخی مسؤولین این هشدارها جدی گرفته نشده است.

ابتذال فرهنگی ریشه در فرهنگ منحط غرب دارد

ناصری ادامه داد: لازم به توضیح نیست که این ابتذال فرهنگی ریشه در فرهنگ منحط غرب دارد که توسط ایادی داخلی آنان به انحاء مختلف ترویج می‌شود و با کمال تأسف برخی افراد ناآگاه فریفته‌ی این جریان شده و مروج آن می‌شوند.

وی افزود: درست است که قاطبه‌ی مردم دل در گرو ملیت ایرانی و فرهنگ اسلامی خود دارند اما دشمنانی که با هر ۲ این میراث گران‌بها مشکل دارند عداوت خود را از هیچکدام دریغ نمی‌کنند.

رئیس کانون مداحان کرمانشاه ادامه داد: در این حرکت سخیف هم مکانی مورد هجمه قرار گرفته که هم ریشه در ملیت ما و هم در مذهب ما دارد.

این مداح اهل بیت کرمانشاهی با اشاره به سختگیری‌های تردد در اماکن تاریخی گفت: همه‌ی ما می‌دانیم ورود به اماکن تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مستلزم مقدمات خاص است و حتی در اکثر این اماکن برای ورود و بازدید نیز بلیت صادر می‌شود و بارها پیش آمده که برای مراسم مذهبی از قبیل برنامه‌های قرآنی یا مداحی مجوز این برنامه یا ضبط برنامه یا حتی همراه بردن تجهیزات سمعی و بصری نیاز به هماهنگی‌های متعدد و درخواست مجوزهای ویژه داشته است و مطمئنیم این عمل سخیف آمران و عاملانی داشته که از غفلت و سهل‌انگاری مسؤولین این اداره‌کل کمال بهره را برده‌اند.

وی گفت: به عنوان یک خدمتگزار دینی و به نمایندگی از کانون مداحان استان از ضابطین و مسؤولین قضائی درخواست می‌کنم حساسیت‌های مردم را در نظر بگیرند و از این موضوع به راحتی نگذرند.

ناصری ضمن محکومیت این اقدام گفت: تقاضا دارم نگذارند این مساله مشمول مرور زمان شود سریعاً به این مسأله ورود کرده و علاوه بر آمرین و عاملین این عمل شنیع ناظرین و متصدیان و مسؤولینی را که مرتکب قصور یا تقصیر شده‌اند به اشد مجازات برسانند.

ناصری اذعان کرد: مسأله‌ی نفوذ در کوتاه‌مدت اتفاق نمی‌افتد ممکن است جریانی یا فردی سال‌ها در مناصب مختلف ریشه دوانده و مراحل مختلفی را طی کنند تا در نهایت در فرصتی مناسب به مقصود خود برسند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی ما لازم است با اشراف اطلاعاتی که دارند از ساده‌اندیشی پرهیز کنند و افرادی را برای مناصب کلیدی و حساس تأیید و تعیین کنند که از بطن و متن مردم و جامعه بوده و دارای دیدگاه‌های ملی و مذهبی قابل قبول باشند.

وی افزود: طبق فرمایش امیرالمؤمنین (سلام‌الله‌علیه) به مالک اشتر که در نامه‌ی ۵۳ نهج‌البلاغه ذکر شده: «کارگزاران خود را از میان افراد با تجربه و آبرومند و خاندان‏‌های‏ نیک و خوشنام‏ و پیشگام در اسلام انتخاب کن…» و همچنین در همین نامه آمده که لازم است برای کارگزاران حکومتی ناظران آشکار و نهان به کار گرفته شود.

وی گفت: اگر به توصیه‌های دینی برای مسؤولین حکومتی از جمله همین دستور عمل شود، نفوذ دشمن به سختی اتفاق افتاده یا حتی غیر ممکن خواهد بود.

ناصری اذعان کرد: یک مکان فرهنگی بخصوص اگر ممزوج با امور مذهبی باشد لازمه‌ی رونق و اعتلای آن اختصاص مکان مورد نظر به برنامه‌ای هم‌سنخ با ماهیت اصلی خودش است.

وی افزود: هیچ کس مخالف این امر نیست که این تکیه معاون الملک مورد بازدید گردشگران باشد، زیرا این مکان یک فضای تاریخی و حتی اعتباری قابل اعتنا برای استان است.

ناصری ادامه داد: در وهله‌ی اول لازم است حواشی غیر مرتبط با امور مذهبی از تکیه معاون الملک مانند موزه لباس یا سایر حواشی غیر مرتبط با آن جمع آوری شود و به جای آن‌ها غرفه‌های مرتبط با سنت‌های آئینی استان مثل موزه‌ی مرتبط با مراسم عزاداری قدیمی بر پا شود.

رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه گفت: البته لازم است متولی و مدیر تکیه معاون الملک هم مذهبی باشد و مثلاً اگر در شهری یک مسجد جز آثار باستانی است نباید طوری مجموعه را مدیریت کنند که نماز در آن اقامه نشود و در این تکیه هم لازم است مراسم مذهبی متناوب برگزار باشد.

وی گفت: کانون مداحان و به نیابت از هیأت مذهبی برای هر گونه همکاری در این زمینه اعلام آمادگی می‌کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار